oracleOracle Corporation i Cerner Corporation wspólnie ogłosiły porozumienie dotyczące przejęcia Cerner przez Oracle za łączną kwotę 28,3 miliarda USD. Cerner jest wiodącym dostawcą cyfrowych systemów informatycznych wykorzystywanych w szpitalach i systemach opieki zdrowotnej, które umożliwiają lekarzom świadczenie lepszej opieki zdrowotnej pacjentom.

 
 REKLAMA 
 ENOVA - JAK USPRAWNIĆ POLSKI BUSINESS? 
 
Pracując razem, Cerner i Oracle mogą zmienić sposób świadczenia opieki zdrowotnej poprzez dostarczanie lekarzom lepszych informacji, co z kolei umożliwi im podejmowanie lepszych decyzji dotyczących leczenia pacjentów” — powiedział Larry Ellison, prezes rady nadzorczej i dyrektor ds. technologii w firmie Oracle. „Dzięki temu przejęciu Oracle przyjmuje odpowiedzialność za zapewnienie naszym przepracowanym pracownikom medycznym łatwiejszych w użyciu narzędzi cyfrowych nowej generacji, które umożliwiają dostęp do informacji za pośrednictwem interfejsu głosowego. Ta nowa generacja medycznych systemów informacyjnych może zmniejszyć obciążenie pracą administracyjną naszych lekarzy, poprawić poziom prywatności pacjentów oraz obniżyć ogólne koszty opieki zdrowotnej.


Cerner był od zawsze liderem w procesie cyfryzacji opieki medycznej, a teraz nadszedł czas, aby zrealizować prawdziwą obietnicę tej misji dzięki nowoczesnym narzędziom, które dostarczają informacje właściwym opiekunom we właściwym czasie” — powiedział David Feinberg, prezes i dyrektor generalny firmy Cerner. „Dołączenie do Oracle w formie dedykowanego działu biznesowego (Industry Business Unit) zapewnia bezprecedensową możliwość przyspieszenia naszej pracy w zakresie modernizacji elektronicznej dokumentacji medycznej, poprawy jakości pracy personelu oraz umożliwienia bardziej zintegrowanej, wysokiej jakości i wydajnej opieki nad pacjentem.


Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w roku kalendarzowym 2022. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania określonych zgód regulacyjnych i spełnienia innych warunków związanych z operacją przejęcia.

Cerner ma ponad czterdziestoletnie doświadczenie w unowocześnianiu elektronicznej dokumentacji medycznej, poprawianiu warunków pracy lekarzy oraz usprawnianiu i automatyzowaniu procedur klinicznych i administracyjnych. Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Mayo Clinic*, każda godzina pracy lekarzy w kontakcie z pacjentem przekłada się na 1 do 2 godzin wypełniania różnego rodzaju dokumentacji medycznej, co często zajmuje im także 1 do 2 dodatkowych godzin czasu prywatnego. Pracując wspólnie, Cerner i Oracle są w stanie zmienić ten obraz i ogólnie sposób świadczenia opieki zdrowotnej poprzez dostarczanie lekarzom bardziej wartościowych informacji w bardziej przystępny sposób.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top