Konfigurator pierścionków zaręczynowych, jakiego nie było
Auroria, poznańska manufaktura biżuterii zaręczynowej i ślubnej, stworzyła konfigurator on-line, który pozwala na zaprojektowanie w pełni spersonalizowanego pierścionka zaręczynowego. Na każdym etapie konfiguracji widoczna jest wizualizacja produktu w 3D, dzięki czemu użytkownik może dokładnie zapoznać się z tworzonym projektem. Pomimo ogromnych możliwości customizacji produktu, narzędzie jest bardzo intuicyjne w obsłudze i nie wymaga od klienta umiejętności projektowania. To innowacja na skalę światową.


 REKLAMA 
 ENOVA - JAK USPRAWNIĆ POLSKI BUSINESS? 
 
Konfigurator umożliwia personalizację każdego elementu biżuterii - stylu obrączki, korony pierścionka, koloru złota, a także rodzaju, wielkości i jakości kamienia szlachetnego. Zaprojektowany w konfiguratorze model pierścionka jest automatycznie przygotowywany do produkcji przy użyciu drukarki 3D. Prototyp otrzymany z tworzywa sztucznego służy do wykonania formy odlewniczej, w której wytapia się złoto. Następnie odlew ze złota trafia w ręce doświadczonych i niezwykle precyzyjnych złotników, którzy szlifują biżuterię i zakuwają w niej wybrane kamienie szlachetne. Dzięki zastosowanej technologii oraz automatyzacji procesu, cena pierścionków z konfiguratora jest zbliżona do cen pierścionków zaręczynowych ze standardowej oferty.

Auroria to rodzinna firma z wieloletnią tradycją jubilerską, która łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesną technologią.

Chcemy tworzyć biżuterię, która jest wyjątkowa i unikatowa - tak jak uczucie łączące zaręczającą się parę. Dzięki naszemu konfiguratorowi 3D, zaprojektowanie niepowtarzalnego pierścionka zaręczynowego jest teraz dostępne dla każdego - mówi Łukasz Simiński, współzałożyciel Auroria.


Realizacja projektu konfiguratora była możliwa dzięki środkom pieniężnym zainwestowanym przez fundusz venture capital Czysta3.

W najbliższym czasie planujemy również wdrożenie konfiguratora 3D obrączek ślubnych oraz modułu sztucznej inteligencji, która ułatwi naszym klientom proces podejmowania decyzji, podpowiadając jaki pierścionek przypadnie do gustu ich wybrance - dodaje Simiński.


Pierścionki zaprojektowane w konfiguratorze można zamówić do realizacji w sklepie internetowym auroria.pl. Wykonanie spersonalizowanej biżuterii trwa 16 dni. Gotowy produkt jest wysyłany do klienta bądź można odebrać go osobiście w salonie Auroria w Poznaniu lub jednym z 17 salonów partnerskich w innych miastach Polski. Poznański salon przy ul. Paderewskiego 8 ma otwartą pracownię złotniczą, gdzie przez przeszkloną ścianę zainteresowani mogą przyglądać się procesowi wytwarzania biżuterii.

Źródło: Auroria

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top