Wrocławska firma IT przeprowadza cyfrową rewolucję w sektorze transportowym
Światowy rynek e-commerce z roku na rok rośnie w siłę, podobnie jak konsumpcja różnego rodzaju towarów. Z drugiej zaś strony pojawiają się coraz surowsze regulacje związane z koniecznością ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Te czynniki sprawiają, że efektywność logistyczna to jedno z największych wyzwań branży transportowej. Wie o tym Trans.eu – firma technologiczna ze stolicy Dolnego Śląska, która stworzyła platformę przenoszącą sektor TSL na zupełnie nowy poziom.

 REKLAMA 
 ENOVA - JAK USPRAWNIĆ POLSKI BUSINESS? 
 
Innowacyjna technologia dla branży transportowej

Szacuje się, że w Unii Europejskiej brakuje 400 tysięcy kierowców, z czego tylko w Polsce – 125 tysięcy. Wyzwania, z jakimi zmaga się zatem branża transportowa, to nie tylko znalezienie przewoźnika, ale też zapewnienie płynnej logistyki dla całego łańcucha dostaw. Największym problemem jest odpowiednie zaplanowanie czasu przejazdu i takie wypełnienie pojazdów przewożonym towarem, które razem przyniosą optymalizację kosztów. Wrocławska firma IT – Trans.eu, zaobserwowała i przewidziała te problemy już wiele lat temu. Dziś wypełnia tę niegdyś lukę na rynku, poprzez komplementarne narzędzie IT, które łączy w sobie internetową giełdę i platformę do komunikacji pomiędzy producentami, firmami transportowymi oraz spedytorami.

Celem Trans.eu jest cyfryzacja europejskiego sektora TSL. Realizujemy go konsekwentnie poprzez przełomowe rozwiązania digital, w tym między innymi innowacyjną platformę usług logistycznych. Stworzone przez nas narzędzie każdego dnia łączy tysiące producentów z przewoźnikami i firmami spedycyjnymi, tworząc szeroką społeczność użytkowników, wymieniających się między sobą informacjami o dostępnych pojazdach czy wolnych ładunkach. Ten sposób działania pozwala na efektywne zarządzanie zleceniami transportowymi oraz optymalizację ponoszonych kosztów – mówi Bogdan Kosturek, Wiceprezes Zarządu i Chief Technology Officer w Trans.eu.


Interdyscyplinarny zespół specjalistów

Za stworzenie i stały rozwój platformy odpowiedzialny jest zespół wykwalifikowanych specjalistów. Jego siłą jest interdyscyplinarność, czyli połączenie wiedzy z różnych obszarów technologii, takich jak IT project management, development produktu, architektura, design, IT security, data science, integracje, czy utrzymanie. Dzięki temu firma jest samowystarczalna – ma szerokie kompetencje w zasadzie na każdym etapie wytwarzania produktu technologicznego, więc gdyby zaistniała taka potrzeba, mogłaby pracować jak niezależny i dobrze rozbudowany software house.

Tak unikatowe i jednocześnie holistyczne wyzwania technologiczne, odpowiadające na realne potrzeby bardzo dynamicznie zmieniającego się rynku, to świetna szansa dla ambitnych programistów, analityków, testerów czy managerów projektu IT – podkreśla Bogdan Kosturek.


Po świetnym 2021 roku i sukcesie platformy, firma sukcesywnie zwiększa ilość zatrudnionych osób, aktualnie to ponad 800 pracowników z pasją do technologii, sprzedaży, marketingu, HR-u, a także wielu niszowych specjalizacji. Aktualnie przedsiębiorstwo szacuje, że ta liczba w 2023 roku przekroczy 1000 zatrudnionych.

Źródło: Trans.eu

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top