Dynamic Precision przenosi swój główny system IT do Oracle Cloud
oracle 120Dynamic Precision, to biuro projektowe z branży elektronicznej, którego głównym produktem jest baza danych komponentów elektronicznych, wspomagająca pracę inżynierów. Grupa Dynamic Precision posiada biuro i zakład produkcyjny w Oslo, a także biura inżynieryjne w Sztokholmie i Gdańsku.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Głównym systemem informatycznym wspomagającym działalność firmy jest aplikacja Oracle Agile PLM, wprowadzona do oferty Oracle w roku 2007, wraz z przejęciem firmy Agile Software Corporation, lidera na rynku systemów do zarządzania cyklem życia produktów.

Po wielu latach używania systemu Agile PLM w modelu lokalnym, Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o radykalnym unowocześnieniu swojej infrastruktury, poprzez przeniesienie głównej aplikacji do chmury Oracle Cloud Infrastructure. Wdrożenie prowadzi partner Oracle Polska, firma Chmurowisko.

Przez wiele lat używaliśmy systemu Agile PLM w modelu on-premise, jednak wraz z rozwojem działalności naszej firmy i uruchamianiem nowych lokalizacji okazało się, że ten sposób korzystania z infrastruktury IT przestaje spełniać nasze wymagania” – komentuje Piotr Przystup z firmy Dynamic Precision. „Od dawna byliśmy świadomi, jakie korzyści daje cloud computing, dlatego podjęliśmy decyzję o radykalnym zlikwidowaniu tzw. długu technologicznego i przeniesieniu naszego systemu do chmury. Ponieważ baza danych Oracle jest natywną platformą dla Agile PLM, naturalnym wyborem była w tym przypadku chmura Oracle Cloud Infrastructure (OCI).


Projekt migracji polega na odwzorowaniu używanego dotychczas środowiska na platformie chmurowej i przejściu na model licencjonowania chmurowego dla bazy danych Oracle Database Enterprise Edition. Konsultanci wdrożeniowi zaprogramowali dodatkowo wiele dostosowań systemu Agile PLM, aby mógł on optymalnie pracować w środowisku OCI.

Przenoszenie systemów lokalnych do infrastruktury chmurowej, to wyraźny trend jaki obserwujemy wśród użytkowników aplikacji biznesowych w ostatnim czasie” – powiedział Piotr Kalinowski, Senior Cloud Architekt w firmie Chmurowisko. „W przypadku Grupy Dynamic Precision było jasne, że ich liczący sobie kilkanaście lat system Agile PLM wymaga gruntownej modernizacji, a jego migracja do OCI była idealnym rozwiązaniem tego problemu. Oczywiście nie uniknęliśmy standardowych wyzwań jakie wynikają z wieku tego systemu, jednak sprawnie poradziliśmy sobie z doprowadzeniem rozwiązania do optymalnego działania w nowym środowisku


Jednym z elementów prowadzonego projektu jest wdrożenie usługi Oracle GoldenGate do replikacji danych pomiędzy różnymi instancjami bazy danych w czasie rzeczywistym.

Dzięki bazie danych działającej w chmurze oraz usłudze GoldenGate, możemy obsługiwać naszych klientów z mniejszym opóźnieniem, co pomogło zapewnić im o wiele lepsze doświadczenia niż mieli dotychczas. Dzięki replikacji prowadzonej w czasie rzeczywistym zlikwidowaliśmy wiele tzw. wąskich gardeł w naszym łańcuchu dostaw, a produkty docierają do klientów bez opóźnień – dodaje Piotr Przystup.


Oprócz takich zalet przetwarzania w chmurze, jak mniejsze obciążenie pracą dla lokalnego zespołu IT, czy możliwość swobodnego skalowania obciążenia w miarę potrzeb, niebagatelną korzyścią cloud computing są także szerokie możliwości rozbudowy środowiska o kolejne systemy – przekonuje Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Digital EMEA. Model licencjonowania dla usług w chmurze jest także o wiele prostszy – było to zwłaszcza ważne dla firmy Dynamic Precision, która posiada kilka lokalizacji i musiała dotychczas obsługiwać wiele rozproszonych instancji bazy danych w modelu on-premise.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top