Polacy dowiozą automatyzację procesów biznesowych szwajcarskim logistykom
Planzer, wiodąca szwajcarska firma logistyczna, wybrała polską platformę low-code do automatyzacji swoich procesów biznesowych. Rozwiązanie krakowskiej firmy Webcon zdobyło zaufanie szwajcarskich logistyków dzięki elastyczności, szybkości wdrażania aplikacji, dużym możliwościom integracji oraz bezpieczeństwu. Wdrożenie platformy realizowała firma VSB, niemiecki Partner Premium Webcon.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Planzer, szwajcarska firma rodzinna założona w 1936 roku, obsługuje rozbudowane procesy logistyczne, dostarczając rozwiązania łańcucha dostaw dla wszystkich gałęzi gospodarki. Oprócz tradycyjnych usług transportu i magazynowania, aż 68 oddziałów (w tym 9 poza granicami Szwajcarii), oferuje klientom kompleksowe rozwiązania m. in. dla e-commerce, motoryzacji, FMCG, medycyny czy farmacji. Spółka zatrudnia niemal 6 tys. pracowników.

Planzer od zawsze stawia na wykorzystanie nowych technologii wspierających działalność operacyjną, w czym pomogło utworzenie oddzielnej spółki odpowiedzialnej za wsparcie w obszarze IT. Aby wesprzeć cyfryzację procesów biznesowych, specjaliści IT Planzer poszukiwali platformy, która pozwala na szybkie dostarczanie nowych aplikacji i elastyczne dostosowanie ich do zmieniających się warunków biznesowych. Wybór rozwiązania od krakowskiego Webconu poprzedziła gruntowna analiza dostępnych rozwiązań rynkowych.

Planzer to kolejny duży gracz z branży logistycznej, który wykorzystuje platformę Webcon BPS do optymalizacji złożonych procesów biznesowych. Kolejna współpraca z uznaną i innowacyjną szwajcarską marką udowadnia też, że nasza technologia low-code jest doceniana przez firmy z wymagającego regionu DACH jako narzędzie wspierające rozwój i umożliwiające łatwe zarządzanie zmianą. Niezwykle cieszy praca z firmą, która jest świadoma nie tylko swoich wymagań biznesowych, ale również potrzeb związanych z rozwojem technologicznym – wskazuje Philipp Erdkönig, Partner Channel Manager, Webcon.


Low-code jak szwajcarski scyzoryk


Platforma low-code Webcon BPS umożliwia firmie Planzer tworzenie aplikacji biznesowych bez konieczności kodowania, a więc znacznie szybciej niż klasycznymi metodami. Rozwiązanie umożliwia automatyzację zarówno procesów back-office, takich jak obiegi dokumentów i umów, aktywności działu HR, czy akceptację dokumentów finansowych, ale też procesów krytycznych dla działalności firmy, takich jak wparcie obsługi łańcucha dostaw.

Dzięki unikalnej technologii InstantChange możliwe jest również proste i szybkie wprowadzanie zmian w uruchomionych produkcyjnie aplikacjach, co znacząco obniża koszty ponoszone przez działy IT. Ta elastyczność jest jedną z kluczowych korzyści, które zadecydowały o wybraniu platformy Webcon, ponieważ umożliwia zwinną rekonfigurację aplikacji w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe.

Aby być o krok przed konkurencją, zawsze stawialiśmy w Planzer na wdrażanie nowych technologii. Tym razem szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby szybko budować nowe aplikacje biznesowe, a dodatkowo było zwinne, aby ułatwić zarządzanie zmianą i dostosowanie do dynamicznie zmieniających się warunków w naszej branży. Wybraliśmy Webcon BPS, ponieważ spełniał wszystkie wymagania i był zgodny z nastawioną na innowacje kulturą naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że platforma low-code jest idealnym rozwiązaniem dla digitalizacji naszych procesów – dodaje Stephan Schawe, Project Manager Digitalisation, Planzer.


Źródło: Webcon

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top