erp dzisiaj 5

wnp.plPrzedsiębiorstwo Państwowe ?Porty Lotnicze? kupiło i wdrożyło oprogramowanie firmy Quest Software do zarządzania wydajnością bazy danych Oracle oraz do usprawnienia funkcjonowania środowisk Microsoft Active Directory i Exchange.

SIEMNES - PLMFirma Stomet zajmuje się projektowaniem elementów linii produkcyjnych: ciągów technologicznych, krajarek, robotów walcarkowych, odwijaków i nawijaków taśm, transporterów stabilizujących i innych specjalistycznych urządzeń. Biuro konstrukcyjne projektuje wykrojniki np. do uszczelek samochodowych z wkładką pełną stalową. Firma zajmuje się także produkcją oprzyrządowania do badań wytrzymałościowych elementów gumowo-metalowych i innych produktów, szczególnie tych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym.

LAWSON - ERP, systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcją, PLMFirma Lawson Software poinformowała, że Gini and Jony, czołowy indyjski producent odzieży dziecięcej, spodziewa się rozwoju przedsiębiorstwa m.in. w związku z wdrożeniem oprogramowania Lawson Fashion PLM, rozwiązania do zarządzania cyklem opracowywania produktów (z ang. product lifecycle management).

NOVELLNovell poinformował o udostępnieniu pakietu oprogramowania przeznaczonego do zarządzania i egzekwowania polityk określających sposób dostępu użytkowników do danych korporacyjnych. Pakiet o nazwie Novell Access Governance Suite zapewnia przejrzystość, prostotę i dokładność złożonych procesów definiowania i zarządzania dostępem użytkowników do danych. Umożliwia to instytucjom i przedsiębiorstwom automatyzację procesu certyfikacji i pozwala przekazać menedżerom odpowiedzialność za wypełnianie działań związanych z zapewnianiem zgodności z wymaganiami przepisów i regulacji.

COMARCH - systemy ERP, Business IntelligenceComarch zawarł z Allianz Bankiem umowę na wdrożenie systemu do windykacji wierzytelności Comarch Debt Management. System ten od czterech lat z powodzeniem funkcjonuje w spółkach ubezpieczeniowych grupy Allianz. Projekt wdrożeniowy obejmuje pełną funkcjonalność systemu oraz wysoki stopień automatyzacji działań, co pozwoli na szybką i skuteczną realizację procesów monitoringu i windykacji należności bankowych.

COMARCH  - systemy ERPSystem pod nazwą NORDfaktor odpowiada za kompleksową obsługę transakcji faktoringowych z wykorzystaniem technologii internetowych. Jest on wbudowany w system bankowości internetowej dla firm iNORD Business, dzięki czemu klienci banku mają zapewnioną pełną automatyzację obsługi, mogą przeprowadzać wszystkie operacje bankowe szybko i bezpiecznie w jednym miejscu.

COMARCH - systemy ERPComarch i Grupa Sobieski wdrożyły system mobilny ECOD Agent dla 48 przedstawicieli handlowych w firmach Domain Menada i Sommelier ? spółkach zależnych Grupy Sobieski. Razem z nowymi użytkownikami z profesjonalnego systemu wsparcia sprzedaży korzysta w Grupie ponad 220 osób pracujących w terenie.

COMARCH - ERP, CRM, Business IntelligenceComarch zawarł z ukraińską firmą AMC OTP Capital umowę na wdrożenie systemu do zarządzania aktywami Comarch Asset Management. AMC OTP Capital należy do międzynarodowej grupy finansowej OTP Group. Obecnie firma OTP Capital zarządza aktywami trzech otwartych funduszy inwestycyjnych.

ASTORJak informuje firma ASTOR, dostępna jest już najnowsza wersja pakietu Proficy Machine Edition - 5.8. Oprogramowanie może być instalowane na systemie Windows 2000 z SP4, XP z SP2 oraz na Vista SP1.

BONAIR - systemy ERP, CRM, Business IntelligenceFirma Bonair SA podpisała umowę z firmą OFIZ ? Obsługa Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych. Umowa dotyczy wdrożenia systemu AVS służącego do wyceny aktywów i obejmuje obsługę 4 funduszy inwestycyjnych.

NOVELLWola Info w konsorcjum z Novell Professional Services zmodernizuje systemy poczty elektronicznej, autoryzacji i uwierzytelnienia w Telewizji Polskiej SA. O wyborze oferty zadecydowała wygrana w publicznym postępowaniu ogłoszonym przez TVP.

Oracle Polska informuje, że firma Avantis SA rozpoczęła prace nad wdrożeniem opcji klastrowej, rozszerzającej możliwości firmowej platformy IT zawierającej obecnie trzy bazy danych Oracle Standard Edition oraz jedną bazę danych w wersji Enterprise Edition. Tak rozbudowany system informatyczny jest potrzebny do obsłużenia wciąż rosnącej liczby transakcji bazodanowych, przekraczającej niekiedy 80 milionów operacji miesięcznie.

NovellNależąca do Novella firma PlateSpin ULC poinformowała o dostępności PlateSpin Forge 2.0, nowatorskiego, sprzętowego rozwiązania do przywracania sprawności systemów po awariach. Wykorzystuje ono wbudowane mechanizmy wirtualizacyjne firmy VMware do ochrony większości obciążeń serwerowych obsługiwanych przez systemy oparte na architekturze x86.

NovellNovell udostępnił nową platformę, która ułatwi klientom zagwarantowanie zgodności z wymogami przepisów i zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej. Mimo ogromnego wzrostu wydatków na bezpieczeństwo IT, przedsiębiorstwa wciąż borykają się z koniecznością spełnienia złożonych wymagań, narzuconych przez regulacje prawne oraz zabezpieczenia się przed zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz i od wewnątrz. Rozwiązanie Novell Compliance Management Platform pomaga pogodzić wymagania bezpieczeństwa z ograniczeniami budżetowymi, zapewniając monitorowanie zdarzeń zachodzących w sieciach i stosowanie odpowiednich do sytuacji środków zaradczych.

LAWSON - systemy ERP, MRP, zarządzanie produkcją, MESIKEA Components, przedsiębiorstwo wchodzące w skład grupy IKEA, które zajmuje się produkcją i dystrybucją surowców, komponentów i elementów montażowych do produktów firmy IKEA, wykorzystało rozwiązanie Lawson Opportunity Analyzer do ustalenia celów oraz priortetów wdrożenia systemu ERP.

loading...