erp dzisiaj 5

ASTOR - systemy MES, zarządzanie produkcjąFirma ASTOR poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego rozwiązania, poszerzającego ofertę MES: Wonderware Industry Application for Facilities Management. Rozwiązanie zostało zaprojektowane na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Wonderware i jest przeznaczone do zarządzania infrastrukturą w przedsiębiorstwach.

System MES - FlexNet firmy Apriso. Do zarządzania produkcją i logistyką. Zainstalowany na 4 serwerach. Codziennie pracuje w nim 300 osób. Do najnowszej wersji 9.4.2 został rozwinięty zaledwie w jeden weekend i obecnie umożliwia m.in. Planowanie Kontroli Jakości, wsparcie dla Produkcji Sekwencyjnej (JIS) oraz ulepszenia w narzędziach służących Zarządzaniu Procesami (Process Builder, Global Process Manager).

ASTOR - MES, zarządzanie produkcjąOferta systemów MES  firmy ASTOR wzbogaciła się o nowe rozwiązanie: Wonderware Industry Application for Packaging - wspomagające budowanie aplikacji dedykowanych dla linii pakujących. Nowe rozwiązanie informatyczne, bazujące na rozwiązaniu Wonderware MES z oferty firmy ASTOR, jest przeznaczone do zastosowania w przedsiębiorstwach produkujących żywność i dobra konsumpcyjne oraz wszędzie tam, gdzie odbywają się procesy pakowania.

APRISO - MES, zarządzanie produkcjąQuality Planning – tak nazywa się, oparte na architekturze SOA, najnowsze rozwiązanie Apriso do zarządzania planami inspekcji jakości. – Jeśli firmy chcą istotnie zredukować koszty, powinny wyeliminować wadliwą produkcję. W tym obszarze kryją się gigantyczne oszczędności – wyjaśnia Miłosz Majta, odpowiedzialny w Apriso za rozwój nowego produktu.

APRISO - MES, zarządzanie produkcjąWdrożenie systemu FlexNet (klasy MES) przeprowadzono w myślenickich zakładach k. Krakowa. Zarząd Scandinavian Tobacco oczekiwał m.in. uproszczenia i poprawy efektywności zadań, wykonywanych dotąd przez pracowników magazynów i produkcji. Projekt trwał siedem miesięcy. Prace powierzono firmie Apriso.

Zgodnie z umową, Electronic Data Systems (część koncernu Hewlett-Packard Co.) będzie wdrażać, dostarczany przez Apriso Co. system FlexNet klasy MES. System wspomaga zarządzanie w czasie rzeczywistym jakością, produkcją, utrzymaniem ruchu, magazynem i całym łańcuchem dostaw.

 

Centrum Integracji i Certyfikacji SAP (ICC) przyznał firmie Apriso certyfikat, potwierdzający pełną integrację systemu FlexNet klasy MES z platformą SAP NetWeaver® Exchange Infrastructure. - To kolejny certyfikat potwierdzający współpracę obu rozwiązań – mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso.

Rozwiązanie dla Saint Gobain Glass, dostawcy szyb do budynków zostanie oparte na systemie FlexNet klasy MES. Oprócz podniesienia wydajności produkcji, firma będzie mogła obniżyć koszty utrzymania infrastruktury IT.

APRISO - systemy MESMimo spowolnienia w gospodarce Apriso utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju. W trzecim kwartale tego roku popyt na system FlexNet klasy MES ? sztandarowy produkt Apriso - w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych wzrósł aż o 62 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2007 r.

APRISO - MES, zarządzanie produkcjąKrakowski zespół informatyków z Apriso finalizuje pierwszy etap projektu w zakładach British American Tobacco w Republice Południowej Afryki. To już siódme rozwiązanie dla koncernu tytoniowego, oparte na rozszerzonej wersji systemu FlexNet (klasy MES). Wcześniej Polacy wykonali wdrożenia m.in. w oddziałach w Singapurze i Meksyku.

APRISO - MES, zarządzanie produkcją Szybki wzrost przychodów, uzyskany w Polsce i za granicą w pierwszym półroczu 2008 r., kontynuowany jest na zbliżonym poziomie od pięciu kwartałów. Dobry wynik jest efektem rosnącej liczby wdrożeń systemu FlexNet klasy MES, głównie w branży motoryzacyjnej, spożywczej, opakowaniowej, chemicznej i farmaceutycznej. Dotychczasową dynamikę powinniśmy utrzymać do końca tego roku ? mówi Dariusz Kudzia, prezes polskiego oddziału Apriso.

APRISO - MES, ERP, zarządzanie produkcjąGwałtowny wzrost wynagrodzeń i cen surowców wymusił zmiany nie tylko na producentach, ale i dostawcach IT. Pierwsi chcą zredukować swoje koszty, więc coraz częściej wdrażają koncepcje zarządzania typu Lean. Drudzy muszą dostosować do tych koncepcji swoje systemy informatyczne. W tym też kierunku prowadziliśmy prace nad najnowszą wersją naszego systemu FlexNet 9.4 Service Pack 1 ? mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

ASSECO - MES, systemy ERP, CRM, Business Intelligence, HRAsseco Business Solutions podpisało umowę z Grupą Atlas na wdrożenie zaawansowego systemu do planowania i zarządzana produkcją safo.prod. Aplikacja klasy MES (Manufacturing Execution System) pozwoli na sprawne zarządzanie procesami produkcyjnymi w Grupie i umożliwi bieżącą analizę faktów zachodzących w liniach produkcyjnych. Będzie to kolejny projekt Asseco BS realizowany u jednego z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce.

ASTOR - MES, zarządzanie produkcją, sterowanie produkcją, logistyka produkcjiFirma ASTOR, dystrybutor oprogramowania Wonderware, poinformowała, że system Wonderware MES znalazł się wśród rekomendowanych przez Aberdeen Group rozwiązań do poprawy wskaźnika OEE w branży spożywczej. Najnowszy raport Aberdeen Group poddaje analizie wskaźnik OEE ( Overall Equipment Effectiveness) - najcenniejszy z mierników stosowanych w obliczaniu efektywności produkcji. Według raportu w najlepszych przedsiębiorstwach wskaźnik ten wynosi 91 procent, najgorzej wypada sektor spożywczy z przeciętnym wskaźnikiem OEE na poziomie 76 procent.

Zidentyfikowanie i wyizolowanie w produkcji wadliwych surowców i komponentów zajmuje nawet kilka tygodni, mimo to na rynek regularnie trafiają produkty, zagrażające życiu pacjentów i klientów.                                                                
                    

loading...