erp dzisiaj 5

Snow Software ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Microsoft nad nowym rozwiązaniem amerykańskiego giganta branży IT - Intelligent Asset Manager. W ramach bezpośredniej współpracy z Microsoft, Snow może zarządzać statusami licencji klientów, upraszczając w ten sposób wiele skomplikowanych procedur oraz odpowiadając na wyzwania związane z często uciążliwym procesem weryfikacji licencji.

REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Dzięki wykorzystaniu danych dotyczących repozytoriów oprogramowania, które zapewnia Snow, współpraca obu firm umożliwia klientom usprawnienie tworzenia raportów Effective License Position. Zaaprobowana przez firmę Microsoft metodologia po raz pierwszy daje przedsiębiorstwom wiarygodny punkt odniesienia, który obroni się podczas audytów i weryfikacji.

Nowo wprowadzone rozwiązanie Microsoft Intelligent Asset Manager, z pomocą zaplecza analitycznego w zakresie przetwarzania danych, które zapewnia Snow, umożliwia teraz wszystkim klientom Microsoft kompleksowy wgląd w dane dotyczące licencji i użytkowania oprogramowania, co pozwoli im na optymalizację zasobów informatycznych Microsoft, z których korzystają.
Kiedy pojawia się konieczność odnowienia licencji, opłacenia okresu użytkowania oprogramowania bez ważnej licencji, lub audytu, przedsiębiorstwa często przedstawiają kilka wersji prawdy, co oznacza stratę czasu i pieniędzy – mówi Axel King, Dyrektor Generalny Snow Software. Poprzez import danych z aplikacji Intelligent Asset Manager dokonujemy wielkiego kroku w kierunku sytuacji, w której proces ten jest mniej bolesny, wypracowując uzgodniony wspólnie z firmą Microsofft, dokładny raport ELP, który obroni się w czasie ewentualnego audytu – dodaje.
Dla firmy Snow, jej wielu partnerów sprzedaży pośredniej i tysięcy klientów, rozwiązanie Microsoft Intelligent Asset Manager stanowi pomoc w osiągnięciu większej efektywności oraz ograniczenie ilości czasu i pracy związanej z zarządzaniem zasobami oprogramowania.
Razem z naszymi partnerami stworzyliśmy strategię mającą na celu uproszczenie wielu skomplikowanych aspektów zarządzania zasobami oprogramowania – mówi Roel Decneut, kierownik SAM&C Operations w firmie Microsoft. Udostępniając rozwiązanie Intelligent Asset Manager sprawiliśmy, że klientom łatwiej jest maksymalizować korzyści i minimalizować ryzyka związane z ich inwestycjami w oprogramowanie – dodaje.
Istniejąca od roku 1997 firma Snow jest uznanym liderem na rynku zarządzania zasobami oprogramowania, zapewniającym wsparcie ponad 6 tys. firmom i instytucjom w ponad 50 krajach w dziedzinie ograniczania i optymalizacji wydatków na oprogramowanie oraz zgodności z warunkami umów licencyjnych dotyczących programów w chmurze, na urządzeniach stacjonarnych, w centrach danych, a także na platformach mobilnych.

Źródło: Snow Software

PODOBNE


loading...