Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
Snowflake i Mistral AI ogłosiły globalne partnerstwo w celu udostępnienia najpotężniejszych modeli językowych Mistral AI bezpośrednio klientom Snowflake w autorskiej Chmurze Danych firmy. Za sprawą tego wieloletniego partnerstwa, które obejmuje równoległą inwestycję w akcje serii A firmy Mistral przez Snowflake Ventures, Mistral AI i Snowflake zapewnią przedsiębiorstwom narzędzia potrzebne do płynnego wykorzystania mocy dużych modeli językowych (LLM), przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, prywatności i możliwości zarządzania ich najcenniejszym zasobem – danymi.

Jednymi z najważniejszych cech definiujących ludzką umysłowość, jest zdolność do dzielenia się pomysłami i wyrażanie uczuć. Emocje odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Technologia rozwija się bardzo szybko i stale ulepsza doświadczenie użytkowników sztucznej inteligencji, starając się do komunikacji włączyć czynniki emocjonalne. Już teraz AI może interpretować, a nawet w pewnym stopniu naśladować ludzkie emocje. Empatyczna technologia i emocjonalna sztuczna inteligencja mogą poprawić życie wielu osób, zmniejszając poczucie osamotnienia. Tego rodzaju rozwiązania mają również zastosowanie w świecie usług.

proalpha PolskaFirma dobrze prosperuje – przynajmniej na papierze. Za to konto świeci pustkami. Powód? Liczne nieopłacone należności. Klienci, którzy nie płacą rachunków na czas, mogą wpędzić przedsiębiorstwa w prawdziwe kłopoty.

bpscSztuczna inteligencja (AI), niegdyś temat zarezerwowany dla filmów science-fiction, staje się realnym wsparciem w biurach, fabrykach i usługach. Najnowsze badania pokazują, że integracja AI z polskim rynkiem pracy może przynieść korzyści równoważne 4,9 mln miejsc pracy, generując przy tym dodatkową wartość produkcyjną na poziomie 90 mld dolarów rocznie. Jak to możliwe?

sap logoSAP wprowadza do swojego portfolio innowacje wspierające klientów w przeprowadzaniu transformacji biznesowej. Dzięki temu klienci będą mogli w pełni wykorzystywać potencjał swoich danych, generując jeszcze trafniejsze informacje oraz osiągając szybszy wzrost i większą wydajność w erze sztucznej inteligencji.

dmTECH to spółka IT należąca w całości do dm-drogerie markt, jednej z największych europejskich drogerii. Obecnie dmTECH zatrudnia ponad 1200 osób w Europie. Więcej niż 40% pracowników stanowią kobiety, które odpowiadają między innymi za rozwój i wdrożenie najnowszych rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Tylko w Polsce w zespole dmTECH aż 30% załogi stanowią panie. Tymczasem szacuje się, że w naszym kraju kobiety w branży IT to średnio zaledwie 15,5% osób zatrudnionych w całym sektorze. Czy dmTECH będzie więc jedną z firm przyczyniających się do zrewolucjonizowania polskiej branży IT?

itintegro logo2015Zależy Ci na poznaniu technologii, które rewolucjonizują sposób zarządzania firmą? Dołącz do bezpłatnej konferencji Dynamics Business Forum, gdzie królować będą innowacje. Wydarzenie zaprezentuje szereg praktycznych rozwiązań biznesowych Microsoft, napędzanych przez sztuczną inteligencję, chmurę obliczeniową i analitykę Business Intelligence. Sprawdzisz, jak wiele możliwości otwiera przed organizacjami nowa generacja systemów ERP i CRM, zintegrowana z najbardziej aktualnymi trendami IT.

W obliczu nieustannie zmieniającego się krajobrazu biznesowego, finanse pozostają jednym z najważniejszych elementów każdej organizacji, zarządzającym szerokim spektrum zadań od kredytowania i inkasa, przez zarządzanie ryzykiem, aż po zgodność z przepisami. Zadania te, choć krytyczne, są często pracochłonne i skomplikowane, co skutkuje tym, że zespoły finansowe spędzają znaczną część czasu na operacyjnych obowiązkach zamiast na strategicznych inicjatywach wzrostu. Biorąc pod uwagę, że 80% liderów finansowych doświadcza trudności w przejmowaniu bardziej strategicznych ról, Microsoft wprowadza innowacyjne rozwiązanie mające na celu odciążenie i optymalizację pracy zespołów finansowych – Microsoft Copilot for Finance.

Na progu nowej ery technologicznej zastanawiamy się, jak będzie wyglądać przyszłość regulacji sztucznej inteligencji (AI). Dotychczasowe wysiłki skupiały się na precyzyjnym ukształtowaniu ram prawnych dotyczących AI, jednak już niedługo możemy stanąć przed jeszcze większym wyzwaniem – opracowaniem regulacji dla Ogólnej Sztucznej Inteligencji (AGI).

comarchGrunty leśne w Polsce zajmują ponad 29,7% powierzchni kraju (stan z 31 grudnia 2022 r.) i liczba ta stale rośnie. Mimo korzystnych warunków naturalnych firmy z branży drzewnej stoją przed takimi wyzwaniami jak wzrost konkurencji, zmienne regulacje prawne, konieczność inwestycji w nowoczesne rozwiązania czy optymalizacja produkcji. System Comarch ERP XL jest przystosowany, aby je pokonać.
 

BPSCW momencie, gdy sztuczna inteligencja (SI) wkracza do firmy, jej potencjał staje się bardziej widoczny, a apetyt na dalsze innowacje rośnie. To globalne zjawisko, które zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa podchodzą do technologii, efektywności i innowacyjności.

Wciąż niewielu polskich przedsiębiorców jest przygotowanych na Krajowy System e-Faktur. Z drugiej edycji raportu Webcon „Rewolucja w fakturowaniu: czy polskie firmy są gotowe na KSeF?” wynika, że tylko 20 proc. organizacji zintegrowało swoje narzędzia finansowo-księgowe z rządowym rozwiązaniem. Polski dostawca systemów do elektronicznego obiegu dokumentów zwraca uwagę na to, że co trzecia firma nie wykonała jeszcze żadnego kroku w kierunku wdrożenia. A więcej czasu do obowiązkowego KSeF to tylko pozory. Lepiej zabrać się za jego implementację wcześniej i na spokojnie poukładać procesy.

PERSPEKTYWY ERP 2024
Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2023 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym. Zapraszamy do lektury. Wierzymy, że przygotowany materiał, będzie dla Państwa pomocnym źródłem informacji przy wyborze rozwiązania i partnera wdrożeniowego.

Konkurencyjność firm na rynku jest zależna od wdrażanych przez nie rozwiązań technicznych. W związku z tym, zapotrzebowanie przedsiębiorstw na opracowywane specjalnie na ich potrzeby aplikacje i usługi cyfrowe stale rośnie. Istniejące zespoły IT mogą jednak nie podołać tak dużemu popytowi.
 

suncode logoW październiku 2023 roku firma Gartner opublikowała listę 10 najważniejszych trendów technologicznych na 2024 rok, które podzielone zostały na 3 główne kategorie: ochrona inwestycji, wzrost liczby twórców oraz dostarczanie wartości. Jak podaje Gartner, uwzględnienie aktualnych trendów w strategicznym planowaniu ma przynieść korzystne wyniki dla firm. Wśród najważniejszych wymienia osiąganie celów ESG, przyspieszoną cyfryzację, rozwój przedsiębiorstwa czy maksymalizowanie wartości danych.

W roku 2024 technologia wkracza w nową erę, łącząc potęgę sztucznej inteligencji, bezpieczeństwo cyfrowe, konwergencję technologii, zaawansowane sieci 5G i przełomowe obliczenia kwantowe. Jak te globalne trendy wpłyną na polskie firmy?

Poprzedni rok to globalny triumf AI, większy popyt na moc obliczeniową, chmurę i oprogramowanie, ale i spadki w wielu obszarach rynku IT. 2024 może być lepszy, bo poprawiają się nastroje w gospodarce - oceniają eksperci - a dodatkowym kołem zamachowym dla rynku IT będą regulacje związane z cyberbezpieczeństwem oraz rosnąca popularność sztucznej inteligencji.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zaakceptowały treść przepisów regulujących AI. Państwa członkowskie Unii Europejskiej zaakceptowały treść przepisów regulujących AI. Przyjęto go jednogłośnie. Według przedstawicieli Netskope, lidera w dziedzinie SASE (Secure Access Service Edge) oraz cyberbezpieczeństwa, który od ponad roku działa także na polskim rynku, to dobre przepisy z jednej strony regulujące korzystanie ze sztucznej inteligencji a z drugiej wprowadzanie innowacji przez firmy i przedsiębiorstwa.

Wzrost świadomości kulturowej dużych modeli językowych (LLM), zwiększenie możliwości asystentów AI wspierających pracę programistów, dynamiczny rozwój FemTech i ewolucja edukacji – te kwestie znalazły się wśród najważniejszych trendów dotyczących rozwoju technologii ogłoszonych przez dr. Wernera Vogelsa, Chief Technology Officera w Amazon.com na konferencji AWS re:Invent. Czeka nas również mnóstwo innowacji w obszarach mających na celu demokratyzację dostępu do technologii chmurowych.

Generatywna sztuczna inteligencja jest przełomową technologią, która umożliwia transformację różnych obszarów funkcjonowania firm. Wykorzystanie genAI wiąże się z istotnymi wyzwaniami prawnymi i etycznymi, które wymagają odpowiedniego przygotowania pracowników zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym.

Eksperci z renomowanego instytutu badawczego Gartnera są jednomyślni: Sztuczna Inteligencja (SI) nie tylko rewolucjonizuje procesy logistyczne, ale robi to z niezwykłą prędkością. Zaawansowane algorytmy już nie są tematem z fantastyki naukowej, to nowa rzeczywistość, która jest bliżej niż mogłoby się wydawać. Okazuje się, że w branży logistycznej to Polska wyznacza nowe standardy, wykorzystując potencjał Sztucznej Inteligencji.

Back to top