SQL Server 2005 Compact Edition

Microsoft poinformował o wprowadzeniu na rynek SQL Server 2005 Compact Edition – nowej, kompaktowej bazy danych przeznaczonej do tworzenia dynamicznych aplikacji, zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

Rozwiązanie pozwala zwiększyć produktywność programistów i administratorów sieci oraz dostępność systemów informatycznych, a także umożliwia szerszy wgląd w dane przedsiębiorstwa i podnosi ich bezpieczeństwo.

Narzędzie będzie dostępne bezpłatnie do pobrania ze stron Microsoft Corporation, a jego wysoka skalowalność pozwoli, w razie potrzeby, na łatwe rozbudowanie do bardziej zaawansowanych wersji systemu SQL Server 2005. Rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas konferencji TechEd Europe, która odbyła się w dniach 6-7 listopada br. w Barcelonie.

SQL Server 2005 Compact Edition jest kompaktowym rozwiązaniem oferującym kluczową funkcjonalność relacyjnej bazy danych, które umożliwia tworzenie dynamicznych aplikacji dla komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych. Narzędzie, wykorzystujące niewielkie zasoby pamięci operacyjnej oraz miejsca na dysku, pozwala na zwiększenie wydajności pracy programistów i administratorów sieci oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych, nawet w przypadkach spadku napięcia lub całkowitego zużycia energii w urządzeniu mobilnym. Umożliwia również poszerzenie wglądu w dane i procesy odbywające się w firmie (przy współpracy z rozwiązaniami Business Intelligence) oraz zapewnia wysoką skalowalność, pozwalającą na rozbudowanie SQL Server 2005 Compact Edition do wyższych wersji systemu SQL Server 2005.

„Nowy SQL Server 2005 Compact Edition będzie z pewnością przydatnym narzędziem  dla przedsiębiorstw wykorzystujących dynamicznie rozwijające się aplikacje oraz posiadających w swoich zespołach pracowników mobilnych. Nowe rozwiązanie umożliwi znaczne zwiększenie ich wydajności, a także dostępności wykorzystywanych systemów informatycznych. Jestem przekonana, że producenci oprogramowania docenią funkcjonalność oraz wygodę użytkowania SQL Server 2005 Compact Edition, tak, jak doceniają już inną bezpłatną wersję SQL Server, obecną na rynku od roku – SQL Server 2005 Express Edition” – powiedziała Magdalena Kozłowska-Deć z polskiego oddziału Microsoft.

SQL Server 2005 Compact Edition i SQL Server 2005 Express Edition są narzędziami pokrewnymi, różniącymi się elementami funkcjonalności dostosowanymi do potrzeb tworzenia aplikacji dla różnych rozwiązań. SQL Server 2005 Compact Edition doskonale sprawdza się podczas budowania aplikacji dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych. Rozwiązanie, wygodne do użytkowania na komputerach oferujących niewielką ilość pamięci operacyjnej i miejsca na dysku, jest przeznaczone do bezpłatnego pobrania i użytku. Polskim odbiorcom narzędzie zostanie niebawem udostępnione do pobrania ze stron Microsoft.

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top