microsoft logo 2018Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Mobile ogłaszają wspólny projekt, który polega na zapewnieniu bezpłatnego dostępu do skonfigurowanej platformy zdalnego nauczania dla wszystkich szkół w Polsce, a przez to wsparcie w prowadzeniu zajęć przez internet dla każdego nauczyciela. Firmy widząc ogromne zapotrzebowanie szkół i edukatorów na narzędzia do nauczania zdalnego, konkretną techniczną wiedzę oraz scenariusze prowadzenia zajęć online, postanowiły udzielić technicznego i merytorycznego wsparcia placówkom edukacyjnym i nauczycielom.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Systems – spółka technologiczna T-Mobile łączą siły, by umożliwić każdemu dziecku i nauczycielowi w Polsce kontynuację nauki przy wykorzystaniu technologii. Wspólny projekt zakłada nie tylko pomoc we wdrożeniu rozwiązań technicznych, a co za tym idzie udostępnienie bezpłatnych usług Office 365 oraz Microsoft Teams. Firmy zobowiązują się również do tego, by wyszkolić nauczycieli w kwestiach obsługi technicznej oraz wsparcia tzw. kompetencji miękkich z zakresu nauki za pomocą technologii.

Firmy wspólnie uruchamiają pomoc w postaci aktywacji modelu zdalnego nauczania, dostępu do narzędzi oraz merytorycznych materiałów szkoleniowych dla wszystkich instytucji edukacyjnych w kraju.

Do egzaminów maturalnych zostało niewiele ponad miesiąc. Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez polski rząd dzieci i młodzież nie wrócą do szkół, przynajmniej do Świąt Wielkanocnych. Każdy dzień może jednak zostać wykorzystany na naukę.

Obecnie z usługi Microsoft Office 365 korzysta ponad 5000 szkół i największe uczelnie w Polsce. Cel jest jednak taki, by równy dostęp do edukacji mieli wszyscy, a żaden uczeń nie został bez możliwości uczenia się i rozwijania swoich umiejętności.

W ramach bezpłatnych usług Office 365 i Microsoft Teams możliwe jest swobodne uczenie się i przekazywanie wiedzy. Wszystkie materiały i zadania mogą być udostępniane w trybie online, a uczniowie i nauczyciele mogą współpracować korzystając z czatu, który pozwala zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną. Usługi Microsoft dają możliwość udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej. Podczas wirtualnej lekcji zarówno uczniowie, jak i nauczyciel mogą komunikować się za pomocą teksu pisanego, audio lub wideo. Nauczyciele przyznają, że zdalna edukacja wymaga zmiany podejścia i metod w procesie nauczania.

Pobudzenie aktywności ucznia w trakcie lekcji online jest zdecydowanie największym wyzwaniem. Z powodu przeniesienia przestrzeni zajęć, zmienia się dynamika grupy i zarządzanie zespołem, a to powoduje nowe wyzwania i może wprowadzać nieobecny dotychczas chaos komunikacyjny. W zależności od tematu staram się różnicować sposoby prezentacji i używam również zasobów online poprzez udostępnianie ekranu. Moi uczniowie, zwłaszcza maturzyści, są zachwyceni płynnością i łatwością udostępniania zawartości mojego komputera oraz materiałów online. Lubię dzielić się wszystkimi ciekawymi materiałami udostępniając im ekran. Nie wyobrażam sobie zajęć bez tej funkcji!” – mówi Justyna Szczypek, nauczyciel języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Pani Justyna należy jednocześnie do grupy Microsoft Innovative Educator Expert, a szkoła, w której uczy, to Microsoft Showcase School.


Współpraca Microsoft, Operatora Chmury Krajowej oraz T-Systems – spółki technologicznej T-Mobile ma stworzyć nie tylko możliwości techniczne, przekazać nauczycielom materiały szkoleniowe, wsparcie merytoryczne i konkretne przykłady i scenariusze zastosowań. Wspólne działanie na rzecz edukacji ma przede wszystkim pomóc edukatorom w zdobyciu nowych umiejętności, dzięki którym możliwe będzie zainteresowanie ucznia siedzącego już nie w ławce w szkolnej klasie, ale będącego w domu przed ekranem komputera.

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top