sap logoPodczas SAPPHIRE NOW, firma SAP ogłosiła, nowe możliwości i udoskonalenia w ramach platformy SAP Business Technology. Ich celem jest wsparcie przedsiębiorstw w procesie przekształcania danych w wartość biznesową.

{loadpostion Wiadomosci_Dzial}
 
Dzięki Business Technology Platform programiści i użytkownicy biznesowi otrzymują dostęp do zintegrowanych i kompleksowych usług oraz narzędzi, dzięki którym zyskują możliwości realizacji swoich zadań w trzech kluczowych obszarach IT: data excellence, integracja procesów oraz rozszerzenia.

Wielu klientów, z którymi rozmawiałem, artykułowało potrzebę elastyczności i szybkiego reagowania, co szczególnie nasiliło pojawienie się globalnego kryzysu zdrowotnego wywołanego COVID-19. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wzrosła rola technologii w przedsiębiorstwie. SAP może pomóc sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją teraz firmy na całym świecie. Business Technology Platform została przez nas udoskonalona o elementy, które będą wspierały biznes w pokonywaniu przeszkód wynikających z dużej ilości wszechobecnych danych, złożoności systemów IT i dynamicznych zmian oraz niepewności rynkowej. - Juergen Mueller, Chief Technology Officer, SAP


Funkcjonalności dostosowane do potrzeb

Dziś niezależnie od tego, na jaki model biznesowy decyduje się przedsiębiorstwo, ważnym jest, by dostosować narzędzia oraz systemy tak, by osiągać jak najlepsze rezultaty. Niezależnie od tego, czy wykorzystywane są rozwiązania chmurowe, analogowe, czy firma funkcjonuje w środowisku hybrydowym, SAP Business Platform oferuje szereg funkcjonalności, które pozwalają jeszcze lepiej prowadzić działalność m.in. poprzez:
  • Zarządzanie różnorodnymi magazynami danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy SAP S/4 HANA
  • Integrowanie i rozszerzanie możliwości aplikacji wewnątrzfirmowych w dowolnym środowisku IT przy wsparciu SAP Cloud Platform Integration Suite lub SAP Cloud Platform Extension Suite
  • Dokonywanie analiz gromadzonych danych w celu lepszego planowania i podejmowania decyzji w oparciu o precyzyjne raporty tworzone przy pomocy SAP Analytics Cloud oraz SAP Data Warehouse Cloud
  • Ciągłość implementacji innowacyjnych rozwiązań


Doskonały przykładem jest marka Henkel Adhesive Technologies, lider na rynku klejów, uszczelniaczy i powłok funkcjonalnych. W oparciu o Business Technology Platform firma zdecydowała się stworzyć własną aplikację. Narzędzie to jest dedykowane grupie ok. 4500 przedstawicieli handlowych marki. Jego celem jest stworzenie nowoczesnego i efektywnego środowiska do pracy, które znacznie przyspieszy wiele działań i zwiększy wydajność sprzedażową. Za pomocą SAP Business Platform i własnych narzędzi analitycznych, Henkel może wykorzystywać dane CRM w celu pozyskania takich informacji, które stanowią dodatkową wartość dla klientów marki.

Doskonałość danych (Data Excellence)

Platforma SAP HANA, z której korzysta ponad 32 400 klientów obchodzi w tym roku 10 urodziny. Jej najnowsza wersja SAP HANA 2.0. SPS 05 pojawi się na rynku na przełomie czerwca i lipca i będzie obsługiwała scenariusze hybrydowe z SAP HANA Cloud. Co więcej - ta wersja zapewni nowe możliwości użytkownikom - w tym m.in. pojawi się opcja natywnego rozszerzenia pamięci SAP HANA w celu uproszczenia zarządzania danymi przy obniżeniu całkowitego kosztu. Jak wskazują prognozy IDC, w perspektywie zaledwie pięciu lat klient uzyska średni zwrot z inwestycji na poziomie 679 proc.

Platforma chmurowa SAP HANA zapewnia również solidne podstawy do zarządzania danymi i analizy dla innowacyjnych systemów, takich jak SAP Data Warehouse Cloud. SAP Warehouse Cloud lub SAP Analytics Cloud, to oprogramowania dla firm, które składają się z elementów, które pomogą firmie uzyskać szybki wgląd w dane oraz analizują je. Systemy te można rozwijać i wzbogacać o kolejne funkcjonalności. Najnowsza wersja SAP Data Warehouse Cloud (premiera planowana jest na Q3 2020), obejmuje rozwiązania skoncentrowane na branży detalicznej. System ten będzie także oferował wbudowaną i głęboko zintegrowaną funkcjonalność przepływu danych, co pozwoli klientom na wybór z szerokiej gamy konektorów do tworzenia wysoce skalowalnych procesorów integracji danych z dowolnych źródeł. Co ważne, SAP Warehouse Cloud jest ściśle zintegrowany z SAP Analytics Cloud, by zapewnić jeszcze bardziej ujednolicone środowisko danych i analiz. Takie połączenie pozwala uzyskać jasny i dokładny obraz wszystkich informacji, co staje się prawdziwym wewnętrznym obrazem biznesu.

Integracja

W przypadku SAP Cloud Platform Integration Suite SAP oferuje atrakcyjne i uproszczone ceny pakietów systemu. Znacznie ułatwione zostały także zakupy i wykorzystanie usług integracyjnych. Klienci maja teraz możliwość skorzystania ze wszystkich dostępnych serwisów integracyjnych w ramach jednej licencji rozliczanej w oparciu o liczbę przesyłanych komunikatów bez potrzeby licencjonowania każdego wykorzystywanego komponentu osobno, co znacząco ułatwia korzystanie z dostępnych serwisów.Ponadto SAP dostarcza gotowe pakiety integracyjne między aplikacjami SAP ze standardowymi komunikatami bez dodatkowych opłat.

Rozszerzenia

SAP Cloud Platform Extension Suite pomoże klientom dostosować i rozszerzyć procesy biznesowe w czasie rzeczywistym, zwiększy wydajność oraz będzie stanowiła wsparcie w sprostaniu wyzwaniom zmieniającego się rynku i potrzeb -. Rolą ekspertów do spraw procesów biznesowy jest obecnie zarządzanie przepływami pracy w poszczególnych procesach w czasie rzeczywistym. Między innymi - zatwierdzanie wydatków kapitałowych za pomocą dedykowanych narzędzi do wykrywania, konfigurowania i uruchamiania rozszerzeń aplikacji - może odbywać się bez pomocy działu IT. W efekcie zostaje skrócony czas wyceny oraz zmniejszone są koszty wdrożenia.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top