MAGAZYNIT.PL - Dobre wyniki finansowe BPSC - Polski dostawca IT dla biznesu korzysta z koniunktury
bpscSpółka BPSC podsumowała swoje wyniki za 2021 rok. Przychody śląskiego dostawcy rozwiązań informatycznych rosły w ubiegłym roku w dwucyfrowym tempie. Firma podpisała 10 nowych umów na wdrożenie systemu ERP. Największy wpływ na dobre wyniki miały zmiana strategii sprzedażowej oraz pomyślna sytuacja gospodarcza.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
BPSC ogłosiło wstępne wyniki finansowe za rok 2021. Katowicki dostawca rozwiązań IT ma za sobą bardzo dobre 12 miesięcy. Według wstępnych danych, opartych o raportowanie wewnętrzne, wartość sprzedaży w roku ubiegłym wzrosła o ponad 15%; z 45 milionów złotych w 2020 do 52 milionów złotych w 2021 r.

Przejęcie BPSC przez Forterro bardzo dobrze przygotowało nas na to, co wydarzyło się na rynku w czasie pandemii. Firmy przyśpieszyły inwestycje w obszarze technologii a my byliśmy na ten popyt przygotowani zarówno sprzedażowo, jak i produktowo, bo istotnie zmodyfikowaliśmy nasz flagowy system Impuls EVO. – wyjaśnia prezes BPSC, Michał Górecko. Zachowując autonomię, spojrzeliśmy na rynek i produkt z nieco innej perspektywy, a to sprawiło, że byliśmy w stanie wygrać w przetargach i z lokalną, i z międzynarodową konkurencją.


14 wdrożeń, 10 nowych umów

W 2021 roku BPSC udało się podpisać 10 nowych umów. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, to duże i zaawansowane projekty informatyczne, które mają długoterminową wartość strategiczną dla dostawcy.

Oprócz nowych kontraktów, w 2021 roku BPSC z sukcesem zrealizowało 14 dużych projektów wdrożeniowych.

Mamy silne fundamenty finansowe i jesteśmy dobrze przygotowani na nowe wyzwania. Wypracowany w minionym roku wynik przyczyni się do realizacji kolejnych inwestycji. Obserwujemy, że na europejskich rynkach, na których działa Forterro, popyt na rozwiązania ERP jest znacząco wyższy niż w latach ubiegłych. Polska nie jest tu wyjątkiem. – wyjaśnia prezes BPSC.


Według instytutu Gartner, wydatki na technologie informatyczne wzrosną w 2022 o 5,1%. Najwięcej środków będzie alokowanych w obszarze oprogramowania dla biznesu, czyli tam, gdzie obecne jest BPSC. Prognozy globalne pokrywają się z tymi lokalnymi. Według firmy PMR, w latach 2021-2026 dynamika wzrostu polskiego sektora technologii informatycznych wynosić ma średniorocznie 4,8%.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top