erp dzisiaj 5

mobile appsMobilność to obecnie najważniejszy trend, który wpływa na rozwój każdej firmy. Coraz częściej smartfony, tablety lub kolektory danych służą nam do dokonywania tak zupełnie podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych operacji. Począwszy od przesłania prostej wiadomości, poprzez wystawienie dokumentu, na raportowaniu kończąc.
 

APLIKACJE NA CELOWNIKUWraz ze wzrostem znaczenia rozwiązań mobilnych dedykowanych biznesowi, coraz więcej organizacji decyduje się na zwiększenie wydatków IT związanych z testowaniem jakości aplikacji, zanim trafią one do końcowego użytkownika. Dla przykładu, jak pokazują dane Capgemini, już 24 proc. budżetu IT firm z sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki jest przeznaczone na kontrolę jakości rozwiązań mobilnych. Zdaniem ekspertów, testowanie aplikacji zaczyna zyskiwać krytyczną rolę dla utrzymania dobrej reputacji firmy, ponieważ wśród końcowych użytkowników aplikacji obserwuje się coraz mniejszą tolerancję na błędy produkcyjne i usterki. Jednocześnie wiele przedsiębiorstw zaczyna postrzegać testowanie jako proces wymagający dostępu do specjalistycznej wiedzy i decyduje się go zlecić firmie zewnętrznej.

95 proc. aplikacji bezpłatne do 2017Aplikacje mobilne z roku na rok zyskują na popularności. Według analiz firmy Gartner, w 2013 r. ściągnięto ich na całym świecie aż 102 miliardy – znacznie więcej, niż rok wcześniej (64 mld). Nie przekłada się to jednak na rozwój rynku płatnych produktów w tym zakresie. Jak podaje w Gartner w swoim najnowszym raporcie, w minionym roku aż 91 proc. wszystkich pobranych aplikacji stanowiły darmowe rozwiązania, a do 2017 r. liczba ta ma wzrosnąć do 94,5 proc. W tej sytuacji, zdaniem ekspertów rynku IT, jednym z najbardziej dochodowych obszarów rozwoju biznesu mobilnego mogą stać się aplikacje dedykowane dla firm, przedsiębiorstw i inwestorów.

COMARCH - SYSTEMY ERPZarządzanie projektem to bez wątpienia proces pochłaniający wiele czasu i wymagający znacznego zaangażowania. Co więcej, zazwyczaj jest on złożony, wielowątkowy i angażuje duże zasoby zespołowe. Nie jest to zresztą nic nowego. Nowe nie są też metodologie i narzędzia wspomagające project managerów w codziennej pracy. Nowością nie można już nawet nazwać procesu udoskonalania i rozszerzania tych narzędzi o rozwiązania mobilne. Nowością natomiast, bez wątpienia, jest skala tego zjawiska.

IFSFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, zaprezentowała szereg rozwiązań mobilnych — począwszy od zarządzania umowami serwisowymi po aplikacje mobilne dla pracowników biurowych. Inwestycje produktowe stanowią część strategii firmy, której celem jest zdobycie pozycji wiodącego dostawcy mobilnych rozwiązań dla przedsiębiorstw.
 

asseco business solutions w raporcie gartneraZnana na całym świecie firma badawczo-doradcza Gartner wymieniła systemy mobilne SFA Asseco Business Solutions w najnowszym raporcie rynkowym „Vendor Panorama for Retail Execution and Monitoring in Consumer Goods 2013”. Prestiżowe badanie Gartnera prezentuje sylwetki 19 globalnych dostawców, oferujących rozwiązania informatyczne w obszarze egzekucji i planowania aktywności sprzedażowych i promocyjnych dla klientów sektora FMCG, których wdrożenie niesie ze sobą znaczącą przewagę konkurencyjną.
 

IFSFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, wprowadziła aplikację IFS Notify Me™ współpracującą z Samsung KNOX − wszechstronną platformą zapewniającą bezpieczeństwo danych firmowych na urządzeniach mobilnych. Firma IFS staje się dzięki temu jednym z pierwszych dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw, którzy wykorzystują zalety tej platformy, by przynieść realne korzyści swoim klientom.
 

SAPFirma SAP wprowadza na rynek SAP® Mobile Platform w wersji 3.0. Nowa mobilna platforma jest dostępna zarówno w tradycyjnym modelu, jak i w chmurze gdzie jako podstawową infrastrukturę wykorzystuje się SAP HANA. Dzięki temu koszty tworzenia i utrzymania mobilnych aplikacji mogą być niższe, a praca – bardziej wydajna. Atutem SAP Mobile Platform jest też szeroki zestaw usług oraz otwarta architektura, która może ułatwić pracę programistom. Coraz więcej pracowników wykonuje służbowe obowiązki na prywatnych urządzeniach m.in. na swoich smartfonach, tabletach lub laptopach.

Systemy ERP , CRM - Comarch ERPProgram do fakturowania i obsługi magazynu – Comarch ERP iFaktury24 w wersji mobilnej, przygotowanej specjalnie na platformę Windows 8, dostępny jest w nowym kanale sprzedaży – Sklepie Windows. Już po kilku dniach został liderem w kategorii „biznes” w Polsce. To pierwsza tego typu aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie.
 

W ostatnim czasie firma Microsoft wprowadziła aplikacje mobilne dla firm korzystających z rozwiązania ERP Microsoft Dynamics AX 2012 R2, które współpracują z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na smartfony (Windows Phone, iOS, Android) oraz z Windows 8 na tablety. Aplikacje funkcjonują w 36 językach i są dostępne również w Polsce do pobrania za darmo z właściwych sklepów dla poszczególnych systemów operacyjnych.
 

Systemy ERP , CRM - Comarch ERPComarch i Ortika Frozen Foods LLC, spółka należąca do Hortex Holdings, której zadaniem jest sprzedaż mrożonek w Rosji, podpisały umowę na wdrożenie i utrzymanie kompleksowej platformy biznesowej Comarch SFA Online Sales Support oraz Comarch SFA Online Distribution. Zintegrowany system będzie umożliwiał regularne raportowanie informacji o stanach magazynowych i odsprzedaży do klientów detalicznych z zewnętrznej sieci dystrybutorów Ortika Frozen Foods LLC. Z systemu będzie korzystać blisko 50 użytkowników, umowa została podpisana na 5 lat.

delta-air-lines-z-microsoft-dynamics for retailFirma AT&T wyposażyła 19 tysięcy stewardess i stewardów Delta Air Lines w urządzenia Nokia Lumia 820 z Windows Phone 8, na których zainstalowano rozwiązanie Microsoft Dynamics for Retail POS. Korzystanie z rozwiązań firmy Microsoft stanowi kontynuację inwestycji przewoźnika w innowacje technologiczne, które mają na celu znaczącą modernizację wyposażenia kabin, aby wzbogacić doświadczenia podróżnych i załogi podczas lotu.

system SFA asseco business solutions w lekkerlandJeden z wiodących na rynku dystrybutorów artykułów impulsowych, Lekkerland Polska, wdrożył aplikacją mobilną klasy SFA od Asseco Business Solutions by zwiększyć efektywność swoich działań sprzedażowych w terenie. Nowy system wspomógł codzienną pracę zarówno przedstawicieli handlowych Lekkerland Polska, jak i pracowników związanych z telemarketingiem.

Po upływie kilku miesięcy od wdrożenia Systemu Emigo w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris Sp. z o.o. postanowiliśmy dowiedzieć się, czy i jak sprawdza się nasze rozwiązanie „w terenie”. Przeprowadziliśmy więc badanie wśród przedstawicieli handlowych Laboratorium, którego wyniki są dla nas bardzo pozytywne. Na tym etapie tj. krótkim okresie po wdrożeniu aż 79% procent respondentów oceniło Emigo, jako bardzo przyjazny system. Ponad 83% uważa Emigo za przydatne narzędzie pracy.

Systemy ERP , CRM - Comarch ERPRozwiązania mobilne jako rozwinięcie systemów Comarch ERP na stałe zadomowiły się w ofercie Comarch. Zmiany, jakie zachodzą w podejściu odbiorców systemów klasy ERP, sprawiają, że klienci coraz częściej najpierw szukają rozwiązania mobilnego, a dopiero w drugiej kolejności wybierają do centrali firmy system klasy ERP. Na podstawie przykładowej firmy handlowo-usługowo-produkcyjnej prześledźmy, jak rozwiązania mobilne mogą wspierać, a nawet być jedynym narzędziem pracy różnych pracowników w firmie.

loading...