„Po co mi ten cały ERP?” Czyli o tym jak zapanować nad finansami w agencji marketingowej i nie oszaleć?
TODIS CONSULTINGWitajcie w krainie wyzwań biznesowych, gdzie firmy usługowe stają naprzeciw rynkowi i walczą o przetrwanie w gąszczu zadań, projektów, podwykonawców czy klientów. W świecie pełnym straconych notatek, czterech arkuszy excel opowiadających skrawek tego, czego chcemy się dowiedzieć i poszukiwań Świętego Gralla – optymalnego systemu ERP. Także należy zadać sobie pytanie - czy to odpowiedź na wszystkie problemy, czy po prostu narzędzie, które właściwie dostosowane faktycznie pomaga?

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Otóż, projektowanie systemu ERP dla agencji kreatywnej przypomina proces szlifowania diamentu – trzeba odrobiny cierpliwości i sporo polerowania, ale efekty mogą być oszałamiające. Tylko co tak naprawdę system ERP dla Agencji Marketingowej może zmienić w codziennej pracy? Jak może taką pracę usprawnić i jak może poprawić jej los?

Więcej projektów to więcej pieniędzy, czyli jak skrócić cykl życia projektu i nie zwariować?

Każdy, kto prowadził projekt, czy to budowlany, czy projekt stworzenia oprogramowania, czy kampanii reklamowej wie, jak czasochłonne i nerwowe może być zarządzanie projektem od początku do końca. Sam system obiegu dokumentów, gdy faktury się nawarstwiają i mamy do czynienia z szeregiem podwykonawców, freelancerów czy opłat za lokalizację i ekipę filmową, zaczyna przypominać walkę z mityczną hydrą – zetniemy jedną głowę, a dwie inne pojawią się na jej miejscu. Za każdym razem, gdy wydaje Ci się, że masz wszystko pod kontrolą, pojawia się nowy problem.

Lecz nie obawiaj się szlachetny Don Kichocie. Oto przybywa Sanzo Panza ERP, który zadba o Twego konia, wypoleruje zbroje, uporządkuje faktury i dopilnuje uzupełniania czasu pracy. Dzięki dobrze przygotowanym harmonogramom, przypomnieniom oraz silnikowi, który faktycznie opisuje wszystkie procesy, które mają miejsce w firmie i w projekcie, przypilnuje, by harmonogram został dotrzymany, a PM mógł spać spokojnie.

Poprawa kontroli nad finansami: Szukanie skarbów

Ale cóż to? W oddali migoczą złote monety i srebrne sztabki! Tak, poprawa kontroli nad finansami to jak odkrywanie skarbów w gąszczu liczb i raportów. Dzięki systemowi ERP, agencje kreatywne mogą śledzić każdą złotówkę, zarządzając budżetem, kosztami i przychodami, tak w projektach, jak i w obrębie całej organizacji z łatwością godną najdzielniejszego skarbnika.

Zoptymalizowane procesy biznesowe: Gra w skomplikowaną grę planszową

Podobnie jak w skomplikowanej grze planszowej, gdzie każdy ruch ma znaczenie, tak i w firmie oferującej swoje doświadczenie w zakresie marketingu, każdy proces biznesowy jest częścią większej strategii. Dzięki systemowi ERP, te procesy stają się zoptymalizowane, eliminując zbędne etapy i minimalizując ryzyko błędów. Tak jak w grze, gdzie dobrze przemyślane posunięcia prowadzą do zwycięstwa, tak i w biznesie, dobrze zaprojektowane procesy przynoszą sukces. Podsumowanie: Wyzwanie z nagrodą Czy system ERP to magiczna różdżka czy raczej skomplikowany zaklęty Grimoire? To pytanie, które każda agencja kreatywna musi sobie zadać. Ale jedno jest pewne - odpowiednio wdrożony system ERP może zmienić życie i losy firmy, prowadząc do skrócenia cyklu życia projektu, zwiększenia wydajności i poprawy relacji z klientami. Tak więc, o śmiałkowie biznesowych, rzucam wyzwanie - czy odważycie się sięgnąć po magię systemu ERP i odkryć jego potencjał?

Źródło: www.todis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top