System CRM a zarządzanie relacjami z klientem

Aby osiągnąć sukces w biznesie, z całą pewnością potrzebne są świetnej jakości produkty bądź usługi oraz doskonały serwis. Kluczem do…

System CRM jako projekt indywidualny – co warto wiedzieć?

Wielu przedsiębiorców jest obecnie zainteresowanych wdrożeniem oprogramowania CRM. Zainteresowanie systemami CRM jest spowodowane przede wszystkim…

Kiedy marketing przynosi największe zyski?

W międzynarodowym badaniu firma Salesforce sprawdziła, w jakim kierunku obecnie rozwija się marketing i jakie aktywności w tym obszarze…

Większość klientów oczekuje od firm więcej, niż są one w stanie zaoferować

Z ostatniego badania Salesforce wynika, że 56% klientów widzi konieczność zmiany podejścia firm do angażowania ich w proces zakupowy. Ludzie…

Jakość relacji, personalizacja, zaufanie i szacunek dla czasu klienta – to fundamenty efektywnego marketingu

Najważniejsze wyzwania dla marketingu firm to utrzymywanie spersonalizowanych relacji z klientami, w czasie rzeczywistym i niezależnie od kanału,

Mobilna aplikacja Comarch w rękach serwisantów Airpress

Airpress, producent sprzętu pneumatycznego, odd kilku miesięcy korzysta z aplikacji przeznaczonej do wsparcia pracowników punktów serwisowych -

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Schneider Electric pozwala na zrobotyzowanie zakładów produkcyjnych w prosty sposób. Coboty są łatwe w konfiguracji i współpracują z ludźmi jako część w pełni zintegrowanego systemu.

80 proc. firm logistycznych dokonało częściowej automatyzacji magazynów, które są przeznaczone do obsługi sektora e-commerce – wynika z raportu FM Logistic. To efekt dynamicznego rozwoju handlu internetowego, który pociągnął za sobą konieczność usprawniania obsługi zamówień. Wdrożenia przynoszą efekty, więc coraz więcej firm myśli nad pełną automatyzacją magazynów. W centrum logistycznym FM Logistic w podwarszawskich Wiskitkach, które obsługuje zamówienia dla Ikei, działa prawie 50 robotów zapewniających m.in. w pełni automatyczne pakowanie towarów.

Tylko głupiec mógłby próbować tworzyć dzieła, za pomocą złych narzędzi – te słowa Stephena Kinga zdają się idealnie opisywać obecną perspektywę rozwoju Przemysłu 4.0. Rewolucji, jaką przyniósł Przemysłowy Internet Rzeczy, nie sposób ominąć, a przedsiębiorstwa produkcyjne, które do niej nie dołączyły, będą coraz bardziej odstawały w wyścigu o prym na rynku, płynność produkcji i brak jej przestojów, utrzymanie klientów, czy optymalizację łańcuchów wartości w świetle zmieniających się warunków gospodarczych. Wracając do wspomnianych narzędzi – czym powinny „posługiwać się” nowoczesne, „podłączone” fabryki, inteligentne miasta, czy sektor energetyczny?

W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat zauważalnie wzrosła ilość danych generowanych przez firmy na całym świecie, a proces ten uległ dodatkowemu przyspieszeniu w wyniku pandemii koronawirusa COVID-19, która wymusiła na wielu podmiotach przeniesienie działalności do sfery cyfrowej w krótkim czasie.

W ciągu zaledwie kilku ostatnich lat zauważalnie wzrosła ilość danych generowanych przez firmy na całym świecie. Według aktualnych szacunków w skali globalnej funkcjonuje ponad 31 miliardów urządzeń IoT (Internet of Things), a do 2025 roku liczba ta ma się zwiększyć o ponad połowę, do około 75 miliardów.

Automatyzacja procesów intralogistycznych stanowi jeden z wyznaczników realizacji koncepcji Przemysłu 4.0 w nowoczesnych zakładach produkcyjnych i magazynowych. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie wysokich wskaźników efektywności oraz utrzymanie konkurencyjności na rynku. Dlaczego?

Technologie sieci bezprzewodowej Wi-Fi, wprowadzone na rynek ok. roku 2000 okazały się strzałem w dziesiątkę. Łatwa obsługa, spora prędkość i przede wszystkim uwolnienie od kabli sprawiły, że dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jednak paradoksalnie, zalety Wi-Fi stanowią równocześnie bodaj największą z ich wad: szeroka popularyzacja technologii sprawiła, że eter stał się niezwykle zatłoczony. Coraz liczniejsze sieci Wi-Fi działające w paśmie 2,4 GHz, rzadziej w 5 GHz, wzajemnie się zakłócają i transmisja bywa niestabilna. W Światowy Dzień Wi-Fi w czterech prostych krokach pokazujemy, jak zaradzić tym problemom i osiągnąć wyższy poziom technologicznego wyrafinowania.

Cisco, wraz z partnerami, zaprezentowało szczegóły strategii wprowadzenia na rynek usługi Cisco Private 5G zwiększającej produktywność w firmach wykorzystujących technologię IoT na masową skalę.

Każdy kraj na całym świecie albo wprowadza próby, albo już dziś oferuje usługi 5G. Zapotrzebowanie na tę technologię znacznie wzrasta w segmentach takich, jak usługi komunikacyjne, przemysł czy działania obronne. Nic dziwnego – 5G zapewnia szerokopasmowe łącza, umożliwiając doskonałe połączenia niezależnie od odległości przy zerowym opóźnieniu i bez utraty jakości – nawet pomiędzy kontynentami.

Eksperci Fujitsu opracowali najszybszy na świecie symulator kwantowy. To ważny krok w rozwoju aplikacji do obliczeń kwantowych, które w nadchodzących latach będą zyskiwać na znaczeniu. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, technologia ta może być wykorzystywana w ramach projektów istotnych dla społeczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Wśród dziedzin, które może wspierać, wymieniają m.in. materiałoznawstwo, finanse i produkcję leków.

Systemy AGV i AMR, jak każde systemy automatyzacji, nie należą do najtańszych rozwiązań. Pojawia się więc pytanie – w jakich przypadkach faktycznie warto ponieść tak duży koszt? Na jakie zyski możemy liczyć w zamian? Wyjaśniamy, kiedy inwestycja w roboty mobilne jest najbardziej opłacalna. I kto może skorzystać z ulgi na robotyzację.

Cisco ogłosiło innowacje produktowe, które ułatwiają organizacjom obsługę hybrydowego modelu pracy, w którym ludzie wykonują swoje obowiązki w domu, biurze lub gdziekolwiek indziej.

Każda firma produkcyjna chce być konkurencyjna i wydajna. Wszystko po to, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie rynek. Dużym krokiem w tym kierunku jest automatyzacja procesów produkcyjnych, pozwalająca przyspieszyć i uprościć wiele z nich. Do prac szczególnie mozolnych i wymagających od pracowników wiele wysiłku fizycznego, należy paletyzacja. Dzięki wykorzystaniu w tym celu robotów przemysłowych, dostęp do korzyści płynących z automatycznej paletyzacji mogą uzyskać wszystkie przedsiębiorstwa - niezależnie od wielkości prowadzonej działalności.

Aspiracją Przemysłu 4.0 jest promowanie automatyzacji w celu przekształcenia tradycyjnego środowiska produkcyjnego w taki sposób, by stało się bardziej elastyczne. Dlatego dziś system intralogistyczny to coś więcej niż flota robotów AGV. Składa się na niego cały ekosystem produkcyjny, wymagający odpowiedniej infrastruktury, pozwalającej maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki tkwi w automatyzacji intralogistyki. Co jeszcze umożliwia robotom mobilnym AGV/AMR stać się najlepszą alternatywą dla tradycyjnego transportu wewnątrzzakładowego?

Postępy w robotyce, sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym sprawiają, że wchodzimy w nową erę automatyzacji procesów przemysłowych. Pytanie, czy polskiej produkcji bliżej dziś do nowoczesnych rozwiązań z Zachodu i pełnej automatyzacji procesów w fabrykach, czy jednak wciąż traktujemy automatyzację jak „plaster” na bieżące problemy.

Ponieważ sytuacja każdej firmy jest inna, aby móc oszacować zakres i opłacalność automatyzacji niezbędne jest wzięcie pod uwagę szeregu zmiennych. Punktem wyjścia jest określenie tego, co produkuje firma i jaki jest kontekst tej produkcji.

Automatyzacja magazynów to rozwiązanie, które oferuje spore potencjalne oszczędności, optymalizację czasu pracy i wiele innych korzyści. Z drugiej strony budzi obawy związane z kosztami wdrożenia, skomplikowanym zarządzaniem i koniecznością redukowania etatów. Jak jest naprawdę? Bez wątpienia magazyn zautomatyzowany i tradycyjny różnią się od siebie. Warto mieć świadomość tych różnić, by móc dopasować najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

Espoo, Finlandia – Nokia wprowadza na rynek technologię FP5, czyli piątą generację wydajnego procesora ruchu sieciowego dla swoich rozwiązań routerów IP. Będący sercem najnowszych platform usługowych IP Nokii, układ FP5 umożliwi dostawcom usług sprostanie współczesnym wymaganiom w zakresie zapewnienia efektywnego wzrostu przepustowości sieci, świadczenia nowych, szybszych usług IP oraz zapewnienia niezrównanej ochrony sieci operatorskich przed nowymi zagrożeniami.

Mobile Industrial Robots (MiR) poinformował, że dostawca motoryzacyjny poziomu 2 TE Connectivity wdrożył sześć robotów MiR200 w zakładzie w Esztergom na Węgrzech w celu optymalizacji intralogistyki. Flota robotów MiR istotnie przyspieszyła transport produkowanych codziennie dziesiątek milionów pasywnych złączy i gniazd elektrycznych i niezbędnych surowców, co zaowocowało wzrostem produktywności. Projekt jest częścią globalnej współpracy między firmami mającej na celu pełną automatyzację wewnętrznych procesów transportu materiałów w zakładach TE Connectivity na całym świecie.

Procesy ERP krótsze o 30 proc., niemal o połowę krótszy czas wykonywania backupu i dziesięciokrotny przyrost prędkości między serwerami – to przykładowe efekty, jakie może przynieść udane wdrożenie nowoczesnych technologii IT w sektorze energetycznym. – Wymiana sprzętu przyczyniła się także m.in. do zmniejszenia zużycia prądu o 50 proc.

Cisco zaprezentowało nowe portfolio routerów przemysłowych Catalyst, aby zapewnić bezpieczeństwo, elastyczność i skalowalność znane z sieci korporacyjnych, a niezbędne także dla sukcesu projektów z zakresu Internetu rzeczy. Wykorzystując możliwości, jakie daje technologia 5G, organizacje mogą rozbudowywać zakres połączeń, korzystając z narzędzi do zarządzania, które będą odpowiednie zarówno dla działów IT, jak i operacyjnych. Ujednolicona architektura upraszcza współpracę między oboma departamentami i pozwala włączyć poszczególne urządzenia IoT do sieci korporacyjnej.

Fujitsu wprowadza nowy, rewolucyjny element ułatwiający przedsiębiorstwom przejście procesu transformacji cyfrowej opartej na danych. Udoskonalenia zastosowane w całkowicie nowych, dwuprocesorowych systemach serwerowych Fujitsu PRIMERGY zapewniają ogromne możliwości obliczeniowe w ramach przekształconych cyfrowo środowisk.

Dronehub, europejski lider w dziedzinie rozwiązań dronowych typu „drone-in-a-box” i Partner IBM, poinformował o współpracy z IBM w zakresie rozwiązań do zarządzania wolumenami danych i budowania technologii nowej generacji na potrzeby AI dla operacji dronowych.
 

Rozwiązania serwerowe HPE wyposażone w nowe procesory AMD EPYC ™ 7003 osiągają rekordowe wyniki w testach porównawczych - umożliwiają wzrost wydajności nawet o 39 proc., a przy tym większą efektywność energetyczną. Nie ma takich obciążeń, którym rozwiązania z rozszerzonego portfolio HPE nie byłyby w stanie sprostać.

Firma HP zaprezentowała nowe laptopy ENVY – HP ENVY x360 15 i HP ENVY 17 – zaprojektowane tak, aby spełnić najwyższe oczekiwania twórców wobec sprzętu, a jednocześnie zapewnić im elastyczną możliwość pracy z każdego, dowolnego miejsca, jakie tylko wybiorą.

Dell Technologies wprowadza kolejną generację systemów obliczeniowych prezentując portfolio najwydajniejszych i najbezpieczniejszych serwerów Dell EMC PowerEdge. Dzięki nowym serwerom, firma Dell Technologies wytycza drogę ku autonomicznej infrastrukturze, która zapewni większą wydajność IT, wykorzysta sztuczną inteligencję i sprosta wymaganiom związanym z przetwarzaniem brzegowym.

HPE prognozuje wzrost sprzedaży w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w 2021 roku. Przemawia za tym rosnące zainteresowanie sektora MŚP inwestowaniem w IT, dzięki któremu firmy będą w stanie przyspieszyć cyfrową transformację, pozyskać cenne informacje z posiadanych danych, zwiększać komfort pracy oraz produktywność swoich zespołów. Tym samym, małe i średnie przedsiębiorstwa chcą nie tylko wzmocnić swoją konkurencyjność, lecz również sprawniej wyjść z pandemii.

Cisco ogłosiło utworzenie nowego centrum danych we Frankfurcie w Niemczech. Jego zadaniem będzie obsługa klientów działających na terenie Unii Europejskiej, ale także w obszarze EMEAR (Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji), wykorzystujących w swojej pracy platformę do współpracy Webex. Nowe centrum danych ma zostać uruchomione do końca czerwca 2021 roku.

Pierwsze pojazdy typu AGV (Automated Guided Vehicles), które w sposób bezobsługowy transportowały gotowe wyroby lub komponenty produkcyjne w zakładach przemysłowych, powstały ponad pół wieku temu. W ciągu ostatnich kilku lat pojawił się także udoskonalony rodzaj wewnętrznego systemu logistycznego oparty o AMR (Autonomous Mobile Robots), czyli autonomiczne roboty mobilne. Metody takiego transportu stają się coraz to popularniejsze w fabrykach, magazynach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia powtarzalnych dostaw materiałów. Roboty AGV/AMR, stanowiąc część kompleksowego systemu intralogistycznego wspomagają procesy produkcyjne i logistyczne w kolejnych magazynach. Czym się wyróżniają? Sprawdźmy.

Dział Lenovo Data Center Group (DCG) zapowiedział dostawę infrastruktury do wysokowydajnych systemów obliczeniowych (High Performance Computing, HPC) na potrzeby SURF — projektu informatyczno-telekomunikacyjnego dla sektora edukacji i nauki w Holandii. Realizacja projektu o wartości 20 mln EUR rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2021 roku, a jej efektem będzie największy i najpotężniejszy superkomputer w kraju.

Firma Check Point Software Technologies zaprezentowała nową serię bram bezpieczeństwa Quantum Spark™ dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Seria sześciu bram wyznacza nowe standardy ochrony przed najbardziej zaawansowanymi atakami cybernetycznymi dla małych i średnich przedsiębiorstw, zapewniając niezrównaną łatwość wdrażania i zarządzania oraz zapewniając optymalne bezpieczeństwo bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności.

Coraz więcej sprzętów wymagających stałego połączenia z domowym routerem i coraz częstsze kłopoty z zasięgiem – to problemy wielu użytkowników domowych sieci WiFi. Odpowiedzią mogą być routery WiFi typu mesh i standard WiFi 6E. – Nowa technologia to jednak także nowe ryzyka dla użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET.

microsoft logo 2018Beyond.pl jako pierwsze Data Center w regionie CEE i pierwsza firma w Polsce świadczy usługę technicznej obsługi infrastruktury (Smart Hands) z wykorzystaniem okularów mieszanej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2.0. Dzięki tej technologii, klienci mają możliwość zdalnego zarządzania zasobami IT i podglądu swojego sprzętu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Usługa Smart Hands przy wykorzystaniu HoloLens znacząco usprawnia czynności serwisowe i eliminuje barierę odległości od centrum danych

microsoft logo 2018Surface Pro 7+ dołącza do portfolio Surface dla Biznesu – oferując wszechstronność, rozbudowane opcje łączności i funkcje bezpieczeństwa, których potrzebują organizacje i instytucje edukacyjne, aby dostosować się do zmieniających się warunków. Ponadto Microsoft ogłosił dziś, że Surface Hub 2S 85” będzie niebawem dostępny dla klientów komercyjnych na wybranych rynkach.

Rokrocznie okres świąteczny to czas wzmożonych zakupów zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Prawie 3/4 (73%) użytkowników Internetu robi zakupy w sieci, wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2020”, do którego badania zostały przeprowadzone w marcu 2020 r. gdy mierzyliśmy się z wyzwaniami związanymi z początkiem pandemii.

Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) opublikowała najnowszy raport podsumowujący sprzedaż robotów w ubiegłym roku. Jak wynika z danych IFR, populacja maszyn w przemyśle rośnie i niedługo dobije do 3 mln jednostek. Jednym z krajów, które zdaniem Federacji w 2019 roku były liderami, jest Polska. Nasz kraj pierwszy raz w historii badania znalazł się w czołowej 15. rynków kupujących najwięcej robotów przemysłowych.

Firma Hewlett Packard Enterprise ogłosiła uzyskanie kontraktu o wartości ponad 160 milionów dolarów od European High Performance Computing Joint Undertaking (EuroHPC JU) na budowę jednego z najszybszych na świecie superkomputerów, który będzie zlokalizowany w Finlandii. Nowy superkomputer, określany przez EuroHPC JU jako „LUMI”, pomoże europejskim naukowcom oraz organizacjom prywatnym i publicznym w znacznym rozwoju badań oraz pobudzaniu innowacji w takich obszarach, jak opieka zdrowotna, prognozowanie pogody i planowanie urbanistyczne, a także produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Firma Zyxel podjęła wyzwanie zbudowania sieci bezprzewodowej, która obejmowałaby zasięgiem cały budynek magazynu łódzkiej firmy Diesel Części. Za pomocą strategicznie rozplanowanych 20 punktów dostępowych NWA1123-ACV2 oraz przełącznika GS1920 24HPV2 zbudowano łatwo zarządzalną sieć, która dociera z sygnałem do każdego miejsca w magazynie o powierzchni 1 000 m2.

Firma Hewlett Packard Enterprise wprowadza nową generację HPE Modular Smart Array (MSA) – HPE MSA Gen 6 – dedykowaną dla MŚP i ulepszoną tak, aby pomóc firmom skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, dzięki rozwiązaniu hybrydowej pamięci masowej klasy podstawowej, która zapewnia wydajność i automatyzację, nie wymagając przy tym dużych inwestycji.

Huawei zaprezentował nowe tablety – Huawei MatePad Pro oraz MatePad Pro 5G. Urządzenia dedykowane są najbardziej wymagającym użytkownikom – zostały wyposażone w potężny procesor Kirin 990 (wersja 5G – Kirin 990 5G), przez co wyróżniają się wysoką wydajnością, nawet podczas wielozadaniowej, intensywnej pracy. Nowe urządzenia wprowadzają szereg innowacji podnoszących jakość obsługi, m. in. łatwe i szybkie przenoszenie plików między smartfonem a tabletem, można je też ładować zarówno przewodowo, jak i bezprzowodowo.

Back to top