BBK wdraża z ANEGIS nowy system ERP - Microsoft Dynamics 365 i wkracza na drogę cyfrowej transformacji

BBK S.A., właściciel marek home&you, Essex i lider w branży artykułów wyposażenia wnętrz, podjął strategiczną decyzję o modernizacji…

Pandora rozpoczyna transformację ERP z SAP

Prognozy raportu Deloitte pokazują, że do 2025 roku za połowę globalnej konsumpcji dóbr luksusowych będą odpowiedzialni millenialsi i…

Rozwój dzięki VENDO.ERP® - So Chic wprowadza nowe możliwości obsługi klienta

CFI Systemy Informatyczne podpisała kontrakt z dystrybutorem bielizny, firmą So Chic na wdrożenie systemu VENDO.ERP®. So Chic Sp. z o.o., ceniony…

Marka odzieżowa PROSTO rozwija sprzedaż wielokanałową z systemami Comarch

Ubrania marki PROSTO można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych firm partnerskich, jak i w Internecie, a nawet na imprezach plenerowych,

Hurtownia extraDACH czerpie duże korzyści dzięki informatyzacji

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL przyniosło firmie extraDACH oszczędności w wysokości kilku milionów złotych, dzięki optymalizacji pracy…

Agro-Sieć inwestuje w system ERP - Comarch ERP XL

Spółka Agro-Sieć, dostawca efektywnych rozwiązań dla rolnictwa, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu ERP do…

Previous Next Play Pause
enova365Jakie korzyści finansowe przyniesie Ci inwestycja w system ERP? Aby to sprawdzić, musisz obliczyć wskaźnik ROI dla swojego projektu. Dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzić kalkulację zwrotu z inwestycji w system ERP.

SENTEUdzielenie odpowiedzi na pytanie „Ile kosztuje system ERP” nie jest tak proste i jednoznaczne, jak można by oczekiwać. Dlaczego? Na ostateczny koszt oprogramowania składa się wiele czynników i dużo zależy też od charakteru działalności, wielkości przedsiębiorstwa, liczby użytkowników systemu i wielu innych zmiennych.

SYMFONIAPolskie przedsiębiorstwa mierzące się z wyzwaniami związanymi z transformacją cyfrową coraz chętniej decydują się na wdrożenie systemów ERP. Okazuje się, że oprogramowanie, które jeszcze do niedawna było kojarzone z dużymi korporacjami i sporymi wydatkami, jest coraz bardziej dostępne cenowo także dla małych i średnich firm. I właśnie sektor MŚP może wiele zyskać, korzystając z nowoczesnego oprogramowania ERP.

explitiaNarzędzia oparte na sztucznej inteligencji odgrywają coraz większą rolę w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Mogą być bowiem cennym wsparciem w wielu obszarach działalności, od marketingu przez finanse aż po zaawansowane procesy produkcyjne. Na pierwszy rzut oka, wdrożenie AI może wydawać się prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli w głowie mamy popularne narzędzia. Rzeczywistość wdrożenia sztucznej inteligencji w sektorze przemysłowym, szczególnie w produkcji, jest jednak bardziej skomplikowana. W końcu warto pamiętać, że AI jest tak inteligentna, jak dane, którymi dysponuje.

GECOSTermin AI - Sztuczna Inteligencja już na stałe zagościł w języku biznesowym i zdecydowana większość firm jest albo w trakcie analizy jej zastosowań w swoich branżach lub z powodzeniem wdraża takie projekty obecnie. Warto jednak uporządkować terminologię związaną z AI i jej zastosowaniem w biznesie. W tym artykule przedstawimy opisy głównych zastosowań poszczególnych elementów sztucznej inteligencji na przykładzie systemów ERP firmy Comarch.

SENTEWyobraź sobie przedsiębiorstwo, w którym pracownicy magazynu każdego dnia biegają w chaosie, próbując odnaleźć wszystkie produkty potrzebne do realizacji konkretnego zamówienia. Czasami może przypominać to szukanie igły w stogu siana, a frustracja rośnie z każdą minutą spóźnienia. A teraz wyobraź sobie taki magazyn, w którym praca przebiega harmonijnie, każdy wie, gdzie dokładnie znajduje się dany towar i jaka ścieżka kompletacji będzie najbardziej efektywna. Co łączy te dwie sytuacje? Obecność lub nieobecność sprawnego systemu WMS, który poprawia wydajność pracy. Jak wygląda wdrożenie takiego rozwiązania? Jakie są zalety systemu WMS? Czy takie oprogramowanie ma jakieś wady? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

ENOVAKażde przedsiębiorstwo, któremu zależy na utrzymaniu się na rynku i skutecznym konkurowaniu, musi stawiać czoła wielu wyzwaniom, jakie stale przynosi dynamiczne środowisko biznesowe. Efektywność działań i szybka reakcja na zmiany to kluczowe czynniki sukcesu. Narzędziem pomagającym go osiągnąć jest odpowiedni system ERP.

elandis logoKompletacja towarów (często także nazywana z angielskiego „picking”) to pierwszy krok w procesie realizacji zamówienia naszego Klienta. To proces, w którym pracownicy magazynu identyfikują i pobierają odpowiednie towary, aby je następnie przygotować / spakować i wysłać do Klienta. To właśnie od tego procesu w ogromnej mierze zależy szybkość, dokładność i ogólna wydajność realizacji zamówień.

To, że produkcja przemysłowa na świecie staje się coraz bardziej złożona, a konkurencja między przedsiębiorstwami coraz bardziej zacięta, jest naszą codzienną rzeczywistością. Wygrywa ten, który doskonali swoje procesy, m.in. eliminując marnotrawstwo. Efektywność operacyjna staje się kluczowym czynnikiem sukcesu dla firm dążących do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

explitiaZbieranie danych z maszyn to kluczowy element w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym. Ta metoda nie tylko umożliwia dogłębną analizę i interpretację informacji, ale również otwiera drzwi do szeregu optymalizacji, zwiększając efektywność operacyjną zakładu. Dzięki dostępnym technologiom, rozpoczęcie gromadzenia danych jest proste, a korzyści biznesowe płynące z tego procesu – znaczące.

explitia logo 120Analiza danych w sektorze produkcyjnym może wydawać się żmudna, nudna i nieefektywna. Nie musi jednak tak być! Wystarczy poznać zasadę dwóch minut Davida Allana – technikę efektywnego zarządzania czasem, która opisana została w książce „Getting Things Done”. Zasada dwóch minut jest kluczowym elementem nowoczesnych systemów informatycznych. W artykule znajdziesz m.in. informacje o korzyściach biznesowych, które oferuje wdrożenie rozwiązań IT, uwzględniających tę fenomenalną, a jednocześnie prostą w implementacji metodę.

logo proalpha 2018Często spotyka się zalecenie, aby nie dokonywać zmian w sprawdzonym systemie ERP. Niemniej, jeżeli obecne oprogramowanie ERP ogranicza możliwości rozwojowe przedsiębiorstwa, rozważenie jego aktualizacji staje się istotne. Istnieje szereg jednoznacznych sygnałów sugerujących, że może być to odpowiedni moment na rozważenie aktualizacji systemu ERP. Jakie to sygnały?

enova365Systemy ERP stanowią kluczowe rozwiązanie dla firm, usprawniając i integrując różnorodne procesy biznesowe, co znacząco ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem. Dzięki swojej uniwersalności i możliwościom skalowania, narzędzie to znajduje zastosowanie w różnych sektorach, niezależnie od specyfiki branży. Systemy te opierają się na modułowej strukturze, umożliwiając optymalizację i automatyzację działalności w poszczególnych obszarach, od finansów po logistykę.

suncode logoW erze cyfrowej dane niezaprzeczalnie stanowią jeden z kluczowych zasobów przedsiębiorstw. Dziś bowiem, już nie tylko rynkowi giganci skłaniają się ku digitalizacji dokumentów i elektronicznemu obiegowi informacji. Liczne korzyści oraz konieczność przetwarzania i archiwizowania dużych zbiorów danych sprawiają, że także małe i średnie przedsiębiorstwa decydują się na takie rozwiązanie. Przeniesienie większości procesów do przestrzeni cyfrowej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii niesie za sobą wielkie możliwości, ale również zagrożenia – zwłaszcza jeśli zgromadzone informacje trafią w niepowołane ręce.

proalpha PolskaWdrożenie skutecznej kontroli jakości w procesie produkcyjnym stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Umożliwia to bowiem nie tylko zdobywanie lojalności klientów, lecz także zwiększanie poziomu sprzedaży oraz ulepszone zarządzanie wynikami finansowymi. Jak się okazuje, skrupulatna kontrola jakości w produkcji może stać się kluczowym elementem strategii biznesowej, prowadząc do osiągania wyższej satysfakcji klientów i optymalnych wyników finansowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak istotne jest wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak zaawansowane oprogramowanie do planowania produkcji w celu optymalizacji procesu kontroli jakości, by uniknąć negatywnego oddziaływania na skalę produkcji czy inne kluczowe wskaźniki.

proaALPHA POLSKANowoczesne firmy produkcyjne coraz częściej wykorzystują systemy MES (Manufacturing Execution Systems) do optymalizacji planowania i nadzoru nad procesami wytwarzania. Systemy te umożliwiają efektywne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego, podnoszenie efektywności operacyjnej oraz automatyzację zarządzania produkcją. W niniejszym artykule omówimy znaczenie MES, jego kluczowe funkcje oraz zalety, demonstrując, w jaki sposób systemy te mogą przyczyniać się do realizacji wyznaczonych przez przedsiębiorstwa celów produkcyjnych.

TODIS CONSULTINGWitajcie w krainie wyzwań biznesowych, gdzie firmy usługowe stają naprzeciw rynkowi i walczą o przetrwanie w gąszczu zadań, projektów, podwykonawców czy klientów. W świecie pełnym straconych notatek, czterech arkuszy excel opowiadających skrawek tego, czego chcemy się dowiedzieć i poszukiwań Świętego Gralla – optymalnego systemu ERP. Także należy zadać sobie pytanie - czy to odpowiedź na wszystkie problemy, czy po prostu narzędzie, które właściwie dostosowane faktycznie pomaga?

proalphaW dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy produkcyjne są nieustannie narażone na różnorodne wyzwania, takie jak zmienne zapotrzebowanie rynkowe, fluktuacje cen surowców czy nieprzewidywalne zakłócenia w łańcuchu dostaw. W tym kontekście, umiejętne zarządzanie planowaniem produkcji staje się nie tylko niezbędne, lecz wręcz nabiera wymiaru o charakterze strategicznym. Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje?

proalpha PolskaPrzemysł musiał w ostatnich latach stawić czoła wielu wyzwaniom związanym m.in. z pandemią koronawirusa oraz wojną w Ukrainie, których skutkiem jest trwający kryzys surowcowy i energetyczny. Miało to ogromny wpływ na klasyczne obszary ERP, takich jak zaopatrzenie, gospodarkę materiałową, controlling i logistykę. W jaki sposób najlepiej zminimalizować ryzyko i na co przedsiębiorstwa muszą zwrócić uwagę, aby w przyszłości sprostać takim wyzwaniom? Przedstawiamy 5 trendów w zakresie ERP, które skupiają się w szczególności na średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych.

proalphaAktualna sytuacja rynkowa stawia przed przedsiębiorstwami produkcyjnymi wiele trudności, wymagających od nich efektywnego podejścia i skupienia na wyznaczonych celach. To często wiąże się z koniecznością wyboru i zastosowania nowego systemu ERP, co jest zadaniem wymagającym, dodatkowo skomplikowanym przez oczekiwania klientów, złożone procesy dostawcze oraz dynamiczny charakter konkurencji na rynku. W obliczu tych wyzwań, kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego jest odpowiednie przygotowanie do efektywnego wdrożenia systemu ERP.

ANEGISRyzyko jest integralną częścią każdego biznesu. Dlatego też niezmiernie ważne jest efektywne rozpoznawanie wyzwań, które często stają się przyczyną strat i finansowej niestabilności. Narzędziem zdolnym do diagnozowania ewentualnego ryzyka jest między innymi zaawansowany system ERP.

Jak wynika z danych ComCERT z Grupy Asseco, liczba cyberataków wzrosła średnio o 25 proc. r/r. Mimo że grupy przestępcze są coraz lepiej zorganizowane, posiadają coraz lepsze narzędzia i większe budżety, indywidualni cyberprzestępcy odpowiadali aż za 75 proc. naruszeń bezpieczeństwa. W 2023 roku najczęściej występującymi zagrożeniami były phishing, ransomware i DDoS.

SAPOstatnie lata udowodniły, że nieprzewidziane wydarzenia i zmiany trendów potrafią zachwiać pozycją pojedynczych przedsiębiorstw, ale i całych branż. Zwiększa się zatem nacisk na tworzenie nowego zaplecza technologicznego łańcuchów dostaw. Ma to umożliwiać organizacjom bardziej elastyczne funkcjonowanie i zwiększać ich odporność. Czy polskie firmy rzeczywiście są gotowe na radzenie sobie ze zmianami przy użyciu technologii? Na to pytanie odpowiadają dane zebrane przez SAP Polska.

Armatis wdrożył system generatywnej AI wspomagający pracę agentów pracujących w contact center dla jednego z klientów firmy - globalnej firmy z branży transportu lotniczego. W planach na 2024 roku jest wdrożenie podobnych systemów dla wszystkich innych klientów Armatis, wykorzystanie AI do kontroli jakości rozmów, a także zaoferowanie na rynku stworzonego rozwiązania jako narzędzia do samoobsługi, wspomagającego pracę wewnętrznych działów call i contact center.

proalphaCyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie informatyczne rozwijają się w zawrotnym tempie, firmy produkcyjne zaczynają dostrzegać potencjał wdrożenia systemów ERP (Enterprise Resource Planning) do zarządzania procesami produkcyjnymi. Dziś już bez wątpienia systemy ERP stanowią kluczowy element cyfrowej transformacji, pozwalając na zintegrowane zarządzanie danymi, procesami i operacjami w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W tym artykule omówimy, jak systemy ERP przyczyniają się do cyfrowej transformacji w firmach produkcyjnych, jakie korzyści niesie ze sobą centralizacja danych, integracja procesów i automatyzacja operacji, a także wskażemy, w jaki sposób nowe technologie mogą być wykorzystywane w zarządzaniu produkcją.

enovaW świecie biznesu, który nieustannie ewoluuje, strategiczne zarządzanie interakcjami z klientami, znane jako CRM, jest nieodzowne dla przedsiębiorstw na różnych poziomach ich rozwoju. Odkryj, jak ewoluuje filozofia CRM i w jaki sposób innowacje technologiczne transformują tę dziedzinę.

proalphaW dzisiejszych czasach, kiedy technologia zmienia oblicze przemysłu, skuteczne zarządzanie produkcją stało się kluczowym elementem sukcesu. Firmy z branży produkcyjnej stawiają sobie za cel nie tylko zwiększanie wydajności, ale także optymalizację procesów, redukcję kosztów oraz podnoszenie jakości produktów. W tym kontekście narzędzia takie jak systemy ERP (Enterprise Resource Planning) i MES (Manufacturing Execution System) stają się nieodłączną częścią strategii zarządzania produkcją. Który z nich wybrać? Poznaj różnice ERP vs. MES.

vendo erp logoRola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu firmy zapewniając jej kompleksowe wsparcie na wielu płaszczyznach działalności. Począwszy od zamówień, magazynowania, realizacji produkcji poprzez dział finansowy, rozliczenia i planowanie. Automatyzuje poszczególne czynności, pozwala na monitorowanie i wgląd do pełnych danych, przyczyniając się tym samym do poprawy efektywności firmy, optymalizacji procesów produkcyjnych i zmniejszenia kosztów funkcjonowania zakładu. Poprawia efektywność oraz wspomaga obsługę procesów sprzedażowych.

ANEGISPrzedsiębiorcy mają dziś możliwość ekspansji na praktycznie każdy rynek, dostarczając swoje towary również poza terytorium swojego państwa. Taka dystrybucja przynosi wiele korzyści handlowych oraz wiąże się też z różnymi wyzwaniami wpływającymi na finanse, wizerunek marki oraz punktualność dostaw. O jakie trudności chodzi? Jaką funkcję spełniają systemy ERP w kontekście optymalizacji zarządzania dostawami?

Quantum computing (QC) to szybko rozwijająca się technologia, która może zrewolucjonizować sposób przetwarzania i analizowania informacji. Obliczenia kwantowe pozwalają na rozwiązywanie problemów, które są niemożliwe do rozwikłania przez klasyczne komputery. Dzięki miliardowym inwestycjom znaleźliśmy się w punkcie, w którym quantum computing staje się rzeczywistością. Jednak niedokładna i pospieszna komercjalizacja technologii oraz pomijanie fazy badań, może prowadzić do ryzyka niewłaściwego użytkowania lub fałszywych oczekiwań.

proalpha polskaTransformacja cyfrowa to nieuchronny trend, który odmienia wiele sektorów, w tym sektor produkcyjny. Wraz z dynamicznym postępem w technologiach IT, przedsiębiorstwa produkcyjne dostrzegają korzyści płynące z implementacji systemów ERP do nadzoru procesów produkcyjnych. Obecnie systemy ERP są niewątpliwie sercem transformacji cyfrowej, umożliwiając scalone zarządzanie informacjami, działaniami i procedurami w firmach produkcyjnych.

Back to top