Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
Podpisywanie dokumentów i załatwianie spraw administracyjnych kojarzy się nam przede wszystkim ze staniem w wielogodzinnych kolejkach w urzędzie. Wiele osób wspomina także o tym, że jest to dla nich bardzo stresujący moment, ponieważ boją się, np. że zapomną zabrać z domu dokumentu potrzebnego do zawarcia umowy czy ze względu na własną pracę i korki nie uda im się dostać do urzędu w godzinach jego otwarcia. Sposobem na powyższe problemy jest e-podpis, system pozwalający na załatwienie całej “papierkowej roboty” z własnej kanapy.

microsoft logo 2018Europa Środkowo-Wschodnia może pochwalić się cyfrowymi talentami światowej klasy. Malta i Estonia są postrzegane jako liderzy w dziedzinie cyfrowych usług publicznych, a w raportach Komisji Europejskiej o działaniu e-administracji zajmują 1. i 2. miejsce. Wartość firm technologicznych wywodzących się z Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła w ciągu ostatniej dekady 19-krotnie, a liderami są takie firmy jak rumuński UiPath czy chorwacki Infobip.

symfonia logo 2021Czego potrzebujemy, by nadgonić już nie tyle Zachód, co naszych sąsiadów w regionie
 
Dla blisko 80 proc. firm z sektora MŚP podczas wdrażania oprogramowania do zarządzania biznesem kluczowe jest profesjonalne doradztwo oraz kompleksowe wsparcie ze strony dostawcy. Kwestie finansowe mają drugorzędne znaczenie. Takie wnioski płyną z raportu Symfonii, producenta oprogramowania dla sektora MŚP, w którym zapytano małe i średnie firmy o rozwiązania, które usprawniłyby proces cyfryzacji.

todisFirma Todis po raz kolejny została wyróżniona przez redakcję Pulsu Biznesu i znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2021.

Jakie straty każdego roku powodują nadużycia w firmach i wśród klientów indywidualnych? Według danych firmy konsultingowej Crowe z 2019 r. jest to ponad 5 trylionów dolarów. Szacunki te pochodzą jeszcze sprzed pandemii COVID-19, która stworzyła idealne warunki do rozwoju nadużyć. Jak podaje organizacja Association of Certified Fraud Examiners (ACFE), ponad połowa (51 proc.) organizacji odnotowała wzrost liczby przestępstw finansowych od czasu wybuchu pandemii, a 71 proc. przewiduje, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

comarchPolska jest obecnie piątym co do wielkości partnerem handlowym Niemiec i największym odbiorcą eksportu niemieckiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest też największym rynkiem zbytu spośród wszystkich wschodnioeuropejskich krajów UE, a także drugim pod względem powierzchni krajem sąsiedzkim. Prawie 30 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec. To sprawia, że Niemcy są największym rynkiem zbytu dla Polski, znacznie wyprzedzając następny w kolejności kraj - Francję z zaledwie 6 proc. eksportem.

W dyskusji o dyrektywie UE o ochronie praw sygnalistów, która wchodzi w życie już za miesiąc, na czoło wysuwa się paląca kwestia bezpieczeństwa. To dzisiaj kluczowy element powodzenia jakże istotnego procesu budowania zaufania do organizacji publicznych i dużych spółek prywatnych. Z pomocą przychodzą technologie chmurowe, które obok najwyższego poziomu ochrony informacji gwarantują szybki proces wdrożenia konkretnych rozwiązań. Kancelaria DZP i Microsoft połączyły siły, tworząc platformę pozwalającą spełnić wymogi dyrektywy i zapewnić bezpieczeństwo sygnalistów z wykorzystaniem technologii.

sap logoZalando rozwija strategię cyfrowej transformacji w obszarze finansów i handlu detalicznego. Firma, przy wsparciu PwC, wdrożyła w Niemczech system SAP S/4HANA optymalizujący codzienne operacje biznesowe. Cyfrowa technologia od SAP pomogła poprawić jakość oraz strukturę danych.

oracle 120Firma Oracle ogłosiła dziś dostępność nowego rozwiązania do przeprowadzania analiz w chmurze, które zapewnia użytkownikom pakietu Oracle Fusion Cloud Supply Chain & Manufacturing (SCM) informacje potrzebne do wykrywania i szybszego rozwiązywania problemów w firmowym łańcuchu dostaw. Oparte na narzędziach Oracle Analytics Cloud i Oracle Autonomous Data Warehouse rozwiązanie Oracle Fusion SCM Analytics zapewnia gotowe metryki oraz pulpity nawigacyjne i wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomóc liderom łańcucha dostaw kontrolować koszty, zmniejszać ryzyko, zapewniać satysfakcję klientów i zwiększanie przychodów.

Infor poinformował o nabyciu Lighthouse Systems, czołowego dostawcy systemów realizacji produkcji (ang. manufacturing execution system – MES) przeznaczonych do inteligentnego zarządzania produkcją. Flagowy system firmy, Shopfloor-Online™, pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym w zarządzaniu i usprawnianiu działalności w obszarze produkcji, jakości, magazynów i serwisu.

todisOstatni rok był jednym z trudniejszych, i choć pandemia dotknęła niektóre sektory bardziej niż inne, nikt nie miał łatwo. Agencje kreatywne ciężko pracują, aby przetrwać najgorsze, co pokazuje nasz nowy raport „Reflect, Recharge, Move On: Creative Agencies in 2021”.

symfonia logo 2021Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług Alior Banku i wykorzystują oprogramowanie Symfonii (finansowo-księgowe lub z linii ERP) mogą zautomatyzować obsługę operacji bankowych.

sentelogo 120Dynamiczny wzrost polskiego rynku e-Commerce B2B to dla firm to szansa, jak i wyzwanie. Aby mu sprostać, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na transformację cyfrową swoich firm. Jaki jest stopień jej wdrożenia w firmach zajmujących się handlem i dystrybucją? Postanowiliśmy to zbadać.

comarchApfino, fintech należący do Grupy Kapitałowej Comarch oraz Kaczmarski Inkasso, firma która specjalizuje się w świadczeniu usług windykacji polubownej nawiązują strategiczną współpracę. Ich wspólny projekt przewiduje dostarczenie polskim przedsiębiorcom kompleksowego narzędzia informatycznego do kontroli płynności finansowej.

bpscIDC prognozuje, że europejski biznes nareszcie otworzy się na analitykę Big Data, a tempo wzrostu będzie dwucyfrowe. Czas najwyższy, bo jak na razie o Wielkich Zbiorach Danych dużo się mówi, a mało się robi. Z danych Eurostatu wynika, że raptem co dziesiąta firma w Europie wykorzystuje analitykę Big Data.

cogit logoMinimalne wymogi i standardy dotyczące ochrony sygnalistów zostały wprowadzone do prawa wspólnotowego w 2019 r., natomiast pierwsze polskie firmy będą musiały się podporządkować nowym regulacjom już 17 grudnia 2021 r. Z pomocą przychodzą im systemy whistleblowingowe, które pomagają w bezpieczny sposób zgłaszać nieprawidłowości i ewidencjonować zgłoszenia.

Temat automatyzacji procesów będzie jedną z ważnych kwestii podejmowanych przez uczestników tegorocznej edycji IFS Connect 2021, która odbędzie się już 27 października. Na potrzeby konferencji powstał raport „Procesy automatyzacji w polskich przedsiębiorstwach”. Z badania wynika, że prawie 93 proc. respondentów uważa automatyzację za strategiczny element swojego rozwoju. Jedynie 3,3 proc. badanych, którzy zainwestowali już w ten obszar nie planuje kolejnych aktywności w tym zakresie.

Handel nadal boryka się z zakłóceniami w realizacji łańcuchów dostaw. Sportowy gigant NIKE już zapowiedział, że zakupy jego produktów przed świętami mogą być mocno utrudnione. Zakłady produkcyjne w Wietnamie i Indonezji nadal mają przestoje w pracy, a transport z Azji do Europy wydłużył się dwukrotnie. Przedstawiciele IKEA, która ma podobne kłopoty od kilkunastu miesięcy, mówią o inwestycjach w transport i własne kontenery oraz czarterach dodatkowych statków. Firmy starają się zrobić wszystko, żeby poprawić globalne łańcuchy dostaw. Konserwatywny handel otwiera się na nowe.

microsoft logo 2018Grupa FAMUR, jeden z czołowych światowych dostawców najwyższej klasy urządzeń i technologii dla branży wydobywczej, jest w trakcie strategicznej zmiany swojej działalności. Razem ze swoim dominującym akcjonariuszem, firmą TDJ, rozpoczęła budowę holdingu inwestującego w zieloną transformację energetyczną. Na poziomie cyfrowym w tworzeniu firmy przyszłości FAMUR wesprze Microsoft Power Automate.

SAPFirma Energizer, jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów baterii, korzysta z rozwiązań RISE with SAP, aby w elastyczny oraz dopasowany do potrzeb organizacji sposób wdrożyć SAP S/4HANA dla finansów. Przenosząc swoje kluczowe systemy finansowe do chmury, Energizer buduje podstawy dla dalszego rozwoju innowacji i skalowania biznesu.

comarchApfino, platforma fintechowa z Grupy Comarch, udostępnia usługi faktoringowe firmy SMEO. Przedsiębiorcy, którzy wystawiają klientom faktury z odroczonym terminem płatności, mogą je teraz przekazywać do SMEO. Firma faktoringowa niemal natychmiast przekaże należne środki na konto przedsiębiorcy. Limit finansowania faktur może wynieść aż milion złotych. Wszelkie formalności są dokonywane online, za pośrednictwem Apfino.

Back to top