Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

S&T będzie świadczyć usługę serwisową SAP w CBA przez kolejne 3 lata

S&T podpisało umowę na usługi serwisowe, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie konsultantów w zakresie wdrożonego w CBA systemu ERP .

Previous Next Play Pause
sentelogo 120Wartość polskiego rynku e-Commerce B2B w 2020 roku wyniosła ponad 637 miliardów złotych. Dla porównania jest to ponad 30% więcej niż w ubiegłym roku. Takie prognozy to duża szansa dla polskiego rynku, ale również wyzwanie dla firm działających w B2B. By sprostać przyszłym wymaganiom, firmy B2B coraz częściej decydują się na wdrożenie cyfrowej transformacji. To dzięki niej liderzy mogą cieszyć się ze spektakularnych wyników. Ale jak radzi sobie w tym zakresie cała branża? Jak polskie firmy dystrybucyjne i produkcyjne radzą sobie z tym procesem cyfryzacji?

Rimini Street międzynarodowy dostawca oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw przedstawił aktualne informacje na temat działalności spółki i jej obecności w Polsce.

W całej Europie zmienił się łańcuch dostaw, co jest dla małych i średnich firm olbrzymią szansą. Mogą ją wykorzystać dzięki technologii, jednak żeby chciały pójść tą drogą, musimy im pokazać, że to jest efektywne, przystępne cenowo i opłacalne – podkreśla Artur Pollak, prezes APA Group. Gliwicka spółka uruchomiła właśnie Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Pozwoli ono w praktyce sprawdzić, jak wygląda proces produkcji opartej o nowe technologie, jak np. IoT, big data czy machine learningu, na których opiera się koncepcja przemysłu 4.0.

exact logo 2021Sektor budowlany wyszedł obronną ręką z zawirowań związanych z pandemią koronawirusa. Duży wpływ miały m.in. inwestycje zakontraktowane jeszcze przed wybuchem pandemii. Jednak wydajność prac prowadzonych w zaostrzonym reżimie sanitarnym spadła o ok. 5-20 proc . Poszukiwanie możliwości optymalizacji powinno być więc jednym z priorytetów tej branży. Szansą na znaczne poprawienie wyników oraz lepszą organizację pracy jest bieżący dostęp do danych oraz ich analiza, która pozwala podejmować słuszne decyzje biznesowe.

Firma oczekuje, że już w 2023 roku region Europy Centralnej i Wschodniej stanie się motorem jej wzrostu w Europie. Zakładana globalna, złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) przychodów ze sprzedaży rozwiązań SaaS wynosi 40% w ciągu najbliższych czterech lat. Systematyczny rozwój bazy aktywnych klientów i partnerów biznesowych. Rozwój wrocławskiego Center of Excellence oraz dynamiczny wzrost zatrudnienia. Tak, w dużym skrócie, prezentują się najważniejsze cele biznesowe Infor w naszym kraju.

comarchComarch planuje rozpocząć budowę centrum przetwarzania danych w Stanach Zjednoczonych. Ośrodek o powierzchni blisko 3 000 m2 powstanie na działce liczącej 1,2 hektara w miejscowości Mesa w stanie Arizona. Prace rozpoczną się w czerwcu 2021 roku. Uruchomienie data center planowane jest na połowę 2022 roku.

vendo erp logoEkosystem VENDO.ERP uzyskał w XXXI konkursie Godło „Teraz Polska”. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce oferującą system klasy ERP, która może poszczycić się takim prestiżowym wyróżnieniem. Przez 30 lat żadnej firmie oferującej system ERP to się nie udało.

dsr„Sell in May and go away”? Nie w tym roku i zdecydowanie nie w przypadku polskich producentów. Po stosunkowo dobrym pierwszym kwartale bieżącego roku (+5,4%) Giełdowy Indeks Produkcji przy-spieszył i w trwającym jeszcze kwartale numer dwa wypracował już 14,6% wzrost wartości. W samym tylko maju GIP60 wzrósł o 6,46% z 1001,22 do 1065,92 pkt, czyli pułapu na którym po raz ostatni znajdował się w marcu 2018 roku.

Sztuczna inteligencja i człowiek, to połączenie, które musi zostać dobrze wykorzystane, aby w przyszłości zminimalizować straty wywoływane przez czynniki zewnętrzne np. jak trawiąca nas od kilkunastu miesięcy pandemia COVID-19. Proces trwa. Do końca 2021 roku aż 90% łańcuchów dostaw będzie, przynajmniej częściowo, zautomatyzowanych.

Firmy są głodne nowych rozwiązań technologicznych – wynika z badania Colt Technology Services. Przy czym 54 procent respondentów podaje „ewolucję technologii” jako kluczowy czynnik umożliwiający realizację ich planów.

symfonia logo 2021Jeden z największych na polskim rynku producentów oprogramowania dla biznesu rozpoczął proces rebrandingu. Firma Sage, znana w Polsce także jako Sage Symfonia, zmieniła nazwę marki na „Symfonia”. Jest to związane ze zmianą właścicielską oraz rozwojem oferty spółki dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Za stworzenie nowego logo oraz identyfikację wizualną odpowiedzialna jest agencja Monday.

sap logoPodczas globalnej konferencji SAPPHIRENOW®, firma SAP ogłosiła plan stworzenia nowej sieci biznesowej, której celem jest poprawa współpracy między firmami, zapewnienie szybszej reakcji na zmieniające się warunki rynkowe oraz wsparcie zrównoważonego rozwoju. Nowa sieć – SAP® Business Network – połączy istniejące dotychczas sieci Ariba® Network, SAP Logistics Business Network i SAP Asset Intelligence Network. Ponad 5,5 miliona organizacji skorzysta z członkostwa w nowej biznesowej społeczności.

ABAS 19 czerwca 1980 r. Studenci Peter Forscht i Werner Strub założyli spółkę Abakus GmbH wraz z trzema innymi studentami w Karlsruhe, w Niemczech, która wkrótce potem została przemianowana na „abas”. I tak, dawna firma zajmująca się systemami przetwarzania danych stała się międzynarodowym wiodącym dostawcą ERP dla średnich firm związanych z produkcją.

bpscZ początkiem czerwca 2021 roku stanowisko Prezesa Zarządu BPSC objął jej wieloletni manager, Michał Górecko. Nowy Prezes ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży IT, a z katowickim dostawcą systemów ERP związany jest od ponad 18 lat.

microsoft logo 2018Transformacja branży usług finansowych przy udziale innowacji i technologii już od dłuższego czasu zatacza coraz szersze kręgi, dotykając kolejnych jej obszarów i wyznaczając bieg zmian dla innych sektorów gospodarki. Kluczowym elementem tego zjawiska są klienci. To ich oczekiwania, sugestie i potrzeby są motorem napędowym dla tworzenia nowych modeli usług, udogodnień czy wprowadzania kolejnych produktów na rynek. O tym, czy cyfrowy model obsługi klienta to już namacalna rzeczywistości, czy dopiero obietnica przyszłości rozmawiali 12 maja w trakcie debaty „Cyfrowe zaangażowanie klienta – jak w pełni zrealizować cyfrową obietnicę?” przedstawiciele takich firm jak Alior Bank, Mastercard, Vivus oraz Microsoft. Wydarzenie było częścią konferencji Impact 2021.

sap logoW poszukiwaniu rozwiązania dla programu lojalnościowego Lexusa, Toyota zdecydowała się na rozszerzoną współpracę z SAP. Firma skorzystała z rozwiązań ułatwiających przeniesienie kluczowych procesów do chmury oraz dających dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Dzięki rozwiązaniu SAP Cloud Platform Integration Suite, Toyota zmniejszyła koszty integracji nowych systemów o nawet 50 proc.

RAMBASEGama System, dostawca rozwiązań IT dla przemysłu, został nowym partnerem RamBase. Zapewni dostęp do norweskiego rozwiązania klientom z południowo-wschodniej Polski. Norweska firma planuje podwoić liczbę partnerów w Polsce do końca tego roku.

sageŚwiat biznesu poddawany jest ciągłym i szybkim zmianom. Wpływa to na sposób, w jaki pozyskuje, organizuje i zarządza się zasobami, a technologia i praca zdalna mają w tym swój ważny udział. Nigdy wcześniej nie było tylu globalnych powiązań między informacją, handlem, technologią, kapitałem i towarami, jak dzisiaj – i nic nie wskazuje, żeby ta tendencja miała się szybko zmienić. Ale też nigdy w nowoczesnej historii biznes nie musiał mierzyć się z tak skrajną sytuacją, jak wiosną 2020 r. Gospodarki wielu krajów zostały zamrożone, a ogromna część pracowników odesłana do domów, by tam zorganizować sobie miejsca pracy w ramach tzw. home office. Warto potraktować tę sytuację nie tylko jako moment kryzysowy, ale też jako szansę, by rozwinąć swój biznes w nowych kierunkach.

Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence Infor wspiera europejskie firmy w procesie transformacji cyfrowej. Pracuje również nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań, w tym m.in. wykorzystujących sztuczną inteligencję, big data czy machine learning. Konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie.

W wielu firmach trwają przygotowania do bezpiecznego powrotu do biur i wdrażanie nowych modeli pracy. Jednak to rozwinięta kultura organizacyjna będzie kluczowa dla utrzymania w dłuższej perspektywie zrównoważonego rozwoju firm w dobie pracy hybrydowej. Jak wynika z raportu Cisco Workforce of the Future, dla pracowników kluczowe są dobre doświadczenia obejmujące zarówno częstą i efektywną komunikację, jak i poczucie bycia docenionym oraz rozwój zawodowy. To obszary kultury pracy, które zdaniem polskich respondentów mają największe znaczenie.

SAPBadanie polskich przedsiębiorców zlecone przez SAP jasno pokazuje, że czas niepewności oraz kryzysu wywołanego pandemią lepiej przechodzą te firmy, które już wcześniej zainwestowały w rozwiązania cyfryzujące i automatyzujące procesy biznesowe lub te, które zadziałały szybko oraz elastycznie w trakcie lockdownu.

Back to top