Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

S&T będzie świadczyć usługę serwisową SAP w CBA przez kolejne 3 lata

S&T podpisało umowę na usługi serwisowe, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie konsultantów w zakresie wdrożonego w CBA systemu ERP .

Previous Next Play Pause
dsrGiełdowy Indeks Produkcji spadł w sierpniu o 0,31% do poziomu 1118,32 pkt. przerywając tym samym sześciomiesięczną serię wzrostów. Mimo tego GIP60 od początku 2021 roku wypracował jedną z najwyższych rocznych stóp zwrotu i ciągle zachowuje spory potencjał do dalszych wzrostów.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w e-commerce nie jest już wizją rodem z przyszłości, ale niezbędnym elementem strategii wielu firm, które chcą przetrwać na tym wymagającym rynku. W 2020 roku rynek AI był wart 62,35 mld USD. Szacuje się, że do 2025 roku urośnie on do 190,61 mld USD, aby w 2030 roku osiągnąć prawie 16 bln USD – oznacza to wzrost równy 26% światowego PKB. Te imponujące prognozy mogą martwić właścicieli małych sklepów internetowych. Z ich pozycji trudno konkurować z gigantami e-commerce inwestującymi ogromne środki w nowe technologie. Niemniej to właśnie ich sprawne wdrożenie zadecyduje o tym, kto utrzyma się na szczycie rynku e-commerce w branży modowej.

Pandemia wywołała TECHrewolucję w całej gospodarce oraz znacznie przyspieszyła proces digitalizacji w wielu sektorach. Transformacja technologiczna pozwoliła przedsiębiorstwom zachować większą elastyczność biznesową i znacznie ułatwiła dostosowanie działalności do zmieniających się warunków.

MICROSOFTDla instytucji finansowych chmura to katalizator innowacji. Aż 95% liderów bankowości wdrożyło już zaawansowane usługi w chmurze w porównaniu z około 30% pozostałych firm, które postrzegają chmurę jedynie jako opłacalne „centrum danych”. To kluczowe wnioski, które płyną z raportu „Chmura obliczeniowa i jej rola w budowie centrum finansowego nowej generacji w Polsce” opublikowanego przez Fundację Fintech Poland, którego partnerem strategicznym jest Microsoft, a partnerami merytorycznymi Accenture i kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Jednym z postulatów ujętych w raporcie jest także powołanie Polskiego Centrum Finansowego Nowej Generacji.

BPSCCyfrowa transformacja przyspieszy. Jak wynika z raportu firmy WNS: Business Transformation After the Digital Tipping Point, aż 73% ankietowanych firm daje sobie 5 lat na zakończenie kluczowych projektów cyfrowych. Czy uda im się dotrzymać tej obietnicy?

TODISEpicor Software ogłosił nową nazwę dla Epicor ERP – Kinetic, wraz z 2021.1 - nową sekwencją wersjonowania, zastępującą 11.1.100.  To uaktualnienie to nie tylko ważny krok w rozwoju rozwiązań produkcyjnych, ale także stanowi całkowity rebranding rozwiązań ERP firmy Epicor. Zostało opracowane dla producentów przez producentów, dzięki czemu jest odpowiednio dostosowane do potrzeb klientów.

oracle 120Firma Oracle po raz trzeci z rzędu została uznana za lidera w raporcie Gartner® Magic Quadrant dla Cloud ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych za rok 2021 w uznaniu dla pakietu Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP).

streamsoft logo 20120Dostęp z poziomu systemu ERP do obsługi dowolnych systemów front-end oraz platform marketplace. To możliwe z integracją, którą zaproponowała firma Streamsoft.

Infor ogłosił, że Gartner® Inc. uplasował go na pozycji Lidera Magicznego Kwadrantu™ Gartnera na rok 2021 w kategorii Chmurowych Systemów ERP.

Przyszłość należy do tych organizacji, które nauczą się wykorzystywać informacje w najpełniejszy sposób – podkreślają eksperci. Tymczasem zaledwie 3 procent firm z sektora produkcyjnego może się poszczycić statusem data driven, oznaczającym, że stale sięgają po dane w swoich działaniach biznesowych.

Spółka Rimini Street ogłosiła dzisiaj, że spółka Origin Energy, czołowy dostawca energii elektrycznej w Australii, przeszedł na wsparcie aplikacji e-Business Suite, Oracle Database, Fusion Middleware i Hyperion oferowane przez Rimini Street. Skorzystanie ze wsparcia Rimini Street dla oprogramowania Oracle pozwoli Origin Energy znacząco obniżyć swoje roczne opłaty za wsparcie i uniknąć procesu ciągłego wdrażania aktualizacji i zmian producenta, co da spółce możliwość skierowania własnych pracowników do realizacji inicjatyw biznesowych o wysokiej wartości.

Jak wskazuje nowy raport firmy Capgemini dotyczący wykorzystania Blockchain w łańcuchu dostaw, obecnie zaledwie 3 proc. organizacji wdraża to rozwiązanie na dużą skalę. Wraz z rozwojem nowych technologii oraz ewoluującymi potrzebami dzisiejszych konsumentów, łańcuchy dostaw i związane z nimi procesy stają się coraz bardziej złożone. Identyfikowalność, reaktywność i kwestie zaufania stają się barierami dla organizacji o dużej skali działania. Zdolność Blockchain do usunięcia tych ograniczeń może odblokować wartość zarówno poprzez zmniejszenie nieefektywności, jak i stworzenie nowych możliwości.

ORACLEW społeczności administratorów baz danych trwają dyskusje na temat najlepszego podejścia do tworzenia aplikacji chmurowych lub opartych na danych. Z jednej strony mamy ekspertów polecających używanie jednozadaniowych baz danych „najlepszych w swojej klasie” dla każdego typu danych albo zadania. Druga grupa twierdzi, że należy używać jednej konwergentnej bazy danych.

autoid logoW pierwszym półroczu 2021 roku, PARP przygotował pilotaż projektu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.

logo proalpha 2018Automatyzacja to podróż, autonomia to nagroda. Przynajmniej, jeśli chodzi o rozwój autonomicznej jazdy. Ale co z produkcją w średniej wielkości przedsiębiorstwach? To właśnie nad tym ostatnio pracuje SmartFactory KL oraz proALPHA.

SAS oraz regionalny oddział United Nations Population Fund (UNFPA) dla Europy Wschodniej i Azji Środkowej łączą siły w walce z przemocą ze względu na płeć, która stanowi najczęstszy przykład łamania praw człowieka na świecie.

InfoConsulting, jedna z najszybciej rozwijających się firm konsultingowych, ogłosiła niedawno ekspansję na rynki Australii i Nowej Zelandii, kontynuując rozwój działalności i rozszerzając udaną współpracę z firmą IFS.

logo proalpha 2018Wdrożenie systemu ERP to kluczowa dla wielu przedsiębiorców decyzja strategiczna, która w większości przypadków wiąże się z koniecznością poniesienia dużych wydatków. Odpowiednio dobrane oprogramowanie zwiększa jednak znacząco efektywność pracy, poprzez możliwość optymalizacji procesów biznesowych. W rozmowach na temat wyboru i wdrożenia systemów ERP klienci często narzekają na te same czynniki kosztowe. Postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć i podpowiedzieć, jak można ich uniknąć.

bpscPrzemysł czerpie z rewolucji sztucznej inteligencji pełnymi garściami. Niestety, czasami zbyt łapczywie i lekkomyślnie. Wciąż wiele inicjatyw związanych z wdrożeniem SI jest luźno zdefiniowanych, brakuje im zaplecza w postaci odpowiedniej technologii i infrastruktury danych, wynika z raportu Plutoshift. Eksperci uważają, że w efekcie często realizowane projekty nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Transformacja cyfrowa zawsze zaczyna się od człowieka. Jednym z głównych czynników niepowodzenia wdrożeń nowych technologii, projektów, planów związanych z optymalizacją doświadczeń oraz cyfrowych projektów biznesowych jest niewystarczająca uwaga poświęcona aspektowi ludzkiemu. To zespół w pierwszej kolejności musi przyjąć zachodzące zmiany, a rolą liderów jest przygotowanie pracowników do adopcji nowych rozwiązań (digital adoption). Wymaga to odpowiedniego podejścia do zarządzania zmianą. Cyfrowa transformacja oparta jest o dane, ale przed nimi zawsze stoi człowiek.

Sharing Economy, czyli ekonomia współdzielenia wkracza do świata danych. Korzyści z dzielenia się informacjami mogą pomóc organizacjom osiągnąć nawet o 9 proc. wyższe roczne przychody w ciągu 5 lat. Firma analityczna Capgemini opracowała raport na temat współdzielenia się cyfrowymi informacjami.
 

Back to top