Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
Przemysł wydaje miliardy na digitalizacje, a to wciąż za mało. Tylko co trzecia firma produkcyjna jest gotowa na elastyczny model pracy. W ciągu najbliższych 2 lat aż 9 na 10 firm planuje zainwestować w technologię, które mają wesprzeć hybrydową pracę. Co wstrzymuje transformację: źle alokowane budżety czy pośpiech?

proalpha Polska1992: Minęło już 30 lat od chwili, gdy firma proALPHA rozpoczeła swoją działalność, wtedy jeszcze pod nazwą W. Ernst Informatik GmbH. Upłyneło sporo czasu i wiele rzeczy uległo zmianie, ale są jeszcze pracownicy, którzy towarzyszą nam od początku naszej podróży.

Odmrażanie gospodarki i coraz bardziej optymistyczne prognozy związane z końcem pandemii sprawiły, że pozytywne nastroje panują przede wszystkim wśród przedsiębiorców. Trend szczególnie widoczny jest na przykładzie sektora informatycznego, który obserwuje wzrost inwestycji na poziomie B2B. Według danych PARP , aż 2/3 firm w tej branży nastawia się na intensywny rozwój, większy niemal 3,5-krotnie w porównaniu do tego sprzed pierwszego lockdown’u. Swoją obecność zaznaczają również na arenie międzynarodowej.

SYMFONIA Sp. z o.o.Grupa Symfonia kupuje HRtec Sp. z o. o., firmę technologiczną specjalizującą się w tworzeniu chmurowego oprogramowania do zarządzania i automatyzacji procesów HR.

L systems logoDużymi krokami zbliża się premiera autorskiego projektu firmy L-Systems: Multi-Robota. W 2019 roku firma podjęła wyzwanie zbudowania innowacyjnego w skali światowej systemu zarządzającego produkcją, którego działanie zostało oparte na programowaniu agentowym. Wykorzystanie technologii agentów pozwoliło stworzyć rozwiązanie, które w znaczący sposób poprawia wydajność, terminowość i jakość wszystkich procesów produkcyjnych zachodzących w zakładach przemysłowych.

IT.IntegroProgramiści stanowią podstawowy czynnik sukcesu projektów wdrożenia systemu ERP w organizacjach. To od ich kompetencji technicznych i komunikacji z klientem w dużej mierze zależy końcowy efekt projektów ERP. W IT.integro 200-osobowy zespół jest podstawą działalności firmy, a jej rozwój zależy od wzrostu samych specjalistów. W ciągu najbliższych trzech lat firma chce zatrudnić kolejnych 100 programistów ERP, którzy będą realizować usługi dla klientów z 60 krajów na całym świecie.

proalphalogo2018newDawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria. Niestety w wielu przypadkach oznaczało to kłopoty ‒ dodatkowe koszty, a także problemy z klientami, którzy nie otrzymywali dostaw na czas, co skutkowało spadkiem konkurencyjności. Dziś cyfryzacja daje zupełnie nowe możliwości. Automatyzacja procesów i stały wgląd w sytuację przedsiębiorstw są możliwe dzięki Internetowi Rzeczy (IoT), sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jak można wykorzystać je w przemyśle?

Pojawiające się technologie zapewniają nowy poziom elastyczności w finansach i księgowości (F&A). Najbardziej efektywne narzędzia nie tylko stosuje się w istniejących modelach biznesowych, ale przede wszystkim są wykorzystywane do większej i szerszej ponownej oceny tego, jak same procesy mogą się zmieniać – do projektowania nowej biznesowej rzeczywistości.

itintegro logo2015IT.integro to firma technologiczna obecna na rynku już od ponad 30 lat. Z początkowej siedziby w Poznaniu, dostawca systemu ERP rozrósł się do 200-osobowej załogi w 4 miastach Polski - Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W związku z ekspansją Partner Microsoft Dynamics 365 Business Central rozbudowuje obecnie zespoły projektowe w każdej z lokalizacji o nowych konsultantów programistów ERP.

Pojęcie automatyzacji coraz częściej pojawia się w kontekście profesjonalnej działalności firm i organizacji. Współczesne przedsiębiorstwa słusznie widzą w niej istotną szansę na poprawę jakości swojej codziennej pracy oraz zerwanie ze starymi, przestarzałymi schematami. Automatyzacja procesów biznesowych pozwala podnieść wydajność i jakość pracy oraz znacząco usprawnić obsługę procesów w firmie. Jest skutecznym sposobem na zmniejszenie kosztów działalności operacyjnej przedsiębiorstwa oraz systematyczne budowanie przewagi konkurencyjnej.

snt logo 2018Od 2023 roku e-faktura będzie obowiązkowym formatem rozliczeń. Polski fiskus się cyfryzuje i daje firmom rok na adaptację do nowego systemu. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zacząć wdrożenia z wyprzedzeniem. Firma S&T oferuje narzędzie, które zintegruje oprogramowanie SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

Pandemia sprawiła, że rok temu stabilizacja była na pierwszym miejscu potrzeb pracowników. Mniej chętnie zmieniali pracę i ze sporym zrozumieniem traktowali brak podwyżek. Teraz te trendy ulegają odwróceniu. W branży IT możemy spodziewać się rotacji pracowników sięgającej nawet 25% i oczekiwań podwyżek o nawet 4 tys. zł miesięcznie – wynika z analiz Antal. Obecnie niemal 9 na 10 specjalistów z branży IT deklaruje, że ich wymogi finansowe w ostatnich miesiącach wzrosły.

Firmy na całym świecie przygotowują się dziś na nieunikniony powrót do biur. Organizacje stają przed wyzwaniem zbudowania hybrydowego modelu pracy, w którym zespoły będą mogły współpracować i bezproblemowo uzyskiwać dostęp do zasobów firmy z domu, z biura lub w podróży. Jednak w obliczu szybkich zmian technologicznych organizacje muszą przekształcić swoje cyfrowe operacje.

SIGNIUS S.A. nawiązał współpracę z DomData – dostawcą systemów informatycznych. Jej efektem jest integracja narzędzia do tworzenia aplikacji biznesowych z możliwościami zaimplementowania kwalifikowanego i zaawansowanego podpisu elektronicznego. Rozwiązanie skierowane jest do firm średniej wielkości i korporacji.

ORACLEFirma Azerconnect, lider w dziedzinie usług IT, wybrała pakiet Oracle Fusion Cloud Applications do wspomagania zarządzania finansami i zasobami ludzkimi.

IFS wprowadza na rynek pierwszą z dwóch zaplanowanych na bieżący rok aktualizacji platformy IFS Cloud. Ważne nowe funkcje w obszarach zarządzania serwisem, zarządzania majątkiem (EAM), produkcji, łańcucha dostaw, zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) i zarządzania relacjami z klientami (CRM), a także specyficzne rozszerzenia dla poszczególnych branż.

SAPMicrosoft i SAP zacieśniają partnerstwo technologiczne. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który wdroży kompleksowe rozwiązanie RISE with SAP, przenosząc swoje firmowe oprogramowanie SAP ERP do SAP S/4 HANA cloud, Private Edition. Nowy system będzie działał w infrastrukturze Microsoft Cloud.

proalpha PolskaW listopadzie ubiegłego roku mogliśmy nareszcie uruchomić nasz portal klienta my proALPHA i udostępnić go wszystkim klientom. Jednak jak wyglądał proces powstawania naszego portalu i w jaki sposób korzystają z niego nasi klienci?

SNTTo już pewne: za zgodą Komisji Europejskiej już w przyszłym roku faktura ustrukturyzowana będzie obowiązkową formą rozliczeń dla polskich przedsiębiorstw. Integracja systemów informatycznych dużych, przetwarzających tysiące faktur firm z Krajowym Systemem e-Faktur będzie nie lada wyzwaniem. Na rynku funkcjonują już sprawdzone rozwiązania, dzięki którym proces ten może przebiegać bezboleśnie.

Sposób, w jaki korporacje wprowadzają innowacje, znacznie się zmienił w ciągu ostatnich pięciu lat. Wiele z tych zmian ma charakter strukturalny i pojawia się, gdy firmy przenoszą swoje inwestycje w kierunku technologii cyfrowych. Ta zmiana zapoczątkowana została już w latach 90., wraz z upowszechnianiem się Internetu – pojawiające się technologie otworzyły drogę do cyfrowej transformacji. To, co zmieniło się w ciągu ostatnich pięciu lat, to pojawienie się nowej klasy technologii cyfrowych, które mają znacznie szersze potencjalne zastosowanie. Te rozwiązania ogólnego przeznaczenia, takie jak IoT, AI czy 5G, które otwierają niezliczone możliwości biznesowe. Ale w odniesieniu do innowacji korporacyjnych to dobrze i źle. Dlaczego?

rambase erp logoTodis Consulting, firma konsultingowa specjalizująca się we wdrożeniach i wspieraniu zintegrowanych rozwiązań informatycznych, dołączyła do grona polskich partnerów wdrożeniowych RamBase. Zapewni dostęp do norweskiego rozwiązania klientom w Polsce.

Back to top