Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
Dziś, bardziej niż kiedykolwiek firmy muszą radzić sobie z niepewnym i szybko zmieniającym się środowiskiem charakteryzującym się mniejszą stabilnością i przewidywalnością. Granice branż szybko się przesuwają, a w niektórych przypadkach nawet zanikają. Co więcej, biznes musi mierzyć się z rzeczywistością opartą o nowe, przełomowe trendy: od innowacyjnych technologii i modeli biznesowych po nowe i bardziej wymagające pokolenia konsumentów i pracowników.

Średnie i duże przedsiębiorstwa muszą na co dzień mierzyć się z wieloma wyzwaniami w zakresie podejmowania trafnych decyzji finansowych. Jednak mimo automatyzacji procesów i rozwiązań, jakie dają systemy ERP, wciąż do tej pory brakowało produktu, który zwiększyłby bezpieczeństwo transakcji handlowych. Na szczęście polski lider, który stworzył Krajowy Rejestr Długów, Kaczmarski Group wprowadził na polski rynek finansowy produkt, który uzupełnia lukę w tym obszarze. Poznajcie aplikację RiskRadar.
 

Aż 70% przedsiębiorstw ma trudności z wydobyciem wartości z posiadanych danych. Przekłada się to bezpośrednio na ich zdolność do wdrażania innowacji — wynika z badania przeprowadzonego na grupie 100 dyrektorów zarządzających europejskimi firmami z listy Forbes Top 2000.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało kontrakt o wartości ponad 5,5 mln złotych na zakup i wdrożenie oprogramowania wspomagającego proces zarządzania inwestycjami z polską spółką Hadrone.

BPSCTego lata, co trzecia firma będzie szukać nowych pracowników, podaje ManpowerGroup. Najłatwiej o pracę będzie tym, z fachem w ręku. Dziś inżynierowie na brak ofert narzekać nie mogą, zwłaszcza w przemyśle. Jednak za mniej niż dekadę umiejętności w zakresie automatyki, robotyki i mechatroniki na rynku pracy już nie wystarczą.

ORACLEFirmy Oracle Corp i Microsoft Corp ogłosiły dziś ogólną dostępność usługi Oracle Database Service for Microsoft Azure. Dzięki tej nowej ofercie klienci korzystający z Microsoft Azure mogą mieć wszechstronny dostęp do usługi Oracle Database klasy korporacyjnej na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI) przy wykorzystaniu znajomego interfejsu. Użytkownicy mogą migrować lub budować nowe aplikacje na platformie Azure, a następnie łączyć się z zarządzanymi usługami Oracle Database o wysokiej wydajności i dostępności, takimi jak Autonomous Database działającymi na platformie OCI.

Silna sieć kontaktów może mieć ogromny wpływ na sukces zawodowy. W GT, międzynarodowej firmy technologicznej założonej przez byłych dyrektorów Apple, Google i GSK, networking nie tylko umożliwia znalezienie odpowiednich talentów i potencjalnych klientów. Okazał się także istotnym narzędziem w pomocy na rzecz Ukrainy.

SAP74 proc. przedsiębiorstw z branży produkcyjnej uważa, że wraz ze wzrostem przychodu transformacja cyfrowa jest lub będzie znajdowała się w strategii biznesowej w najbliższych latach – wynika z raportu „Wyzwania w drodze do fabryki przyszłości” NTT DATA Business Solutions zaprezentowanego podczas tegorocznego SAP Manufacturing Day.

Tylko 1/5 polskich firm posiada strategię cyfrowej transformacji – dowiadujemy z raportu „Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu” przygotowanego przez KPMG. Mimo częstego braku konkretnej strategii, firmy mają plany wydatków na najbliższe pół roku - planują inwestycje w cyfryzację, przeniesienie danych do chmury czy działania na rzecz cyberbezpieczeństwa.

BPSCSztuczna Inteligencja (SI) rozlewa się po świecie… i biznesie. Najnowsze wyniki badania zrealizowanego na zlecenie IBM pokazują, że odsetek przedsiębiorstw, które przyjęły SI, wynosi obecnie 35%. W porównaniu z poprzednią edycją badania z 2021 to wzrost o 4 punkty procentowe.

Scrum i Kanban to dwie najpopularniejsze metody pracy w modelu zwinnym. W związku z tym, że różnią się one od siebie, dla każdego projektu wybór może być inny, w zależności od potrzeb oraz charakteru pracy. Jaka metoda sprawdzi się dla zespołów DevOps, które wykorzystują wysoce zautomatyzowane podejście do wdrażania rozwiązań, które bardzo szybko ewoluują? Dobrze dobrany system jest bardzo istotny – dzięki temu zespoły DevOps mogą znacząco poprawić wartość biznesową dostarczaną przez organizacje. Co zatem wybrać – Scrum czy Kanban?

SAPJak wynika z badania GfK, aż 42 proc. Polaków świadomie zakupiło produkt producenta, który aktywnie wspiera ochronę środowiska. Jesteśmy pod tym względem powyżej europejskiej średniej, która wynosi 30%. Rosnąca świadomość konsumentów idzie także w parze z większymi oczekiwaniami dotyczącymi kontaktów z markami handlowymi. Dlatego też firma Coop, przy wsparciu technologii SAP, nie tylko inwestuje w bardziej ekologiczne rozwiązania, ale jednocześnie poprawia doświadczenia kupujących.

Cyfrowa rewolucja nie zwalnia tempa, stała się wręcz obowiązkiem. Jak wynika z badań, 78 proc. średnich i dużych przedsiębiorstw jest w trakcie transformacji cyfrowej, na etapie wprowadzania zmian jest 36 proc. z nich. Przez ostatnie lata ten proces znacznie przyśpieszył i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja się zmieni.

MICROSOSOFTPolskie firmy są wciąż o krok za regionem, jeśli chodzi o inwestycje w chmurę, sztuczną inteligencję i IoT. Dane Indeksu Cyfrowej Przyszłości Microsoft pokazują, że ten krok to 10 punktów procentowych, jakich brakuje nam, aby osiągnąć przeciętny poziom Europy Środkowo-Wschodniej. Tymczasem chmurowe przyspieszenie jest nam niezbędne do zbudowania odporności w nieprzewidywalnych czasach. Na szczęście jest to możliwe za sprawą ogólnodostępnej technologii, polskich firm informatycznych oraz talentu ich pracowników. Posiadają oni wiedzę i umiejętności gwarantujące, że polskie firmy szybciej przejdą przez złożony proces cyfrowych zmian i odczują wynikające z nich korzyści.

Statystyki jednoznacznie wskazują, że blisko 60% firm doświadcza problemów z regulowaniem faktur na czas przez kontrahentów. Bez kompleksowego narzędzia, które integruje informacje o portfelach współpracujących partnerów, trudno jest jednak ocenić ryzyko biznesowe i podjąć decyzje zapewniające sukces finansowy. Na szczęście dziś jest już to możliwe.

ORACLEWedług nowego raportu z badań przeprowadzonych przez ekspertów Oracle Fusion Cloud Customer Experience (CX) wraz z Gretchen Rubin, autorką podcastów i artykułów dla New York Timesa, ludzie chcą, aby marki wywoływały u nich uśmiech, jednak liderzy biznesowi obawiają się stosowania humoru w interakcjach z klientami. Nowy „Happiness Report” zawiera spostrzeżenia pochodzące od ponad 12 tys. konsumentów i liderów biznesowych z 14 krajów i pokazuje, że ludzie szukają nowych doświadczeń, które wywołają u nich radość; marki, które wykorzystują humor konsumenci będą nagradzać lojalnością i powtarzalnymi zakupami, a odchodzić będą od tych, które tego nie robią.

Mimo zapowiadanego wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur, z którego każdy polski przedsiębiorca będzie musiał korzystać najprawdopodobniej od 2024 roku, aż 66 proc. firm nadal wprowadza do obrotu setki papierowych faktur. Tylko 17 proc. przedsiębiorstw w Polsce stosuje wyłącznie elektroniczne dokumenty księgowe – wynika z raportu WEBCON „Rewolucja w fakturowaniu: czy polskie firmy są gotowe na KSeF?”. 11 proc. planuje wdrożenie cyfrowego obiegu faktur ze względu na zbliżający się obowiązek korzystania z KSeF.

IFS rozszerza współpracę partnerską z CGI o region Polski i Europy Wschodniej. Kooperacja dotyczy wsparcia klientów w dostępie do wysokiej jakości, innowacyjnych rozwiązań skierowanych do przedsiębiorstw produkcyjnych oraz firm z branży energetycznej. Doświadczenie, a także wiedza ekspercka CGI potwierdzone zostały certyfikatem IFS Certified obejmującym całe spektrum narzędzi dostępnych na platformie IFS.

Opóźnienia w realizacji projektów, wzrost cen i kryzys na rynku talentów technologicznych. Co jeszcze czeka globalną branżę IT w następstwie wojny w Ukrainie? Jak zmieni się sektor technologiczny i w jaki sposób konflikt odbije się na regionie?

MICROSOFTInstytut Techniki Górniczej KOMAG podpisał z Microsoft strategiczne porozumienie w zakresie zwiększenia poziomu zabezpieczeń cyfrowych systemów przemysłowych. Współpraca ta ma zapewnić zwiększoną ochronę rozwiązań z zakresu Inteligentnej Kopalni, Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0. oraz obiegu zamkniętego gospodarki, a w efekcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pracy górników.

COGITOd początku 2022 r. w Polsce funkcjonuje Krajowy System e-Faktur (KSeF). Rozwiązanie ma obsługiwać do nawet ponad 2 mld faktur miesięcznie. Na razie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale stanie się obligatoryjne począwszy od II kwartału 2023 r. Resort finansów przygotował już interfejs programowania (API), który pozwala na integrację zewnętrznych programów księgowych z systemem.

Back to top