Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Oprogramowanie wspomagające pracę zdalną

Praca zdalną=a, komunikacja i wymianę dokumentów w formie elektronicznej, czy wspieranie procesów kadrowych na odległość w dobie walki z…

S&T będzie świadczyć usługę serwisową SAP w CBA przez kolejne 3 lata

S&T podpisało umowę na usługi serwisowe, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie konsultantów w zakresie wdrożonego w CBA systemu ERP .

Jak złowić grubą rybę? Zanętą jest… technologia

Nowe technologie, czy tego chcemy czy nie, wkroczyły do naszego życia prywatnego (śmiem twierdzić, że z wielką przyjemnością je w…

Dokumenty papierowe odchodzą do lamusa

Od 18 kwietnia 2019 instytucje publiczne, które obowiązują przepisy Prawo Zamówień Publicznych, będą zobowiązane do korzystania z Platformy…

S&T wspiera technologicznie otwarcie nowej sieci restauracji

S&T, jeden z największych i niezależnych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewni opiekę informatyczną i serwisową nowej…

Previous Next Play Pause
oracle 120Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię szerokim frontem wkraczają do przedsiębiorstw wszystkich branż.

sagePraca zdalną=a, komunikacja i wymianę dokumentów w formie elektronicznej, czy wspieranie procesów kadrowych na odległość w dobie walki z epidemią stały się koniecznością. Dobrym sposobem jest skorzystanie z narzędzia opracowanego przez polską firmę eDokumenty – program Sage Obieg Dokumentów. Rozwiązanie to sprawdzi się w sytuacji, gdy pracownicy są zlokalizowani w różnych miejscach i konieczna staje się sprawna obsługa wielu dokumentów w formie elektronicznej.

W najbliższych pięciu latach prawie połowa fabryk motoryzacyjnych stanie się inteligentna. Jest to szansa na wzrost produktywności wynoszący 160 mld dol. Wdrożeniom technologicznym muszą jednak towarzyszyć równie imponujące inwestycje w umiejętności pracowników, aby udało się zrealizować te plany – wynika z raportu Capgemini o automatyzacji w przemyśle automotive.

microsoft logo 2018Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Mobile ogłaszają wspólny projekt, który polega na zapewnieniu bezpłatnego dostępu do skonfigurowanej platformy zdalnego nauczania dla wszystkich szkół w Polsce, a przez to wsparcie w prowadzeniu zajęć przez internet dla każdego nauczyciela. Firmy widząc ogromne zapotrzebowanie szkół i edukatorów na narzędzia do nauczania zdalnego, konkretną techniczną wiedzę oraz scenariusze prowadzenia zajęć online, postanowiły udzielić technicznego i merytorycznego wsparcia placówkom edukacyjnym i nauczycielom.

Dzisiaj praktycznie każdy kto może powinien pracować całkowicie zdalnie, czyli z dala od swojego codziennego środowiska pracy. Logując się z domu potrzebujemy zatem wszystkich zasobów dostępnych na co dzień w naszym biurze. Rozwiązania osadzone w chmurze, od dawna pozwalały każdemu pracownikowi biurowemu na wykonanie wielu zadań nie wymagając przy tym dostępu do swojego stanowiska pracy. Czy jesteśmy w stanie przejść za jakiś czas w 100% na pracę zdalną? Technologia jest już gotowa, potrzebna jest jednak zmiana mentalna tak u pracodawców jak i pracowników – obecna sytuacja może ją przyspieszyć.

comarchDostępna już jest nowa wersja oprogramowania Comarch ERP Optima. System został uzupełniony o szereg nowych funkcjonalności, które pozwalają na prawidłową obsługę zmian w przepisach, jakie weszły w życie a także automatyzację kolejnych procesów w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie posiada m.in. funkcję naliczenia zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8, przyznawanego na podstawie specustawy o koronawirusie, możliwość automatycznego opisywania dokumentów w rejestrze VAT kodami i procedurami potrzebnymi dla nowych plików JPK_V7, które podatnicy będą składać za okresy miesięczne lub kwartalne oraz wbudowany algorytm automatycznego dodawania procedur mechanizmu podzielonej płatności.

sentelogo 120Od niemal trzech miesięcy cały świat żyje tematem nowego koronawirusa (SARS-CoV-2), który został wykryty w chińskim mieście Wuhan, a obecnie rozprzestrzenia się na cały świat. Na całym globie jest już ponad 300 000 potwierdzonych zachorowań, a liczba ta rośnie z każdym dniem. Pandemia może mieć bardzo istotne konsekwencje ekonomiczne. Już teraz obserwujemy poważne zaburzenia związane z dotychczasową organizacją łańcuchów dostaw, poważne załamanie transportu i duże utrudnienia dla handlu. Jakich konsekwencji mogą spodziewać się firmy z poszczególnych branży? Analizę sytuacji przygotowali eksperci Sente.

simpleIstniejąca od 30 lat na polskim rynku spółka Simple SA wprowadza do oferty rozwiązanie umożliwiające kontrolę nad jakością pracy zdalnej – system STARTSTOP. Proponowane narzędzie ma za zadanie pomóc firmom w zwiększeniu efektywności działań w trybie home office, usprawnić realizację zleconych zadań oraz weryfikować rzeczywisty czas poświęcony na wykonanie zleconych przez przełożonego prac.

Wiele osób pracuje obecnie z domu, starając się zrobić wszystko by utrzymać efektywność i produktywność pracy, a przede wszystkim wykonywać ją bezpiecznie. Kiedy pracownicy myślą o tym, jak pozostać w kontakcie ze współpracownikami za pomocą czatu, możliwości udostępniania dokumentów i zastąpienia spotkań offline na wideo-konferencje, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i administratorzy IT muszą martwić się o cyberbezpieczeństwo i dobrze przyjrzeć się nowym scenariuszom zagrożeń, mając niewiele czasu na przygotowanie szczegółowych planów działania w tej sytuacji.

Podczas ubiegłorocznej konferencji Oracle OpenWorld uczestnicy mogli wysłuchać wyjątkowej prezentacji w wykonaniu Duncana Wardle, który przez wiele lat pracował w koncernie Disney. Mówca opowiadał, jak wykorzystać wyobraźnię do zrewolucjonizowania rynków i zdefiniowania na nowo firmowych produktów. Dzisiaj prezentujemy krótkie streszczenie tego wykładu.

Żeby dostarczać klientom produkty w odpowiednim czasie i najlepszej cenie, firmy powinny efektywnie kontrolować wszystkie procesy. Dotyczy to zarówno małych i rozwijających się organizacji, jak i tych o ugruntowanej pozycji na rynku. Uzyskanie pełnej kontroli i wydajności procesów jest możliwe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu biznesowemu. W jaki sposób systemy ERP mogą zapewniać maksymalną wydajność dostaw?

enova365Na zaproszenie Polskiego Funduszu Rozwoju Joanna Walentek - kierownik projektu Kadry Płace i HR enova365 oraz Konrad Spryńca – specjalista ds. realizacji projektów, przeprowadzili szkolenie z obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w systemie enova365.

ifsIFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, otrzymał wyróżnienie Gartner Peer Insights Customers’ Choice w kategorii oprogramowania do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) w lutym 2020 r.

Rok 2019 był dla całej branży bardzo udany. Na pewno czynnikiem sprzyjającym jest dynamiczny rozwój wszystkich sektorów, a co się z tym wiąże, rosnące potrzeby inwestowania w nowe technologie. Spadek bezrobocia oraz jednoczesny wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników wymaga od przedsiębiorców szukania alternatywy do tworzenia nowych miejsc pracy. Jedną z nich jest automatyzacja niektórych procesów. Dzieje się to już na wielu płaszczyznach, począwszy od działów produkcji, dystrybucji, logistyki, aż po administrację i pracę biurową. W tym ostatnim obszarze mówimy na przykład o automatyzacji obrotu i akceptacji dokumentów wewnętrznych, czy rejestracji czasu pracy celem jeszcze lepszej optymalizacji. Z roku na rok nasza praca przekłada się na coraz bardziej wymierne korzyści dla klientów.

sentelogo 120Drugi rok z rzędu, Sente, wrocławski dostawca dedykowanych rozwiązań IT, znalazło się w prestiżowym zestawieniu Diamentów Forbesa. Ranking ten to jedno z najważniejszych wyróżnień biznesowych w Polsce. Sente znalazło się w kategorii firm, których uśrednione obroty wynoszą do 50 mln złotych.

ifsIFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Boomi™ należącą do koncernu Dell Technologies™. Połączone technologie integrują najlepsze w swojej klasie narzędzia do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania serwisem w terenie (FSM), tworząc „cyfrową tablicę rozdzielczą”, która łączy wiedzę ekspercką w zakresie procesów przemysłowych z elastycznością chmury cyfrowej.

oracle 120Oracle ogłosił dzisiaj rozszerzenie partnerstwa z firmą Microsoft w zakresie łączenia chmur obliczeniowych, uruchamiając nową lokalizację dla połączonych regionów Oracle i Microsoft w Amsterdamie.

Eksport polskich usług rośnie ponad dwa razy szybciej niż eksport towarów. Tuż po transporcie, znaczący udział mają tutaj usługi z sektora technologii informatycznych. Istnieją firmy IT, które swoje usługi w większości eksportują, a kontrakty podpisują nie w Warszawie, a Berlinie.

Ile danych tworzymy każdego dnia? Zastanówmy się nad tym i spróbujmy odpowiedzieć. Podana będzie jednak i tak prawdopodobnie niedoszacowana. Wszyscy łącznie na całym świecie wytwarzamy codziennie kwintyliony gigabajtów danych. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli się pomylimy w naszych szacunkach. Dokładne określenie ilości danych generowanych przez każdego z nas jest bardzo trudne. Znacznie łatwiej jest oszacować ich wartość.

sap logoFirma SAP zapewniła, że będzie rozwijać oraz zapewniać wsparcie dla SAP S/4HANA do końca 2040 roku. Natomiast do końca roku 2027 będzie utrzymane wsparcie dla wszystkich najważniejszych aplikacji z rodziny SAP Business Suite 7, z opcją przedłużenia okresu wsparcia dla tej grupy produktów do końca 2030 roku.

dahliamaticlogoWraz z końcem 2019 roku Solver, spółka zależna DahliaMatic, pomyślnie zakończyła projekt realizowany w ULMA Construccion Polska S.A. Wdrożenie trwające od kwietnia 2019 roku miało na celu wsparcie procesów planowania, budżetowania oraz raportowania i realizowane było w oparciu o rozwiązanie polskiego producenta Bilander.

Back to top