Jak jedna aplikacja wyeliminowa 4 tony papierowych kuponów LPP?

Software house Silky Coders korzystając z technologii low-code zautomatyzował w LPP kilkadziesiąt procesów biznesowych i obiegi kilkuset…

Jak platforma B2B może pomóc zwiększyć konkurencyjność w firmie?

W jaki sposób platforma B2B może zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa? Jakie elementy są szczególnie kluczowe podczas budowania…

Dlaczego plan produkcji jest nieaktualny chwilę po opublikowaniu?

eq... czyli jak poradzić sobie z dynamiką zmian.
Reagowanie na ciągle zachodzące zmiany stanowi nieodzowną część pracy osób, w gestii…

Czym jest odporność biznesowa w nowych, wyjątkowych okolicznościach?

Pandemia COVID-19 bardzo mocno uderzyła w wiele przedsiębiorstw, ale niestety, nie da się wykluczyć, że w przyszłości pojawią się inne,

Ciemna strona danych - czyli firmy wykorzystują tylko połowę swoich zasobów

Popularne stało się stwierdzenie, że dane są ropą XXI wieku, a informacja jest tym zasobem, który pomaga osiągnąć przewagę nad…

Industrial IoT – rewolucja przeoczona przez polski biznes?

Pojęcie Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0 towarzyszą nam w przestrzeni informacyjnej już od dłuższego czasu. Statystyki pokazują wyraźnie,

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
24 edycja RAPORTU ERP obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

W dobie cyfrowej transformacji decyzja o migracji systemów legacy do chmury to nie tylko technologiczna konieczność, ale także strategiczna szansa na zwiększenie efektywności i innowacyjności przedsiębiorstwa. Jakie korzyści niesie przeniesienie starych systemów do nowoczesnej infrastruktury chmurowej i jakie wyzwania mogą pojawić się na tej drodze?

Zainteresowanie usługami chmurowymi z roku na rok rośnie. Według danych Eurostatu w 2023 roku ponad 45% firm w UE zainwestowało w usługi służące do przetwarzania w chmurze, to o ponad 4% więcej niż w 2021 roku. W czołówce nadal znajdują się kraje skandynawskie, Szwecja i Finlandia. Chociaż chmura w Polsce przyśpiesza są obszary, w których mamy przewagę, ale są też takie w których jest wiele do nadrobienia.

Firma CloudFerro otrzymała dofinansowanie w ramach unijnego mechanizmu IPCEI CIS. Wsparcie w wysokości blisko 97 mln zł (22 mln EUR) zostanie przeznaczone na realizację projektu Gateway, którego celem jest rozwój i wdrożenie ekologicznych usług chmurowych oraz przetwarzania rozproszonego. Dofinansowanie jest wynikiem konkursu KPO IPCEI CIS, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Za inwestycję odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Firma Snowflake ogłosiła na dorocznej konferencji użytkowników Snowflake Summit 2024 innowacje i ulepszenia Snowflake Cortex AI, które odblokowują kolejną falę korporacyjnej sztucznej inteligencji dla klientów dzięki łatwym, wydajnym i zaufanym sposobom tworzenia aplikacji opartych na AI.

Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z zastosowania sztucznej inteligencji. Co piąte przedsiębiorstwo w Polsce już wdrożyło rozwiązania AI, a 74% uważa, że technologia ta w znaczącym stopniu wpłynie na rozwój ich branży. Żeby w pełni odblokować jej potencjał przedsiębiorstwa rozwijają ekosystem IT o inne technologie, w tym usługi chmurowe. Ale chmura i sztuczna inteligencja to połączenie, które w biznesie nie zawsze wychodzi na dobre.

Alior Bank, we współpracy z firmami Teradata i Microsoft przeprowadził migrację Hurtowni Danych do chmury publicznej. Dzięki integracji ze środowiskiem analitycznym Microsoft Azure, bank planuje znacząco zwiększyć efektywność procesów analitycznych, w tym w obszarze sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Pozwoli to szybciej reagować na zmieniające się potrzeby rynku i klientów. Proces wdrożenia trwał rekordowe 6 miesięcy. Jest to kolejny krok w realizacji strategii „Bank na co dzień, Bank na przyszłość”, której jednym z filarów jest rozwój technologiczny.

Od ponad roku globalny sektor IT przeżywa spowolnienie na skutek m.in. zakłóceń w łańcuchu dostaw, inflacji i zmniejszonych budżetów na technologie. Niewielkich zawirowań doświadczyła też branża cloud computingu, jednak nie trwały one długo i dzisiaj prognozy są wyjątkowo dobre. Dlaczego chmura tak szybko wybroniła się z trwającego kryzysu w świecie technologii?

Sztuczna inteligencja i chmura obliczeniowa stały się jednymi z najważniejszych osiągnięć technologicznych ostatnich dekad. Obie technologie zmieniają sposób, w jaki współczesne społeczeństwa żyją i pracują. Tworzą związek, w którym wyjątkową pozycję mają rozwiązania cloud computing. Dzięki nim możliwy jest gwałtowny rozwój narzędzi AI, z których korzysta już prawie 1,5 miliarda ludzi. A to dopiero początek globalnej ekspansji.

ORACLENowy suwerenny region chmurowy Oracle EU Sovereign Cloud jest już dostępny; pomoże organizacjom z sektora prywatnego i publicznego w Unii Europejskiej uzyskać większą kontrolę nad prywatnością ich danych i spełnić wymogi suwerenności.

oracle 120Oracle wdrożył swoje rozwiązania oparte na chmurze do obsługi handlu detalicznego w Prada Group. Dzięki temu Prada Group może lepiej poznać swoich klientów i wykorzystać informacje o nich, aby dostosować ofertę oraz zapewnić bardziej spersonalizowane doświadczenia. Oracle Retail Xstore Point-of-Service (POS) i Oracle Retail Customer Engagement Cloud Service w modelu mobilnym pomagają zbierać i analizować preferencje klientów oraz zwyczaje zakupowe w celu zwiększenia ich lojalności.

SAP - SYSTEMY ERPEuropejski rynek samochodów osobowych ma się dobrze: według danych European Automobile Manufacturers’ Association w samej UE wyprodukowano w 2022 roku ponad 10,7 mln pojazdów, co oznacza wzrost o 7,1% w stosunku do roku poprzedniego. Branża motoryzacyjna mierzy się jednak z wieloma wyzwaniami, jak choćby niespodziewanymi trudnościami w łańcuchu dostaw. Grupa BMW postanowiła uodpornić się na te zmiany poprzez kompleksową migrację do chmury dzięki rozwiązaniu RISE S/4HANA.

proalpha Do sukcesu rozwiązań ERP w chmurze przyczyniają się niewątpliwie czynniki gospodarcze, takie jak prędkość i koszty. Mimo to wielu małym i średnim przedsiębiorstwom nie jest łatwo podjąć decyzję o przekazaniu głównych systemów pod opiekę zewnętrznych, wyspecjalizowanych partnerów z branży IT. Pomocne okazuje się często rozłożenie tego procesu na pojedyncze etapy. Odpowiadając na sześć strategicznych pytań, producent oprogramowania ERP proALPHA wyjaśnia, w jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa mogą krok po kroku przenieść swoje oprogramowanie do chmury.

Wdrażanie rozwiązań chmurowych to oczywisty wybór dla przedsiębiorstw, które dostosowują się do dynamicznie zmieniającego się środowiska biznesowego. Organizacje, zwłaszcza te, które przeprowadzają transformację cyfrową swojej działalności, muszą zmagać się z wyzwaniami związanymi z migracją zasobów do chmury. Eksperci Inetum Polska zwracają uwagę na kolejny problem, jakim jest zjawisko tzw. przepalania budżetu.

W opublikowanym w marcu raporcie 2023 State of Application Strategy (SOAS) zbadano opinie tysiąca menadżerów IT w firmach i organizacjach na całym świecie. 42% z nich wskazuje szybkość realizacji, jako czynnik decydujący o wdrożeniu usług cyberbezpieczeństwa w modelu SaaS. Jednocześnie, trzy czwarte zapytanych przez F5 organizacji stosuje politykę zerowego zaufania, a 88% wprowadza platformy bezpieczeństwa.

Accenture, Microsoft i Unilever przeprowadziły jedną z największych i najbardziej kompleksowych migracji do chmury wśród firm z branży dóbr konsumpcyjnych. Migracja pozwoliła firmie Unilever, z której produktów ponad 400 marek korzysta każdego dnia 3,4 miliardy ludzi, stać się przedsiębiorstwem działającym wyłącznie w oparciu o rozwiązania chmurowe.

ERGO Hestia uruchomiła infrastrukturę w chmurze, co pozwoliło zmodernizować ofertę produktową spółek ubezpieczeniowych grupy. Dzięki chmurze aplikacje sprzedażowe mogą być ciągle rozwijane i dopasowywane do potrzeb kilku milionów klientów, tysięcy przedsiębiorstw, agentów ubezpieczeniowych i brokerów, a firma jest w stanie testować i wdrażać nowe rozwiązania znacznie szybciej niż dotychczas. To największa transformacja chmurowa w polskim sektorze ubezpieczeniowym.

sap logoWedług danych Statista, globalny rynek luksusowej biżuterii w 2022 roku był wart 28 mld euro, a luksusowych zegarków – 52 mld euro. Wśród topowych marek wiele jest tzw. love brands, charakteryzujących się dużą wrażliwością na zainteresowania odbiorców oraz na ich wygodę w procesie zakupowym. Firma Swarovski, światowa marka biżuterii i akcesoriów, wybrała rozwiązania RISE with SAP oraz SAP Commerce Cloud, by uprościć złożone procesy w CX, obniżyć koszty i zwiększyć wydajność.

Zawirowania, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich lat, przyspieszyły proces cyfryzacji państw. Wyzwania, takie jak pandemia, konflikt na Ukrainie i kryzys gospodarczy, narzuciły pilną potrzebę dostosowania sektora publicznego i wprowadzenia zmian. W odpowiedzi na te wyzwania, wartościowe rozwiązania mogą zawierać technologie chmurowe i otwarte dane, które pomagają w zachowaniu stabilności, zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnieniu ciągłości działania instytucji państwowych.

Firma F5, po raz dziewiąty, przeprowadziła badanie wśród ponad tysiąca menadżerów branży IT, dotyczące rozwoju i adaptacji technologii chmurowych. Według raportu "State of Application Strategy", większość ankietowanych CIO w przyszłości będzie korzystać z hybrydowej architektury aplikacji, łączącej aplikacje różnych generacji. W artykule omówione są również wyzwania, jakie stają przed twórcami aplikacji oraz przyszłość tej dziedziny.

Za energię więcej płacą nie tylko odbiorcy indywidualni. Blady strach padł również na firmy, które muszą podwyższać koszty swoich usług. Szczególnie dotyczy to firm z sektora IT, które nie rozpoczęły jeszcze transformacji, która pozwoli im przejść na „zieloną energię”. Żarłoczne w energię są przede wszystkim małe serwerownie, ale rząd Holandii znalazł już na to sposób. Przeniósł swoje dane do ogromnych centrów. Niewykluczone też, że niedługo na masową skalę to serwery będą grzały nam wodę.

oracle 120Tendencje rozwoju technologii cyfrowych wskazują, że organizacje i rządy na całym świecie coraz częściej wykorzystują możliwości chmury obliczeniowej oraz korzystają z oszczędności wynikających z jej wykorzystania, a ponadto przyjmują strategię przyznawania pierwszeństwa rozwiązaniom chmurowych do obsługi obciążeń w ich systemach informatycznych.

MICROSOFTObecnie priorytetem na liście każdego zarządu jest zapewnienie ciągłości działania organizacji. W szczególności w niepewnych czasach gospodarczych i w trakcie konfliktów na wschodniej granicy, staje się to jeszcze ważniejsze. Firmy z kluczowych sektorów, takich jak opieka zdrowotna czy górnictwo, które coraz częściej wykorzystują inteligentne technologie, muszą podjąć szczególne kroki, aby zapewnić niezawodność swojego funkcjonowania.

OracleModel multicloud na dobre zagościł w korporacyjnych systemach IT – takie są wnioski z badania przeprowadzonego przez firmę 451 Research, oddziału biura analitycznego S&P Global Market Intelligence, na zlecenie Oracle Cloud Infrastructure. W badaniu zebrano informacje od 1500 respondentów z firm zatrudniających ponad 1000 pracowników w Ameryce Północnej lub ponad 500 w innych regionach - na temat tego, w jaki sposób korzystają oni z chmury w swoich organizacjach.

Krajobraz rynku ubezpieczeń zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie do końca idzie to w parze z procesem zmian technologicznych w samej branży. Skutki pandemii, inflacji, niepokojów społecznych i politycznych, a nawet zmian klimatycznych odciskają swój ślad również na sektorze ubezpieczeniowym. To dlatego powinien on zacząć wykorzystywać dane oraz analitykę lepiej i częściej niż do tej pory. Z pomocą może przyjść chmura obliczeniowa i usługi pozwalające na podejmowanie szybkich i adekwatnych decyzji biznesowych, czyniąc insurtechami nawet najbardziej konserwatywne organizacje.

Firma Omnis należąca do sieci partnerskiej Oracle PartnerNetwork, jest producentem i dostawcą biznesowych systemów informatycznych, działa także jako integrator, specjalizuje się w aplikacjach chmurowych. Omnis jest częścią międzynarodowej Grupy Technologicznej Euvic, zatrudniającej ponad 3500 inżynierów działających w kilkunastu lokalizacjach w Polsce i na świecie.

Partner Oracle, firma Innsoft od 35 lat specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania dla przedsiębiorstw sektora energetycznego i gazowego. Autorskie systemy Innsoft obsługują procesy związane z pozyskiwaniem i zarządzaniem danymi pomiarowymi (AMI/HES), rozliczaniem odbiorców, jak również zarządzaniem ryzykiem oraz prognozowaniem zapotrzebowania na energię elektryczną i gaz przy pomocy zaawansowanych modułów analitycznych.

Kyndryl zacieśnia współpracę z firmą Microsoft rozwijając technologię ułatwiającą przenoszenie cennych danych z komputerów typu mainframe do chmury. Pozwoli to firmom na pełniejsze korzystanie z gromadzonych danych, ich zaawansowaną analizę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także szybsze tworzenie aplikacji typu low-code/no-code za pośrednictwem Microsoft Power Platform.

Snowflake firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła podczas Snowday 2022, wydarzenia będącego ostatnim przystankiem Data Cloud World Tour, nowości dotyczące jej produktu – wiodącej w branży platformy Snowflake. Dzięki przejrzystym usprawnieniom w ramach pojedynczego silnika Snowflake jest teraz szybszy, co jeszcze bardziej udoskonala sposób, w jaki klienci wykorzystują swoje dane do wykonywania najważniejszych zadań.

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będzie w chmurze. Ale w tej chwili tylko co czwarta firma realizuje migrację w oparciu o przyjętą strategię. Ustalenie powodów dla których dane powinny znajdować się w chmurze, wizji efektu końcowego oraz mierzalnego harmonogramu wdrożenia i zarządzania rozwiązaniem cloud to podstawy strategii nad którą już dziś powinna pracować każda firma. Eksperci Abile Consulting przybliżają wytyczne Gartnera i radzą, jak sprawnie opracować plan migracji biznesu do chmury.

MICROSOFTW berlińskim mieszkaniu matka prowadzi zdalną konsultację z lekarzem swojego dziecka poprzez ekran komputera. W paryskim sklepie półki wypełniają się produktami, a kolejne dostawy właśnie są w drodze do magazynu. W Amsterdamie student płaci online za wynajem. W Warszawie uczniowie zwiedzają swoje przyszłe liceum w wirtualnym świecie.

Realizacja obejmować będzie rozwój europejskiego systemu e-commerce Samsung na technologii SAP Commerce Cloud. Model kooperacji z firmą e-point obejmuje współpracę z dwoma zespołami (ok. 20 specjalistów SAP Commerce), zarządzanymi bezpośrednio przez Samsung SDS Europe. Zastosowanie zwinnej metodyki programowania czyli Agile oraz Scrum, ma zapewnić sprawną realizację zadań.

Dane stały się nową walutą. Do 2024 r. aż 94% organizacji w Europie będzie traktować je jako czynnik napędzający przychody, z czego 47% uzna je za istotne źródło, w porównaniu z 31% obecnie. Suwerenność danych jest dla większości źródłem obaw — wynika z badań VMware.

oracle 120Firma Oracle po raz czwarty z rzędu uzyskała tytuł lidera w raporcie „2022 Gartner Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” za pakiet Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP). Oracle uplasował się na najwyższej pozycji na osi "zdolność do realizacji" i najdalej w prawo na osi "kompletność wizji".

Na polskim rynku działa wiele firm, które w swoich systemach informatycznych chętnie wykorzystałyby rozwiązania chmurowe, jednak uważają, że nie posiadają odpowiednich kompetencji aby samodzielnie wykonać taką migrację.

Najwięksi dostawców usług w chmurze odnotowują mniejsze wzrosty sprzedaży swoich produktów. To nadal rozwiązanie, które zdobywa coraz to nowych klientów, ale firmy takie jak Google, Microsoft czy Amazon Web Services muszą dostosowywać się do nowych czasów. Inflacja spowodowana m.in. większymi cenami za energię wymusza zmiany. Co najważniejsze jednak – ma być taniej i bardziej ekologicznie.

Zdecydowanie można już uznać, że czas globalizacji w internecie się skończył, a dziś, kiedy państwa budują swoje gospodarki cyfrowe, centra danych i technologie chmurowe stają się „dobrem narodowym”. Suwerenność chmury staje się także coraz istotniejszym priorytetem dla firm, które poszukują bezpiecznych, innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań do zarządzania danymi.

proalpha Polska "Klient nasz pan" – zasługuje tylko na to, co najlepsze! Aby stworzyć długoletnią relację z konsumentami, nie wystarczy mieć w ofercie produkty spełniające specyficzne wymagania klientów. Podstawą jest doskonały serwis. Ponieważ konserwacje i inne usługi często świadczone na miejscu u klienta, przy ich realizacji nieodzowne jest obecnie stosowanie urządzeń przenośnych połączonych z systemem ERP. Dzięki temu wszystkie istotne informacje są zawsze pod ręką w zaktualizowanej wersji.

Trzymamy coś w chmurze, chmura coś za nas oblicza, oprogramowanie aktualizuje się w chmurze. Te i inne zbitki słowne weszły już do słownika nie tylko programistów, czy osób pracujących w działach IT, ale też “zwykłych” użytkowników internetu. Gdzie są jednak przetrzymywane dane i gromadzone zasoby, które umożliwiają natychmiastowe ich analizowanie i obliczanie skomplikowanych algorytmów?

Według prognoz Research and Markets wielkość globalnego rynku spożywczego online wyniesie 2 158,53 mld USD do 2030 roku, osiągając roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 25,3 proc. Choć sklepy stacjonarne nadal pozostają kluczowym kanałem dostępu do artykułów żywnościowych, to dla przykładu w Polsce jedzenie znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce produktów najczęściej kupowanych przez internet – 8 proc. (raport MR&MRS e-Commerce). Chcąc dostosować się do rosnących potrzeb konsumentów w zakresie atrakcyjnych i intuicyjnych cyfrowych doświadczeń zakupowych, wielu sprzedawców poddaje się transformacji.

ORACLEHicron Software House jest częścią globalnej firmy informatycznej Hicron, zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Dział Software House realizuje usługi tworzenia aplikacji webowych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów biznesowych (custom software development). Firma stosuje najnowsze technologie IT – w tym nowoczesne języki programowania, mikro-serwisy oraz cloud hosting. Hicron Software House nawiązał współpracę z Oracle, aby umieszczać swoje aplikacje na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

Back to top