Ciemna strona danych - czyli firmy wykorzystują tylko połowę swoich zasobów

Popularne stało się stwierdzenie, że dane są ropą XXI wieku, a informacja jest tym zasobem, który pomaga osiągnąć przewagę nad…

Industrial IoT – rewolucja przeoczona przez polski biznes?

Pojęcie Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0 towarzyszą nam w przestrzeni informacyjnej już od dłuższego czasu. Statystyki pokazują wyraźnie,

Internet inteligentniejszych rzeczy

Dane z raportu Allied Market Research mówią wprost – Internet Rzeczy to przyszłość przemysłu. Z roku na rok, przybywać będzie maszyn,

Sztuczna inteligencja w biznesie - dobry pomysł, słaba realizacja

Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję, jednak mało która robi to w przemyślany sposób -

5 obszarów wykorzystania wirtualnych asystentów w biznesie

Asystenci w strukturach biznesowych istnieją od początku dziejów przedsiębiorczości. Do tej pory stanowili dobro luksusowe, które…

Jakie parametry oferty dostawcy usług serwisowych są najbardziej istotne?

Decydując się na outsourcing procesów IT w firmie, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które pozwolą nam na rzetelną ocenę dostawcy…

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

oracle 120Oracle Polska informuje że w Stobrawskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. z siedzibą w Kup (SCM) została uruchomiona nowoczesna serwerownia danych w chmurze, korzystająca z infrastruktury Oracle Cloud.

ORACLEPo wprowadzeniu w ostatnim czasie rozwiązania Oracle Cloud@Customer Oracle nie ustaje w staraniach o zapewnianie klientom elastyczności i skalowalności podczas ich transformacji chmurowej. Dzisiaj firma poinformowała o wprowadzeniu na rynek Oracle Cloud VMware Solution — dedykowanego środowiska chmurowego opartego na rozwiązaniach VMware, za pomocą którego przedsiębiorstwa mogą łatwo przenosić swoje obciążenia produkcyjne VMware do Oracle Cloud Infrastructure.

oracleGiełdy, banki i inne duże podmioty sektora finansowego zastanawiają się nad przeniesieniem niektórych ze swoich najbardziej problematycznych obciążeń — związanych z analizą rynków kapitałowych, obrotem, zarządzaniem ryzykiem, a także zgodnością z przepisami — do chmury publicznej.

Z raportu Deloitte, ICAN Institute i Google Cloud wynika, że 31 procent polskich firm korzysta już z usług chmurowych. Wśród MŚP odsetek ten jest nieco mniejszy, ale pandemia koronawirusa znacznie przyśpieszyła proces ich przejścia do chmury. Według Deloitte, tylko 26% badanych firmy zadeklarowało gotowość do powrotu do pracy w dawnym, biurowym wymiarze. Chmura może okazać się więc największym wygranym pandemii.

Sukces firm i organizacji w 2020 roku, ale i w kolejnych latach, w coraz większym stopniu zależy i zależeć będzie od sposobu projektowania, budowania i użytkowania aplikacji. Coraz większa liczba zespołów IT zwraca się w stronę narzędzi programistycznych takich jak kontenery. W ten sposób można tworzyć aplikacje typu cloud-native, które działają spójnie działają w całej infrastrukturze chmury.

„Przyszłość technologii to chmura” – takie słowa zaczynają powoli brzmieć jak truizm dla każdego, kto interesuje się kwestią cyfryzacji. Globalnie wydatki na tę technologię rosną w tempie kilkunastu procent rocznie, a rozwiązania chmurowe w wielu przypadkach zdominowały budżety IT firm. Rewolucja jednak nie wszędzie przebiega tak samo intensywnie, co szczególnie widać w Europie.

oracle 120Oracle Dedicated Region Cloud@Customer udostępnia klientom fragment infrastruktury chmury publicznej Oracle w ich własnych centrach przetwarzania danych oferując ten sam pełny zestaw nowoczesnych usług chmurowych, interfejsy API, najlepsze w branży umowy SLA, znakomity stosunek ceny do wydajności i najwyższe poziomy bezpieczeństwa. Pierwszy w branży w pełni zarządzany region chmurowy łączy w sobie wszystkie usługi chmurowe Oracle, w tym bezpieczną autonomiczną bazę danych.

sap logoKontrola tłumu, monitoring zanieczyszczeń czy system łączności internetowej obejmujący całe miasto – dzięki nowoczesnej technologii te koncepty krok po kroku stają się rzeczywistością, zapewniając lokalnym społecznościom wyższy komfort życia. Chcąc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i sprawność wykrywania ulicznych incydentów, firma Signify opracowała inteligentne słupy oświetleniowe BrightSites zintegrowane z platformą analityczną SAP Analytics Cloud. Stanowią one multifunkcyjne platformy komunikacyjne, odpowiadające na potrzeby nowoczesnych smart cities.

oracle 120Z uwagi na duże zainteresowanie klientów firma Oracle wprowadziła na rynek ofertę Oracle Dedicated Region Cloud@Customer. To pierwszy w branży w pełni zarządzany region chmurowy, który pozwala klientom korzystać ze wszystkich usług chmurowych Oracle, w tym z rozwiązania Autonomous Database i aplikacji chmurowych Oracle, w ich własnych centrach przetwarzania danych. Oferta jest dostępna od zaledwie 500 tys. USD miesięcznie.

Sektor bankowy okrzyknął rok 2020 „rokiem chmury”. Jeszcze niedawno ZBP szacował, że przejście z fazy wczesnej adaptacji technologii chmurowej do fazy powszechnego stosowania zajmie bankom od dwóch do pięciu lat. Dziś nie ma już wątpliwości, że inwestycje gigantów technologicznych, łagodniejsze podejście regulatora do wdrożeń i pandemia koronawirusa znacząco przyspieszą ten proces.

Jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone przez Deloitte, tylko 26% badanych firmy zadeklarowało gotowość do powrotu do pracy w dawnym, biurowym wymiarze. Pozostałe firmy wolą utrzymać status quo pracy zdalnej możliwie jak najdłużej lub nawet trwale zmienić model funkcjonowania przedsiębiorstwa. Warto zgłębić w jakich konkretnie sektorach gospodarki i poszczególnych działach firm, nadal będziemy chcieli i mogli utrzymać pracę zdalną.

Czechy są lokalnym liderem w transformacji cyfrowej, Polacy popierają europejską chmurę, Węgrzy inwestują w backup – to tylko niektóre wnioski z przeprowadzonych badań na zlecenie Aruba Cloud. Firma zapytała blisko 700 firm z Polski, Czech i Węgier o wykorzystanie technologii chmurowych w tamtejszych firmach, oraz o obawy związane z cyberbezpieczeństwem, a także, w jaki sposób zabezpieczają się przed zagrożeniami w sieci.

oracle 120Stosowanie środowisk wielochmurowych staje się najpopularniejszą strategią chmurową dla większości firm, które przeniosły swoje aplikacje do chmury. Zarządzanie tymi złożonymi infrastrukturami wiąże się jednak z nowymi wyzwaniami, którym wielu firmom trudno jest sprostać.

Życie w czasie pandemii przeniosło się do sieci – i to zarówno życie towarzyskie, jak i biznesowe. Na początku roku, w efekcie sytuacji związanej z koronawirusem, ruch w Internecie wzrósł o 30%-40%. To do Internetu przenieśliśmy wiele codziennych czynności, jak: zakupy żywności, odzieży, elektroniki, ale też wizyty w banku, u ubezpieczyciela, czy realizację przesyłek. Muzea udostępniły możliwość wirtualnego zwiedzania, platformy filmowe specjalne pakiety na czas kwarantanny, artyści grali koncerty online, a spotkania ze znajomymi realizowaliśmy na czatach wideo.

oracle 120Mało sytuacji jest tak frustrujących jak ta, kiedy nie możemy znaleźć czegoś, co na pewno mamy. Może to być narzędzie, co do którego wydaje nam się, że zostawiliśmy je na półce w garażu, albo książka, która — moglibyśmy przysiąc — leżała na stoliku nocnym. Albo informacje — fundament nowoczesnych przedsiębiorstw i podejmowania newralgicznych decyzji, które w obecnej sytuacji ekonomicznej stały się jeszcze bardziej niezbędne.

Zalety korzystania z chmurowych usług IT są bezsprzeczne i coraz bardziej rozpoznawane w polskim środowisku biznesowym. Z jednej strony chmura publiczna daje stały dostęp do najnowszych technologii w całym obszarze IT – od infrastruktury, przez usługi podstawowe, aż do poziomu aplikacji biznesowych. Z drugiej strony umożliwia łatwe budowanie własnych rozwiązań z wykorzystaniem nowych technologii: mikrousług, Blockchain, IoT (Internet of Things), AI (Artificial Intelligence), ML (Machine Learning), czy zaawansowanej analityki.

oracle 120Oracle poinformował, że firma Zoom Video Communications Inc. wybrała infrastrukturę Oracle Cloud Infrastructure, aby się szybciej rozwijać i zaspokajać dynamicznie ewoluujące potrzeby biznesowe, związane z wprowadzaniem innowacji i świadczeniem kluczowej usługi swojej rosnącej bazie klientów.

SAPWedług badania z 2019 roku, 62 proc. ankietowanych ma możliwość pracy zdalnej. Niegdyś praca #zdomu wydawała się niemożliwa, jednak współcześnie wykorzystywane narzędzia oparte na nowoczesnych rozwiązaniach cyfrowych dają szereg alternatywnych możliwości. Jak technologia ułatwia przejście na home office? Nawet taka czynność jak podpisywanie dokumentów dziś może odbywać się zdalnie.

oracle 120Amerykański gigant komputerowy Oracle nawiązał współpracę z egipską organizacją non-profit w celu przyspieszenia badań nad lekami na raka.

Jeszcze klika lat temu temat migracji danych do chmury w większości przypadków traktowany był bardziej jako ciekawostka, niż realne wyzwanie, przed którym stoi organizacja. Obecnie sytuacja zmienia się diametralnie. Coraz więcej firm niezależnie od branży decyduje się na wykorzystanie rozwiązań chmurowych w ramach swoich systemów informatycznych. Na potrzebę biznesu odpowiadają wiodący dostawcy, którzy stale doskonalą jakość usług.

Czas postawić na głowie cały model cyberbezpieczeństwa. Czas na kompleksowe, wbudowane w infrastrukturę zabezpieczenia – mówił podczas konferencji RSA 2020 Sanjay Poonen, dyrektor operacyjny VMware. Na potwierdzenie swoich słów ogłosił szereg innowacji rozwijających portfolio usług bezpieczeństwa. Firma VMware zapowiedziała m.in. wbudowanie technologii Carbon Black do swojej chmurowej platformy VMware Cloud Foundation.

Tegorocznym zwycięzcą Oskarów w kategorii „Najlepszy film animowany” okazał się film Toy Story 4, blisko 25 lat po analogicznym zwycięstwie swojego pierwowzoru. Pierwsza część przyniosła w 1995 r. prawdziwą rewolucję w kinematografii, pokazując, że animacja komputerowa to nie tylko ciekawostka technologiczna, ale potężne narzędzie. Również ostatnia część tetralogii, wydana w ubiegłym roku pokazuje potęgę technologii. Jednak tym razem chodzi o technologię chmurową.

oracle 120Podczas swojej prezentacji na konferencji Oracle OpenWorld w Londynie, Juan Loaiza, wiceprezes Oracle ds. technologii bazodanowych, ogłosił najnowsze innowacje dla Oracle Database, które wzmacniają strategię Oracle polegającą na dostarczeniu jednego zintegrowanego silnika bazy danych, pozwalającego zaspokoić wszystkie potrzeby firmy. Nowe funkcje bazy danych umożliwiają klientom korzystanie z nowych trendów technologicznych - takich jak zastosowanie Blockchain w celu zapobiegania oszustwom, wykorzystanie elastyczności dokumentów JSON, czy wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego w bazie danych.

oracle 120Firma Oracle poinformowała o dostępności rozwiązania Oracle Cloud Data Science Platform. Jego podstawą jest usługa Oracle Cloud Infrastructure Data Science, która pomaga przedsiębiorstwom tworzyć, trenować, kontrolować i wdrażać modele automatycznego uczenia w oparciu o współpracę i dzięki temu realizować bardziej udane projekty w dziedzinie analizy danych. Oracle Cloud Infrastructure Data Science przyczynia się do zwiększenia efektywności zespołów analitycznych, ponieważ udostępnia im takie narzędzia jak możliwość współużytkowania projektów, katalogi modeli, zespołowe polityki bezpieczeństwa oraz funkcje odtwarzania i kontroli. Oracle Cloud Infrastructure Data Science automatycznie dobiera najbardziej optymalne treningowe zbiory danych przez wybór i dostrajanie algorytmów automatycznego uczenia (AutoML), ocenę modeli i ich wyjaśnianie.

oracle 120W lutym 2020 roku Operator Chmury Krajowej (OChK) oraz Oracle Consulting zawarli umowę o współpracy, której główną ideą jest udostępnienie wszystkim potencjalnym klientom OChK możliwości przenoszenia środowisk informatycznych z ich obecnej infrastruktury do chmury OChK.

oracle 120Dodając pięć nowych regionów chmurowych, firma Oracle wykonała kolejny krok w kierunku realizacji ambitnego planu ekspansji regionalnej. Uruchomione zostały lokalne regiony w Arabii Saudyjskiej (Dżudda), Australii (Melbourne), Japonii (Osaka), Kanadzie (Montreal) i Holandii (Amsterdam). Wszystkie regiony już działają i są dostępne w Oracle Cloud Console. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Oracle otworzył 10 regionów chmurowych, a dzięki dodaniu pięciu nowych chmura Oracle 2 Generacji jest dostępna w 21 całkowicie niezależnych lokalizacjach. Firma jest na najlepszej drodze do tego, aby do końca 2020 roku mieć 36 regionów chmurowych. 
 

oracle 120Oracle zaprezentował istotne rozszerzenia platformy do zarządzania Oracle Enterprise Manager, które ułatwią klientom przenoszenie baz danych Oracle do chmury i uproszczą zarządzanie środowiskami chmur hybrydowych. Dzięki dodanej funkcjonalności nowa wersja automatyzuje migrację baz danych i udostępnia zintegrowaną konsolę biznesową zwiększającą przejrzystość, kontrolę i możliwości zarządzania w hybrydowych środowiskach informatycznych.

Firma Red Hat poinformowała o nowym wydaniu Red Hat OpenShift Container Storage 4, które zapewni użytkownikom tego rozwiązania zintegrowane, wielochmurowe możliwości przechowywania danych.

Choć przyzwyczailiśmy się do myśli, że Internet jest jedną wielką, globalną wioską, to co raz częściej dostajemy dowody na to, że takie wyobrażenie nie zawsze jest prawdziwe. O istnieniu granic przypominaliśmy sobie tylko w sytuacjach, kiedy serwisy YouTube czy Netflix komunikowały nam, że dostęp do wybranych treści nie jest dozwolony dla użytkowników spoza USA. Tymczasem wśród europejskich zarówno konsumentów, jak i decydentów co raz silniej słychać głosy, że Unia powinna budować własną technologiczną siłę, stanowiącą przeciwwagę dla dominacji amerykańskich firm w budowaniu cyfrowej gospodarki.

oracle 120Jeśli ktoś przyzwyczaił się do klasycznych rozwiązań Oracle, to może z nich dalej korzystać, ale warto zauważyć, że rynkowy punkt równowagi między systemami on-premise, a usługami świadczonymi w chmurach publicznych systematycznie przesuwa się w kierunku cloud. Taki jest kierunek rozwoju technologii i to co było aktualne jeszcze rok temu, teraz się zmienia -  mówi Andrew Sutherland, Oracle Senior Vice President, Business Development, Technology License and Systems, EMEA i AP.

Nakłady na tradycyjne centra danych, podobnie jak na własne serwerownie, topnieją. A jeszcze dekadę temu twierdzono, że własna placówka jest inwestycją, która przyniesie zwrot w ciągu 10 lat . Centrum danych podlega jednak tym samym prawidłom, co inne inwestycje – musi na siebie zarabiać.

Wartość usług chmurowych cały czas rośnie, stanowiąc jeden z najszybciej rozwijających się dziś obszarów gospodarki. Światowy rynek usług chmurowych wzrośnie o 17 proc. w 2020 r. do 266,4 mld dolarów, w porównaniu z 227,8 mld dol. w 2019 r., prognozują analitycy Gartnera. To wyraźny sygnał, że cloud computing przestał być jedynie ciekawostką technologiczną, a stał się biznesową codziennością.

Firma IBM ogłosiła dzisiaj, że klienci prowadzący działalność w silnie uregulowanych branżach, w tym Aegean Airlines, BNP Paribas, Elaw Tecnologia SA i Home Trust, decydują się na wybór rozwiązania IBM Cloud jako preferowanej lokalizacji do zadań o krytycznym znaczeniu.

58 proc. menedżerów napotyka problemy podczas migracji danych do chmury, a cały proces okazuje się często bardziej złożony, niż się wydawało. Raport firmy 7N “Cloud Adoption. Executive Brief 2019” pokazuje, że w związku z tym szybko przybywa stanowisk pracy związanych z rozwiązaniami chmurowymi, a wartość rynku cloud rośnie w tempie 16 proc. rocznie.

oracle 120Firma CANBI, partner firmy Oracle jest producentem i dostawcą aplikacji pozwalających optymalizować procesy biznesowe - w takich obszarach jak data governance, integracja danych i BI, budżetowanie, czy zarządzanie majątkiem zarówno trwałym, jak i obrotowym. Spółka realizuje też indywidualne projekty, digitalizując procesy unikalne nie tylko dla branży, ale i często samej organizacji, dzięki czemu wspiera je w osiąganiu wiodących pozycji na ich rynkach.

ORACLEProLogistica Soft Sp.z o.o., to firma partnerska Oracle, która oferuje firmom handlowym i produkcyjnym różnych branż autorskie oprogramowanie wspierające dwa kluczowe obszary ich działalności - prognozowanie popytu i optymalizację zapasów magazynowych.

microsoft logo 2018„Chmura możliwości” – tak można by dwoma słowami opisać tegoroczną, największą jak do tej pory Konferencję Strategii Partnerskiej w Polsce, jaka odbyła się w Krakowie pod nazwą Microsoft ONE2019. To doroczne wydarzenie poświęcone ekosystemowi Partnerów firmy, w tym roku zgromadziło rekordową liczbę 480 przedstawicieli spośród 193 firm partnerskich, a także 350 pracowników Microsoft.

Musi być bezpieczna (67%), gwarantować, że przechowywane dane nie zostaną w żaden sposób utracone (54%) i dostarczana przez dużą i godną zaufania firmę (42%) – to główne czynniki definiujące nastawienie Polaków do usług chmurowych, jakie wskazane zostały w badaniu IBM.

Firma Oracle wita na konferencji Oracle OpenWorld 2019 w San Francisco swoich gości, klientów i partnerów, a także miliony widzów ze 175 krajów, którzy obejrzą online tę największą i najbardziej znaczącą konferencję biznesowo-technologiczną na świecie.

oracle 120Rusza pierwsza na świecie sieć inteligentnych uli
W Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszą na świecie sieć inteligentnych uli wykorzystującą sztuczną inteligencję. Projekt ma pomóc w walce z drastycznie malejącą populacją pszczół, co może w długofalowej perspektywie doprowadzić do wyginięcia niektórych roślin i - w konsekwencji - globalnej katastrofy żywieniowej.

Back to top