Jak jedna aplikacja wyeliminowa 4 tony papierowych kuponów LPP?

Software house Silky Coders korzystając z technologii low-code zautomatyzował w LPP kilkadziesiąt procesów biznesowych i obiegi kilkuset…

Jak platforma B2B może pomóc zwiększyć konkurencyjność w firmie?

W jaki sposób platforma B2B może zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa? Jakie elementy są szczególnie kluczowe podczas budowania…

Dlaczego plan produkcji jest nieaktualny chwilę po opublikowaniu?

eq... czyli jak poradzić sobie z dynamiką zmian.
Reagowanie na ciągle zachodzące zmiany stanowi nieodzowną część pracy osób, w gestii…

Czym jest odporność biznesowa w nowych, wyjątkowych okolicznościach?

Pandemia COVID-19 bardzo mocno uderzyła w wiele przedsiębiorstw, ale niestety, nie da się wykluczyć, że w przyszłości pojawią się inne,

Ciemna strona danych - czyli firmy wykorzystują tylko połowę swoich zasobów

Popularne stało się stwierdzenie, że dane są ropą XXI wieku, a informacja jest tym zasobem, który pomaga osiągnąć przewagę nad…

Industrial IoT – rewolucja przeoczona przez polski biznes?

Pojęcie Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0 towarzyszą nam w przestrzeni informacyjnej już od dłuższego czasu. Statystyki pokazują wyraźnie,

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
22 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zawirowania, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich lat, przyspieszyły proces cyfryzacji państw. Wyzwania, takie jak pandemia, konflikt na Ukrainie i kryzys gospodarczy, narzuciły pilną potrzebę dostosowania sektora publicznego i wprowadzenia zmian. W odpowiedzi na te wyzwania, wartościowe rozwiązania mogą zawierać technologie chmurowe i otwarte dane, które pomagają w zachowaniu stabilności, zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnieniu ciągłości działania instytucji państwowych.

Firma F5, po raz dziewiąty, przeprowadziła badanie wśród ponad tysiąca menadżerów branży IT, dotyczące rozwoju i adaptacji technologii chmurowych. Według raportu "State of Application Strategy", większość ankietowanych CIO w przyszłości będzie korzystać z hybrydowej architektury aplikacji, łączącej aplikacje różnych generacji. W artykule omówione są również wyzwania, jakie stają przed twórcami aplikacji oraz przyszłość tej dziedziny.

Za energię więcej płacą nie tylko odbiorcy indywidualni. Blady strach padł również na firmy, które muszą podwyższać koszty swoich usług. Szczególnie dotyczy to firm z sektora IT, które nie rozpoczęły jeszcze transformacji, która pozwoli im przejść na „zieloną energię”. Żarłoczne w energię są przede wszystkim małe serwerownie, ale rząd Holandii znalazł już na to sposób. Przeniósł swoje dane do ogromnych centrów. Niewykluczone też, że niedługo na masową skalę to serwery będą grzały nam wodę.

oracle 120Tendencje rozwoju technologii cyfrowych wskazują, że organizacje i rządy na całym świecie coraz częściej wykorzystują możliwości chmury obliczeniowej oraz korzystają z oszczędności wynikających z jej wykorzystania, a ponadto przyjmują strategię przyznawania pierwszeństwa rozwiązaniom chmurowych do obsługi obciążeń w ich systemach informatycznych.

MICROSOFTObecnie priorytetem na liście każdego zarządu jest zapewnienie ciągłości działania organizacji. W szczególności w niepewnych czasach gospodarczych i w trakcie konfliktów na wschodniej granicy, staje się to jeszcze ważniejsze. Firmy z kluczowych sektorów, takich jak opieka zdrowotna czy górnictwo, które coraz częściej wykorzystują inteligentne technologie, muszą podjąć szczególne kroki, aby zapewnić niezawodność swojego funkcjonowania.

OracleModel multicloud na dobre zagościł w korporacyjnych systemach IT – takie są wnioski z badania przeprowadzonego przez firmę 451 Research, oddziału biura analitycznego S&P Global Market Intelligence, na zlecenie Oracle Cloud Infrastructure. W badaniu zebrano informacje od 1500 respondentów z firm zatrudniających ponad 1000 pracowników w Ameryce Północnej lub ponad 500 w innych regionach - na temat tego, w jaki sposób korzystają oni z chmury w swoich organizacjach.

Krajobraz rynku ubezpieczeń zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie do końca idzie to w parze z procesem zmian technologicznych w samej branży. Skutki pandemii, inflacji, niepokojów społecznych i politycznych, a nawet zmian klimatycznych odciskają swój ślad również na sektorze ubezpieczeniowym. To dlatego powinien on zacząć wykorzystywać dane oraz analitykę lepiej i częściej niż do tej pory. Z pomocą może przyjść chmura obliczeniowa i usługi pozwalające na podejmowanie szybkich i adekwatnych decyzji biznesowych, czyniąc insurtechami nawet najbardziej konserwatywne organizacje.

Firma Omnis należąca do sieci partnerskiej Oracle PartnerNetwork, jest producentem i dostawcą biznesowych systemów informatycznych, działa także jako integrator, specjalizuje się w aplikacjach chmurowych. Omnis jest częścią międzynarodowej Grupy Technologicznej Euvic, zatrudniającej ponad 3500 inżynierów działających w kilkunastu lokalizacjach w Polsce i na świecie.

Partner Oracle, firma Innsoft od 35 lat specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania dla przedsiębiorstw sektora energetycznego i gazowego. Autorskie systemy Innsoft obsługują procesy związane z pozyskiwaniem i zarządzaniem danymi pomiarowymi (AMI/HES), rozliczaniem odbiorców, jak również zarządzaniem ryzykiem oraz prognozowaniem zapotrzebowania na energię elektryczną i gaz przy pomocy zaawansowanych modułów analitycznych.

Kyndryl zacieśnia współpracę z firmą Microsoft rozwijając technologię ułatwiającą przenoszenie cennych danych z komputerów typu mainframe do chmury. Pozwoli to firmom na pełniejsze korzystanie z gromadzonych danych, ich zaawansowaną analizę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także szybsze tworzenie aplikacji typu low-code/no-code za pośrednictwem Microsoft Power Platform.

Snowflake firma oferująca Chmurę Danych, ogłosiła podczas Snowday 2022, wydarzenia będącego ostatnim przystankiem Data Cloud World Tour, nowości dotyczące jej produktu – wiodącej w branży platformy Snowflake. Dzięki przejrzystym usprawnieniom w ramach pojedynczego silnika Snowflake jest teraz szybszy, co jeszcze bardziej udoskonala sposób, w jaki klienci wykorzystują swoje dane do wykonywania najważniejszych zadań.

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będzie w chmurze. Ale w tej chwili tylko co czwarta firma realizuje migrację w oparciu o przyjętą strategię. Ustalenie powodów dla których dane powinny znajdować się w chmurze, wizji efektu końcowego oraz mierzalnego harmonogramu wdrożenia i zarządzania rozwiązaniem cloud to podstawy strategii nad którą już dziś powinna pracować każda firma. Eksperci Abile Consulting przybliżają wytyczne Gartnera i radzą, jak sprawnie opracować plan migracji biznesu do chmury.

MICROSOFTW berlińskim mieszkaniu matka prowadzi zdalną konsultację z lekarzem swojego dziecka poprzez ekran komputera. W paryskim sklepie półki wypełniają się produktami, a kolejne dostawy właśnie są w drodze do magazynu. W Amsterdamie student płaci online za wynajem. W Warszawie uczniowie zwiedzają swoje przyszłe liceum w wirtualnym świecie.

Realizacja obejmować będzie rozwój europejskiego systemu e-commerce Samsung na technologii SAP Commerce Cloud. Model kooperacji z firmą e-point obejmuje współpracę z dwoma zespołami (ok. 20 specjalistów SAP Commerce), zarządzanymi bezpośrednio przez Samsung SDS Europe. Zastosowanie zwinnej metodyki programowania czyli Agile oraz Scrum, ma zapewnić sprawną realizację zadań.

Dane stały się nową walutą. Do 2024 r. aż 94% organizacji w Europie będzie traktować je jako czynnik napędzający przychody, z czego 47% uzna je za istotne źródło, w porównaniu z 31% obecnie. Suwerenność danych jest dla większości źródłem obaw — wynika z badań VMware.

oracle 120Firma Oracle po raz czwarty z rzędu uzyskała tytuł lidera w raporcie „2022 Gartner Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” za pakiet Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP). Oracle uplasował się na najwyższej pozycji na osi "zdolność do realizacji" i najdalej w prawo na osi "kompletność wizji".

Na polskim rynku działa wiele firm, które w swoich systemach informatycznych chętnie wykorzystałyby rozwiązania chmurowe, jednak uważają, że nie posiadają odpowiednich kompetencji aby samodzielnie wykonać taką migrację.

Najwięksi dostawców usług w chmurze odnotowują mniejsze wzrosty sprzedaży swoich produktów. To nadal rozwiązanie, które zdobywa coraz to nowych klientów, ale firmy takie jak Google, Microsoft czy Amazon Web Services muszą dostosowywać się do nowych czasów. Inflacja spowodowana m.in. większymi cenami za energię wymusza zmiany. Co najważniejsze jednak – ma być taniej i bardziej ekologicznie.

Zdecydowanie można już uznać, że czas globalizacji w internecie się skończył, a dziś, kiedy państwa budują swoje gospodarki cyfrowe, centra danych i technologie chmurowe stają się „dobrem narodowym”. Suwerenność chmury staje się także coraz istotniejszym priorytetem dla firm, które poszukują bezpiecznych, innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań do zarządzania danymi.

proalpha Polska "Klient nasz pan" – zasługuje tylko na to, co najlepsze! Aby stworzyć długoletnią relację z konsumentami, nie wystarczy mieć w ofercie produkty spełniające specyficzne wymagania klientów. Podstawą jest doskonały serwis. Ponieważ konserwacje i inne usługi często świadczone na miejscu u klienta, przy ich realizacji nieodzowne jest obecnie stosowanie urządzeń przenośnych połączonych z systemem ERP. Dzięki temu wszystkie istotne informacje są zawsze pod ręką w zaktualizowanej wersji.

Trzymamy coś w chmurze, chmura coś za nas oblicza, oprogramowanie aktualizuje się w chmurze. Te i inne zbitki słowne weszły już do słownika nie tylko programistów, czy osób pracujących w działach IT, ale też “zwykłych” użytkowników internetu. Gdzie są jednak przetrzymywane dane i gromadzone zasoby, które umożliwiają natychmiastowe ich analizowanie i obliczanie skomplikowanych algorytmów?

Według prognoz Research and Markets wielkość globalnego rynku spożywczego online wyniesie 2 158,53 mld USD do 2030 roku, osiągając roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 25,3 proc. Choć sklepy stacjonarne nadal pozostają kluczowym kanałem dostępu do artykułów żywnościowych, to dla przykładu w Polsce jedzenie znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce produktów najczęściej kupowanych przez internet – 8 proc. (raport MR&MRS e-Commerce). Chcąc dostosować się do rosnących potrzeb konsumentów w zakresie atrakcyjnych i intuicyjnych cyfrowych doświadczeń zakupowych, wielu sprzedawców poddaje się transformacji.

ORACLEHicron Software House jest częścią globalnej firmy informatycznej Hicron, zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Dział Software House realizuje usługi tworzenia aplikacji webowych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów biznesowych (custom software development). Firma stosuje najnowsze technologie IT – w tym nowoczesne języki programowania, mikro-serwisy oraz cloud hosting. Hicron Software House nawiązał współpracę z Oracle, aby umieszczać swoje aplikacje na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

W najbliższej przyszłości tempo wzrostu wartości rynku ERP w chmurze utrzyma się na poziomie ponad 13% rocznie, podaje Cloud-Based ERP Global Market Report 2022 opracowany przez The Business Research Company. Wartość jaką osiągnie rynek to ponad 68 mld USD już za 4 lata.

ORACLEOracle Cloud Infrastructure (OCI) uruchomi nowe sovereign cloud regions dla naszych klientów w całej Unii Europejskiej (suwerenne regiony chmurowe, czyli ściśle odizolowane od wszystkich innych zasobów chmurowych, znajdujące się fizycznie w UE i obsługiwane przez mieszkańców UE).

ORACLEZałożona w 1991 roku firma Transition Technologies jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań dla rynku energii, gazu, przemysłu 4.0 i bio-informatyki. Większość z 2000 pracowników firmy to naukowcy, inżynierowie, architekci IT i programiści. Firma ma klientów na całym świecie, m.in. w Europie i USA.

SAPPrognozy dotyczące Polski wskazują, że najbliższe lata mogą przynieść prawdziwą rewolucję w obszarze technologii wykorzystywanych przez biznes. Jak obecnie wygląda poziom implementacji rozwiązań chmurowych w kraju i czy rodzime przedsiębiorstwa weszły już na ścieżkę wiodącą na szczyt? By to sprawdzić SAP, we współpracy z agencją Kantar, przeprowadził międzynarodowe badanie wśród decydentów z zakresu IT i biznesu.

ORACLEOracle i Vodafone, największe europejskie i afrykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, ogłosiły dzisiaj strategiczne partnerstwo mające na celu modernizację europejskiej infrastruktury IT operatora oraz przyspieszenie jego przejścia do chmury.

Globalny rynek chmurowy osiągnął wartość 370 mld euro, a do 2030 ma ona wzrosnąć kilkukrotnie. Oferta chmury staje się coraz dojrzalsza, bardziej konkurencyjna, rozproszona i zregionalizowana. Mimo to na drodze jej rozwoju stoi mit wielkich dostawców, z którym powinniśmy się uporać - ocenia Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway.

Firma IFS ogłosiła, że platforma IFS Cloud for Service Management została wybrana przez CETIN, międzynarodowego dostawcę usług łączności głosowej i transmisji danych, do usprawnienia obsługi rosnącej liczby zamówień spowodowanej rozwojem sieci oraz podniesienia poziomu usług świadczonych przez partnerów. Chmurowe rozwiązanie IFS zapewnia zaawansowane i elastyczne aplikacje, tworzenie harmonogramów w czasie rzeczywistym oraz planowanie scenariuszowe.

MICROSOFTBiuro Informacji Kredytowej zaprasza do piaskownicy technologicznej BIK HUB startupy, które chcą tworzyć innowacje w świecie finansów i nie tylko. Poza możliwością praktycznej weryfikacji prototypowych rozwiązań przed wprowadzeniem innowacji na rynek, celem projektu jest również skonfrontowanie pomysłów z bankami, firmami pożyczkowymi i innymi klientami BIK. Piaskownica technologiczna BIK HUB to unikatowe miejsce do wprowadzania innowacji produktowych. Projekt wzmacnia również partnerstwo BIK z kolejnymi podmiotami, których rozwiązania i pomysły mają szansę zmienić doświadczenie cyfrowych konsumentów.

Strategiczne podejście do wdrażania chmury hybrydowej czterokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo przyspieszonej transformacji cyfrowej. Liderzy wdrażania chmury hybrydowej lepiej radzili sobie także z wyzwaniami podczas pandemii, częściej współpracowali z zewnętrznym dostawcami transformacji i zlecali zarządzanie chmurą hybrydową na zewnątrz − wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fujitsu.
 

Globalne wydatki na cyfrową transformację biznesu wzrosną w tym roku o 17,6 proc., do 1,8 bln dol. – wynika z raportu IDC. W kolejnych czterech latach tempo wzrostu będzie tylko nieznacznie niższe. – Pandemia była katalizatorem rewolucji cyfrowej, a jednym z jej znaków jest wdrażanie chmury i przetwarzania danych zdalnie – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Migracja do środowiska chmurowego jest wyzwaniem i jednocześnie potężnym silnikiem dla rozwoju firm oraz instytucji na całym świecie. Akademia Leona Koźmińskiego ukończyła niedawno kolejny etap procesu migracji, która jest jedną z największych wdrożeń infrastruktury chmurowej Azure w segmencie edukacyjnym w Europie.

W ciągu ostatnich kilku lat dało się zauważyć, że przedsiębiorstwa starają się umieścić swoje aplikacje, dane i zasoby tam, gdzie jest to najbardziej uzasadnione z punktu widzenia stosowanych modeli biznesowych i operacyjnych. Oznacza to, że funkcje automatyzacji powinny być dostępne we wszystkich obszarach. Automatyzacja obejmująca różne platformy i środowiska wymaga użycia wspólnego mechanizmu opartego na koncepcji „automatyzacji jako kodu”, współpracy społeczności praktyków, a także udziału architektów lub komitetów ds. automatyzacji, gotowych wesprzeć przedsiębiorstwo w definiowaniu i realizacji strategii.

ORACLE - LOGOKeep Sea Blue, niezależna, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Atenach, wybrała Oracle Cloud Infrastructure i Oracle Blockchain do swojej misji ochrony Morza Śródziemnego przed plastikiem. Organizacja Keep Sea Blue promuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i może zapewnić pełną przejrzystość oraz zdolność śledzenia w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych, używając Oracle Cloud.

ORACLEOracle Exadata Cloud Infrastructure X9M - najnowszej generacja zaawansowanej platformy bazodanowej działającej na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI) już dostępna. Korzystając z usługi Oracle Autonomous Database Service lub Oracle Exadata Database Service działającej w infrastrukturze Exadata Cloud Infrastructure X9M, klienci mogą uruchamiać już skonfigurowane zadania przetwarzania szybciej, w większej skali i przy kosztach niższych niż w przypadku wcześniejszych generacji tej platformy. Ponadto podczas uaktualniania z X8M do X9M, organizacje mogą zmniejszyć koszty, konsolidując setki zadań przetwarzania OTLP, analiz i obciążeń bazodanowych w jednej usłudze chmurowej.

Z każdym rokiem rosną wydatki firm na usługi w chmurze obliczeniowej. To dowód na to, że specjaliści IT dostrzegają potencjał chmury i chcą wykorzystywać go do rozwijania swojego wzrostu. Z badania firmy Hornetsecurity wynika, że w ciągu pięciu najbliższych lat aż 93 proc. firm z sektora IT planuje choćby częściowo oprzeć się na chmurze.

oracle 120ProLogistica Soft, to firma partnerska Oracle, która oferuje organizacjom handlowym i produkcyjnym autorskie oprogramowanie wspierające ich kluczowe procesy biznesowe: prognozowanie popytu, optymalizację zapasów i planowanie sprzedaży.

Jeszcze w 2018 roku z usług chmurowych korzystało 11 proc. firm w Polsce, ten sam wskaźnik z 2020 roku sięga już 24,4 proc., a z 2021 roku – 28,7 proc. – wskazują dane GUS. Wśród dużych przedsiębiorstw odsetek sięga już prawie 70 proc. Na taki krok coraz częściej decydują się również start-upy, którym zależy na możliwie najszybszym wdrożeniu na rynek swoich rozwiązań. Klienci masowo migrują do data center, co pokazuje, że rośnie zaufanie do technologii chmurowych, ale duże znaczenie ma dla nich lokalizacja takiego centrum. Czynnikami, które ich do tego skłaniają, jest nie tylko oszczędność, lecz również ekologia.

Back to top