Oracle przejmuje Zenedge

ORACLEOracle uzyskuje nowe możliwości w dziedzinie sieci działających w chmurze oraz zabezpieczeń infrastruktury w celu ochrony przedsiębiorstw przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Firma Oracle poinformowała o podpisaniu umowy w sprawie przejęcia Zenedge, firmy zajmującej się zabezpieczaniem systemów informatycznych o znaczeniu newralgicznym, wdrażanych w chmurze, środowiskach lokalnych i hybrydowych.

Klienci korzystają z rozwiązań Zenedge, takich jak Web Application Firewall (WAF) oraz produkty do przeciwdziałania atakom DDoS, w celu zabezpieczenia swoich aplikacji, sieci, baz danych i interfejsów API przed zagrożeniami z Internetu. W oparciu o sztuczną inteligencję (AI) produkty Zenedge oraz całodobowe centrum SOC (Security Operations Center) chronią ponad 800 tys. zasobów i sieci na całym świecie.

Oracle udostępnia kompleksowy zestaw usług związanych z infrastrukturą przetwarzania w chmurze świadczonych na zasadzie subskrypcji. Usługi te umożliwiają realizowanie zadań w chmurze klasy korporacyjnej zarządzanej, udostępnianej i obsługiwanej przez Oracle. Zenedge rozszerza możliwości infrastruktury chmury oraz systemu DNS firmy Oracle przez dodanie innowacyjnych zabezpieczeń i aplikacji, które zwiększają wartość dotychczasowych usług Oracle. Oracle i Zenedge wspólnie umożliwią przedsiębiorstwom korzystanie z usług przetwarzania w chmurze bez kompromisów w zakresie wydajności, kosztów, kontroli i bezpieczeństwa dzięki rozszerzonej platformie infrastruktury Oracle w chmurze.
Klienci oczekują infrastruktury klasy korporacyjnej do uruchamiania w chmurze swoich systemów biznesowych o znaczeniu newralgicznym” ⎯ powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle ds. rozwoju produktów. „Infrastruktura Oracle w chmurze udostępnia znakomite usługi przetwarzania, które zaspokajają te potrzeby. Dzięki przejęciu Zenedge infrastruktura Oracle w chmurze uzyska zintegrowane zabezpieczenia sieci i infrastruktury następnej generacji w celu powstrzymywania współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa.
Klienci osiągają oszałamiające rezultaty dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu WAF oraz produktom Zenedge do powstrzymywania ataków DDoS: nielegalny ruch w serwisie WWW zostaje ograniczony o 99%, a czas ładowania stron skrócony o 99,75%” ⎯ powiedział Yuri Frayman, dyrektor generalny Zenedge. „Niezmiernie cieszymy się z połączenia sił z liderem w dziedzinie infrastruktury przetwarzania w chmurze klasy korporacyjnej oraz z tego, że teraz będziemy mogli zapewniać korzyści jeszcze większej liczbie klientów.
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top