KOBIL Systems GmbH, wiodąca niemiecka firma zajmująca się bezpieczeństwem w IT, prezentuje rozwiązanie zgodne z nową dyrektywą o usługach płatniczych (PSD2). Dzięki niemu banki i instytucje finansowe będą mogły spełnić restrykcyjne wymagania stawiane przez nowe unijne regulacje.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Kluczowym elementem tego rozwiązania jest stworzone przez KOBIL unikalne na skalę światową podejście Dual 7 Layers of Security, dzięki któremu możliwa jest dokładniejsza weryfikacja tożsamości użytkowników bez wprowadzania dla nich dodatkowych komplikacji. Fundamentem tego podejścia jest stworzony przez KOBIL system mIDentity Application Security Technology (mAST).
PSD2 całkowicie zmieni sposób, w jaki klienci banków dokonują płatności. Branża nie może tego zignorować. Tak jak Przemysł 4.0 poważnie wpłynął na branżę produkcyjną, tak regulacje UE zrewolucjonizują sektor finansowy” – wyjaśnia Ismet Koyun, twórca i prezes KOBIL Systems GmbH. „Jesteśmy partnerem technologicznym z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży bezpieczeństwa IT, a podejście Dual 7 Layers of Security to nasza odpowiedź na przeszkody i możliwości wynikające z aktualnych wytycznych UE. Chcemy zaprezentować tę odpowiedź wraz z naszymi partnerami w całej Europie. Istotą PSD2 jest umożliwienie bankom tworzenia nowych, ekscytujących modeli biznesowych. KOBIL chce wprowadzać innowacje bezpiecznie i zgodnie z PSD2.
PSD2 całkowicie zmieni wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ponieważ od 13 stycznia do robienia elektronicznych transakcji płatniczych w Europie niezbędne będzie dwuetapowe uwierzytelnienie. Ma to na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa klientom. Dzisiejsze systemy bankowe nadal opierają się na bezpośredniej interakcji z klientem - banki posiadają wszystkie informacje potrzebne do ustalenia, czy transakcja jest uczciwa czy nie. Zapewnienie bezpieczeństwa rozwoju usług finansowych przy jednoczesnej ochronie konsumentów przed oszustwami będzie zatem dużym wyzwaniem dla banków.

Solidne uwierzytelnianie klienta wraz z bezpieczną komunikacją pozwalają poradzić sobie z tym wyzwaniem. Stworzone przez KOBIL rozwiązanie Dual 7 Layers of Security daje całościowe podejście i tworzy solidny, elastyczny i zgodny z normami system. KOBIL zabezpiecza tożsamość klientów na siedmiu różnych poziomach i uniemożliwia praktycznie każdą próbę oszustwa. Zastosowano przy tym technologię mIDentity Application Security Technology, dzięki której firma KOBIL oferuje kompleksową platformę do uwierzytelniania i autoryzacji klientów przy użyciu zaufanych tożsamości, by prowadzić ciągłą i niezawodną komunikację między bankami, klientami i innymi stronami. Sprawdzone rozwiązanie Public Key Infrastructure (PKI) firmy KOBIL wykorzystuje zaawansowane mechanizmy do ochrony, zapobiegania zagrożeniom i ich wykrywania oraz raportowania.

KOBIL chroni urządzenie i aplikację jeszcze przed zalogowaniem. Sprawdza na przykład czy urządzenie, na którym działa dedykowana aplikacja, jest bezpieczne i łączy aplikację z tym sprzętem, zamieniając go w spersonalizowane urządzenie. Dodatkowo rozwiązania KOBIL wykraczają poza techniczne aspekty bezpieczeństwa i oceniają w czasie rzeczywistym kontekst każdej sytuacji, w tym czas i miejsce podjęcia danego działania. Dzięki Digitanium Channel i Dual 7 Layers of Security KOBIL oferuje ochronę mocną jak tytan i zapewnia podwójną technologię komunikacyjną, dzięki której zapewnia bezpieczne przekazywanie wrażliwych danych między użytkownikiem a bankiem.

Nie ma wątpliwości, że PSD2 stawia przed bankami szereg wyzwań. Dlatego podobnie jak inni dostawcy usług finansowych powinny one ostrożnie rozważyć swoje strategiczne opcje. Może to prowadzić do różnych wniosków: banki mogą zdecydować o przystosowaniu się do PSD2 minimalnym wysiłkiem. Można także wykorzystać PSD2 jako narzędzie do inwestowania w sprawne funkcjonowanie i budowanie lojalności klientów.
Otwarta bankowość ma wiele zalet, ale to właśnie banki patrzą w przyszłość i budują własne ekosystemy oraz tworzą nowe biznesy – powiedział Ismet Koyun o możliwościach oferowanych przez PSD2.
Źródło: KOBIL

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top