Optymistyczne perspektywy dla „nadludzkiej aplikacji”

F5 NetworksPowstanie aplikacji poznawczych przyspiesza podejmowanie decyzji. Nasze umysły są nowymi maszynami zdolnymi do produkcji mnogiej ilości pomysłów, które mogą poprawić nasze życie codzienne. Bez ograniczeń. Perspektywy dla aplikacji są optymistyczne.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Niedawny raport "The Future of Apps” (FoA), wspierany przez F5 Networks, nakreśla wizję, w jaki sposób modele biznesowe będą miały znaczący wpływ na zmiany zachowania konsumentów na podstawie sztucznej inteligencji, systemów zdecentralizowanych oraz wbudowanych interaktywnych biometrii.

Zrozumienie kontekstowe

Innowacyjne firmy myślą długoterminowo. Tradycyjny dział IT ciągle zmaga się z wieloma cyberatakami, zapobieganiem oszustwom i problemami z identyfikacją użytkowników. Co więcej, próbuje dostosować się do kalejdoskopu możliwości z rozwiązaniami architektury chmury. Dzisiejsze operacyjne złożoności stanowią wyzwanie dla tradycyjnego myślenia. Możliwości jutra ewoluują wokół zaawansowanego rozwoju aplikacji i inżynierii wiedzy.

Są pewne kluczowe elementy, które organizacje muszą uwzględnić w celu zagwarantowania bezpieczeństwa przyszłej działalności i wyprzedzania krzywej technologii. Zmiany transakcyjne w sposobie, w jaki angażujemy się z klientami i zabezpieczamy poufne informacje są kluczowe dla gospodarki cyfrowej. Rynki rozwijają się szybciej, konkurencja działa mądrze, a społeczności chcą być bardziej bezpieczne podczas handlu.

Raport FoA podkreśla, jak wielu ekspertów z EMEA wierzy, że nowe technologie i kultury będą miały wpływ na firmy. Utorują drogę do pokolenia, którego startowe możliwości będą większe. Możliwość zapobiegania atakom i naruszeniom internetowym ma się zwiększać dzięki inteligencji predykcyjnej.

Firmy i konsumenci są świadomi, że służba zdrowia i informacja medyczna są podstawą tożsamości osobistej. Przyszły dobrobyt jednostki nie ogranicza się jedynie do diagnozowania i leczenia problemów fizycznych, ale także do zapewnienia, że aktywność poznawcza jest monitorowana i skuteczniej zarządzana.

Rodolfo Rosini, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Weave.ai, stwierdził w raporcie FoA:
Istnieje wiele start-upów, które używają dźwięku i akcelerometru, aby wykryć wczesne objawy choroby Alzheimera lub Parkinsona, zanim zdąży to zrobić lekarz. Aplikacje przewyższają ludzi, są ponadludzkie w tym sensie, że już mogą dostrzec drżenie lub problemy z głosem, lepiej niż lekarz. Mogą wykazać objawy na dwa lata, zanim lekarz będzie w stanie je zaobserwować.
Kontynuował stwierdzeniem:
Myślę, że jeśli popatrzysz na Alexę, zobaczysz, jaka jest przyszłość, gdzie aplikacja kończy być aplikacją ... to nie tyle, że program się zmieni, ale podstawowa platforma, na której budujesz aplikacje, ulegnie zmianie. Gdy aplikacja staje się bardziej wydajna, może stać się bardziej złożona i wzajemnie ze sobą współdziałać, dodatkowo przewidując i rozumiejąc kontekst Twoich oczekiwań.
Biometria zapewni przyszłość, w której nasz ludzki interfejs z aplikacjami będzie ewoluował dramatycznie, otwierając możliwość na nowe, indywidualne rzeczywistości. DNA danych ma być nieodłączne we wszystkich naszych działaniach i sposobie współdziałania ze społeczeństwem inteligentnym, które wykorzystuje ekosystem rozwiązań do angażowania, wymiany i weryfikowania tożsamości. Widzę dzień, w którym rzeczy będą warstwowane. Możesz mieć moją twarz w bazie danych, aby odblokować moje drzwi, dobrze, ale jeśli chcesz dostać moje informacje finansowe, będę musiał dostarczyć werbalny kod PIN. Myślę, że nie tylko jednorazowo (PIN), co miesiąc musisz uzgodnić za pomocą odcisków palców, że aplikacja będzie miała uprawnienia - powiedział Paul Armstrong, założyciel firmy HERE / FORTH, doradca na temat wschodzących technologii. Z drugiej strony, bezpieczeństwo biometryczne nie zawsze jest postrzegane jako cudowne rozwiązanie. Melanie Rieback, prezeska i współzałożycielka Radically Open Security - pierwszej na świecie firmy konsultingowej z ochroną komputerów niezarobkowych, wyraziła swoje opinie na temat wyzwań związanych z biometrią:
Myślę, że biometria jest straszna i należy jej unikać. Jeśli hacker zmienił twoje hasło, możesz je po prostu zamienić, ale jeśli ukradnie odciski palców… masz problem. Drugą rzeczą jest również to, że biometria nie jest tajemnicą ... ktoś może zebrać moje odciski palców ze szklanki i w krótkim czasie je sfabrykować, niezależnie od całej geometrii dłoni czy innej charakterystyki, czy nawet czyjegoś głosu. Biometria może być użyteczna do identyfikacji osoby, ale myślę, że jest całkowicie nieodpowiednie wykorzystanie jej jako uwierzytelnianie.
Mądrzejszy, szybszy i bezpieczniejszy

Eksperci z całego świata przewidują ogólnie optymistyczne perspektywy dla cyberbezpieczeństwa i przemysłu technologicznego. Szybki postęp osiągnięty przez programistów oferuje ewolucję możliwości integracji AI z silnymi technologiami biometrycznych implantów. Chcesz osiągnąć inteligentniejsze, szybsze i bezpieczniejsze społeczeństwo? Pomyśl o własnych perspektywach - zabezpieczaj usługi sensoryczne napędzane przez „nadludzką aplikację”. Jeśli spojrzymy w przyszłość, stąpając po twardym gruncie, nasz biznes obrodzi w wielkie zyski.

Źródło: www.f5.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top