„Petya” - kolejny atak ransomware

Ostatnia seria doniesień wskazujących na atak typu ransomware to kolejny przykład, jakich zagrożeń mogą się spodziewać organizacje, instytucje rządowe i kraje na całym świecie. Te ataki podnoszą poprzeczkę, uderzając w usługi ważne dla codziennego życia: służbę zdrowia, pocztę czy usługi transportowe.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Przytaczana suma 300 dolarów w bitcoinach za odzyskanie zaszyfrowanych danych wydaje się być bardzo niska, ale bardzo szybko może wzrosnąć. Większe obawy budzi to, że krajowa infrastruktura została naruszona. Nie ma łatwego sposobu na uniknięcie ransomware, ale gdy opadnie kurz i sytuacja się uspokoi, źródło przecieku musi zostać wykryte i usunięte.

Obejmując technologie IoT i połączonych urządzeń, które skupione są na dostarczaniu aplikacji, obszar narażony na cyberataki będzie się poszerzać. To sprawi, że atakujący dostrzegą więcej szans na infiltrację danych. Dlatego też większą wagę należy przywiązywać do bezpieczeństwa aplikacji i danych, które one zawierają. Dodatkowo, edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa powinna być integralną częścią naszego życia.

Źródło: www.f5.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top