Opublikowano TOP CISO 100 – listę najlepszych dyrektorów ds. bezpieczeństwa

Lista zawiera najbardziej wpływowych i innowacyjnych dyrektorów ds. bezpieczeństwa. To pierwsze tego typu zestawienie, które pokazuje rosnącą rolą tego stanowiska w organizacjach. Opracowana przez specjalistów z HotTopics.ht oraz wspierana przez ekspertów z F5 Networks lista zawiera nazwiska stu dyrektorów ds. bezpieczeństwa pracujących w wielu różnych branżach na całym świecie.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
CISO 100 została opracowana przez panel ekspertów, w którym znaleźli się dziennikarze biznesowi Jessica Twentyman i Mark Samuels oraz ekspert ds. bezpieczeństwa David Clarke. Ogłoszenie tej listy zbiegło się z prognozą Gartnera, że 60% cyfrowych biznesów odczuje poważne zakłócenia w działalności, ponieważ ich zespoły ds. bezpieczeństwa IT nie będą w stanie niwelować zagrożeń1.

Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa nie będą mogli skutecznie dostosowywać planów biznesowych do zmieniających się warunków, jeśli w organizacjach brakować będzie specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Według ostatniego raportu Global Information Security Workforce Study aż do 1,8 miliona stanowisk związanych z bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach nie zostanie obsadzonych do 2022 roku2.
Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać listę TOP 100 CISO, która jest bezpośrednim dowodem na zwiększającą się rolę tej pozycji w firmach. Wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem są coraz poważniejsze, zwiększa się również deficyt osób, które mogły by takie role pełnić. Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa dostosowują biznes plany swoich firm, gdyż zmienia się krajobraz potencjalnych ataków, wymagana jest również coraz większa transparentność – powiedział Mike Convertino, CISO, F5 Networks.
Nie ma systemów idealnych. Firmy są postrzegane pod kątem tego, jakie środki zaradcze stosują, jak również jak odpowiadają na ataki, które już miały miejsce. Dyrektor ds. bezpieczeństwa pełni ważną rolę w tym zakresie.

Źródło: www.f5.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top