F5 wprowadza kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa aplikacji

F5 Networks wprowadza portfolio rozwiązań zapewniających nowy poziom wglądu i kontroli w zmieniającym się krajobrazie zagrożeń. Firma ujawniła również szczegóły na temat rozszerzonego zespołu Security Incident Response Team™ oraz nowatorskich analiz opracowywanych przez zespół F5 Labs™, który oficjalnie rozpoczyna pracę.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Zmiany te wpisują się w rosnące obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, które prowadzą do zwiększenia szyfrowanego ruchu w internecie (70 proc. całości ruchu wg 2016 TLS Telemetry Report).

Nowe portfolio rozwiązań zostaje wprowadzone kilka tygodni po publikacji wyników badań State of Application Delivery 2017, w których po raz pierwszy w historii bezpieczeństwo wyprzedziło dostępność i stało się priorytetem przy wdrażaniu aplikacji.
Ochrona danych klientów wymaga pełnego wglądu w ruch aplikacyjny i zachowania użytkowników. Im więcej tego ruchu szyfrowane jest za pomocą SSL, tym bardziej bezradne stają się dotychczasowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, których zadaniem jest wychwytywanie malware oraz innego, potencjalnie złośliwego oprogramowania” powiedział Ryan Kearny, CTO w F5 Networks. „Kluczowe jest posiadanie zarówno pełnego wglądu w bieżącą sytuację, jak również zaawansowanej strategii na wypadek wystąpienia zagrożenia, przy jednoczesnej prostej kontroli dostępu do aplikacji i danych. Nasze nowe rozwiązania, możliwości i usługi zostały zaprojektowane, aby w pełni odpowiedzieć na wzrost zagrożeń i zmian w branży IT.
Oferta F5 w zakresie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo poszerza się o:

Linię produktów dot. bezpieczeństwa Herculon™

Dzięki połączeniu dedykowanej oferty rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa F5 z opracowanym specjalnie sprzętem oraz uproszczonym interfejsem, linia produktowa Herculon pozwala administratorom wdrażać rozwiązania szybko i bez uszczerbku na poziomie bezpieczeństwa.

Dwie pierwsze pozycje w portfolio Herculon to: 
 
  • Herculon SSL Orchestrator™ to lepszy wgląd w luki tworzone przez rosnące wykorzystanie szyfrowania danych pochodzących z aplikacji. Produkt wykorzystuje sprzęt F5 dla ruchu SSL/TLS oraz zapewnia wyższą wydajność dzięki możliwościom kryptograficznym, ułatwia dynamiczne tworzenie łańcucha usług bezpieczeństwa oraz zapewnia natywną integrację. 
  • Herculon DDoS Hybrid Defender™ umożliwia klientom wielowarstwową ochronę przed atakami DDoS. Łączy wysokiej jakości sprzęt z zewnętrzną usługą F5 Silverline oczyszczającą ruch w centrum scrubbinowym. Dzięki takiemu hybrydowemu podejściu czas niwelacji ataków jest krótszy, a klient otrzymuje pełną dokumentację dotyczącą ataku, w tym analizę behawioralną, odpieranie ataków w mniej niż sekundę oraz zaawansowany wgląd w ataki na warstwę aplikacyjną.

Bezpieczeństwo aplikacji chmurowych: Silverline® WAF Express™

F5 wprowadza prekonfigurowaną, samoobsługową usługę, która wykorzystuje platformę chmurową Silverline. Klienci mogą w prosty sposób wybrać, które usługi aplikacyjne WAF zostaną uruchomione, podczas gdy F5 zarządza polityką bezpieczeństwa w tle, by chronić aplikacje przed szerokim zakresem zagrożeń w tym atakami OWASP, modyfikowaniem zmiennych „parameter tampering” czy botami. W tym modelu eksperci Centrum Bezpieczeństwa F5 (Security Operations Center) opracowują oraz zarządzają politykami bezpieczeństwa, w tym monitorowaniem, odpieraniem ataków na aplikację oraz analityką aplikacji umieszczonych w publicznej lub prywatnej chmurze, jak również w centrum danych.

Security Incident Response Team™ został stworzony by wykrywać i natychmiast odpierać ataki, tym samym chroniąc operacje biznesowe. Zespół korzysta ze wzbogaconego portfolio rozwiązań F5, w skład którego dodatkowo wchodzi monitoring, analizy, raporty po atakach oraz rekomendacje dobrych praktyk by efektywnie odpowiadać na potencjalne ataki oraz zapewnić stronom internetowym, aplikacjom oraz użytkownikom bezpieczeństwo i możliwość komunikacji. Usługa ta jest dostępna dla wszystkich klientów F5 w całym cyklu produktów dot. bezpieczeństwa.

F5 Labs™

F5 rozwinął oraz zmienił nazwę istniejącej usługi analitycznej, jak również zatrudnił kolejnych ekspertów i analityków, by dostarczać najwyższej jakości opracowania dotyczące globalnych zagrożeń, analizować potencjalne typy ataków na aplikacje oraz publikować wyniki tych badań. F5 Labs zapewnia przejrzystą platformę, w ramach której analizowane są tematy związane z bezpieczeństwem w branży IT. Autorami są m.in. ekspert F5 Mike Convertino, inni specjaliści ds. bezpieczeństwa, jak również partnerzy. F5 Labs to również dostęp do cennych informacji na temat ataków, które mogą być częścią planu rozwoju usług ds. bezpieczeństwa danej firmy, podobnie jak inne dostosowane innowacje programowalnej technologii F5 oraz społeczności DevCentral.

Dostępność Produkty z linii Herculon, Silverline WAF Express, usługi Centrum Bezpieczeństwa, jak również SIRT są już dostępne. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy kontaktować się z lokalnym biurem F5.

Szczegóły dotyczące aktualnie prowadzonych badań i analiz F5 Labs znajdują się na stronie http://f5.com/labs

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top