Łatwa implementacja Wi-Fi, ogromna skalowalność i profesjonalne wsparcie techniczne umożliwiły trzyosobowej załodze IT uruchomienie i udostępnienie bezprzewodowego internetu, dla ponad 500,000 gości Muzeum rocznie.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Muzeum Lotnictwa w Seattle wdrożyło WatchGuard Wi-Fi Cloud wraz z kilkoma urządzeniami firewall. Pomimo ograniczonego budżetu, skromnych zasobów oraz nielicznego personelu IT, Muzeum przeszło na technologię WatchGuard, aby polepszyć niezawodność i bezpieczeństwo swojego Wi-Fi. Sieć pracuje dla 250 pracowników, 1,000 wolontariuszy i 500,000 odwiedzających rocznie.

Muzeum Lotnictwa zostało założone w 1965 w Boeing Field w Seattle, za swoją misję stawiając edukowanie i inspirowanie społeczeństwa poprzez zachowywanie i eksponowanie historycznie ważnych przedmiotów związanych z powietrzem i przestrzenią. Aktywnie działające Muzeum zakłada, że widzowie nie tylko chcą oglądać eksponaty, ale też korzystać z nich interaktywnie i dzielić się treściami cyfrowo. Oznacza to, że Muzeum musi dostarczać bezprzewodową sieć Wi-Fi na najwyższym poziomie. Przed wdrożeniem systemu WatchGuarda, 3-osobowy zespół IT używał rozwiązania Wi-Fi, któremu nie tylko brakowało kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo użytkowników, ale też było trudne do wdrożenia i zarządzania.
Nasze poprzednie rozwiązanie nie radziło sobie nawet z umiarkowaną liczbą odwiedzających” – powiedział Hunter Hughes, dyrektor IT w Muzeum Lotnictwa - „Nie byliśmy w stanie zaoferować bezpiecznego środowiska on-line naszym gościom.” Muzeum miało problemy z wdrożeniem, uzyskaniem wartościowych danych analitycznych, borykało się również z uciążliwym utrzymaniem rozwiązania w ciągłej gotowości. Aby rozwiązać problemy, Muzeum Lotnictwa wdrożyło punkty dostępowe WatchGuard AP120, co znacząco wpłynęło na wzrost wydajności Wi-Fi oraz poziom bezpieczeństwa. Obecnie Muzeum posiada akredytację przyjaznego Wi-Fi, blokując niewłaściwe i złośliwe strony w momencie dostępu on-line, co zapewnia ochronę odwiedzającym w każdym wieku.
Wi-Fi Cloud wykorzystuje zgromadzone dane do szczegółowej analizy i stworzenia profili klientów, a co za tym idzie, zwiększenia ich zaangażowania. System monitoruje dane pod kątem wieku, płci, tendencji zakupowych, czasu pobytu, liczby odwiedzających, nowych i powtórnych użytkowników. Administratorzy mają dostęp do tych informacji poprzez odpowiednie raporty, używając ich dla lepszej efektywności swoich działań biznesowych i marketingowych. Wi-Fi Cloud pozwala administratorom na tworzenie niestandardowych stron flash, filmów czy ankiet po to, aby ulepszyć interakcje z klientami.
Produkty WatchGuard będą rosły razem z nami – wyjaśnia Hughes. Jesteśmy zadowoleni z niezawodności i jakości danych dostarczanych przez to rozwiązanie, oraz doskonałego supportu. Nigdy nie napotkaliśmy problemu, którego nie potrafilibyśmy rozwiązać przy użyciu produktów WatchGuard.
Niezawodna technologia WIPS (Wireless Intrusion Prevention Service) wbudowana w Access Point zarządzany w chmurze, pozwoliła zespołowi Huntera na ochronę muzealnej sieci Wi-Fi przed zagrożeniami pochodzącymi z różnorakich źródeł – od nieautoryzowanych urządzeń aż po ataki DoS – z błędem false positive na poziomie bliskim zeru. Funkcja WIPS zapewnia nie tylko szybkość i niezawodność połączenia bezprzewodowego w Muzeum, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Firewalle WatchGuard M500, M30 i XTM 850, wyposażone w system Dimension, dodatkowo zabezpieczają sieć Muzeum, oferując pełną widoczność, łatwość zarządzania i funkcję raportowania, co nie było możliwe w przypadku poprzedniego rozwiązania.
Odpowiedź w czasie rzeczywistym, którą zapewnia WatchGuard Dimension, jest tutaj kluczowa. Jesteśmy w stanie szybko i łatwo zdefiniować nowe reguły i działania w interfejsie zarządzającym Fireboxa, bez przestojów w sieci.
Źródlo: Bakotech

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top