oracle 120Firma Oracle zaprezentowała nową generację usługi Oracle Exadata Cloud Service, która opiera się na platformie Exadata X8M i zostanie udostępniona w tym miesiącu w środowisku Oracle Cloud Infrastructure. Platforma Exadata X8M pozwala klientom przyspieszyć przetwarzanie najbardziej wymagających transakcji i realizację projektów analitycznych w 26 globalnych regionach chmurowych i dedykowanym regionie Cloud@Customer.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Dzięki tej samej architekturze w chmurze i w środowisku lokalnym Oracle Exadata Cloud Service X8M ułatwia bezproblemowe przenoszenie nawet największych i najbardziej wymagających baz danych i obciążeń do chmury bez konieczności wprowadzania zmian w aplikacjach. Wydajność, skalowalność i elastyczność na rewolucyjnym poziomie sprawiają, że Exadata Cloud Service X8M może uruchamiać aplikacje, dla których niezbędne są liczne obciążenia i typy danych, w pojedynczej, konwergentnej bazie danych Oracle Database. Warto zauważyć, że użytkownicy AWS muszą w tym celu przeprowadzić złożoną i kosztowną integrację wielu różnych usług bazodanowych.

Coraz więcej przedsiębiorstw przenosi ważne obciążenia do chmury i zauważa, że wiele baz danych w chmurze ma pewne ograniczenia w zakresie wydajności, dostępności i skalowalności” - powiedział Juan Loaiza, wiceprezes Oracle, szef działu technologii bazodanowych. „Zaprezentowana właśnie usługa Oracle pozwala klientom uruchamiać wszelkie newralgiczne obciążenia bazodanowe - w tym największe obciążenia, które potrzebują najwięcej mocy obliczeniowej i pamięci - ze znacznie większą szybkością, wydajnością, skalowalnością i elastycznością, a wszystko to przy niższych kosztach niż w przypadku jakiegokolwiek innego dostawcy chmury. Nowa generacja usługi Oracle Exadata Cloud Service opiera się na sprawdzonej platformie Exadata, z której do obsługi najbardziej wymagających obciążeń korzysta już 86% firm z listy Fortune Global 100”.


Najwyższa wydajność i dostępność dzięki automatyzacji w chmurze

Oracle Exadata X8M, nowa platforma dla usługi Exadata Cloud Service, jest wyposażona w technologię zdalnego bezpośredniego dostępu do pamięci (RDMA), za pomocą której bazy danych uzyskują dostęp do pamięci trwałej Intel® Optane™ w inteligentnych serwerach pamięci masowej i w ten sposób całkowicie omijają system operacyjny, system obsługi wejścia-wyjścia i oprogramowanie sieci. Umożliwia to 2,5-krotnie szybsze przetwarzanie operacji wejścia-wyjścia dla transakcji i 10-krotnie mniejsze opóźnienie wejścia-wyjścia niż w przypadku poprzedniej wersji Exadata Cloud Service. Operacje wejścia-wyjścia w bazie danych przebiegają 50 razy szybciej niż w usłudze Amazon AWS Relational Database Service (RDS) korzystającej z pamięci masowej all-flash. RDMA wykorzystuje nową technologię sieciową RDMA over Converged Ethernet (RoCE) o szybkości 100 Gb/s, co zapewnia maksymalną przepustowość procesów analitycznych.

Rewolucyjna skala

Dla usługi Exadata Cloud Service X8M nie ma zbyt dużych baz danych ani obciążeń. Bazy danych Oracle wdrożone w usłudze Exadata Cloud Service X8M można rozbudować do 4600 rdzeni procesorów, 44 TB pamięci operacyjnej DRAM, 96 TB pamięci trwałej, 1,6 PB pamięci flash i pojemności bazy danych sięgającej 25 PB. Exadata Cloud Service X8M obsługuje nawet 20-krotnie większe relacyjne bazy danych niż te, które można obecnie uruchamiać na platformie AWS za pomocą usługi RDS lub Aurora. Przewyższa też 25-krotnie zarówno RDS, jak i usługę Aurora pod względem skalowalności liczby procesorów.

Rewolucyjna elastyczność

Exadata Cloud Service X8M to usługa w pełni elastyczna. Klienci mogą rozpocząć od niewielkiego środowiska o minimalnej konfiguracji wysokiej dostępności i zaledwie 4 aktywnych rdzeni procesorów, a potem w razie potrzeby rozbudowywać je bez przestojów przez dodawanie zasobów obliczeniowych lub pamięci masowej. Platformie AWS brakuje tymczasem prawdziwej elastyczności online: AWS RDS nie umożliwia skalowania poziomego, Amazon przyznaje, że powiększenie bazy danych w usłudze Aurora „wpływa na dostępność”, a rozwiązanie AWS Redshift nie udostępnia elastycznego skalowania odczytu i zapisu. Żadna z tych usług bazodanowych AWS nie zapewnia prawdziwych funkcji instalowania uaktualnień i poprawek ani konserwacji online tak jak Exadata Cloud Service X8M.

Rewolucyjnie niskie koszty

Dzięki rewolucyjnej wydajności usługi Exadata Cloud Service X8M klienci mogą obsługiwać więcej użytkowników, wdrożyć więcej baz danych, wykonywać więcej transakcji i przyspieszyć analizy przy mniejszej ilości sprzętu w krótszym czasie, a przez to obniżyć koszty. Płacą przy tym tylko za to, co jest im potrzebne. Przedsiębiorstwa mogą niezależnie skalować bazę danych i pamięć masową online zgodnie ze swoimi potrzebami i zmniejszać koszty dzięki opłatom dostosowanym do faktycznego zużycia, które jest rozliczane z dokładnością do sekundy.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top