Wiodący na polskim rynku dostawca rozwiązań dla energetyki, RAFAKO S.A., oraz Affexy Sp. z o. o., pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, ogłaszają rozpoczęcie współpracy, która ma na celu stworzenie nowej jakości w zarządzaniu i optymalizacji zużycia energii. Projektem współpracy jest innowacyjny system GridWise AI, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do prognozowania cen energii elektrycznej oraz optymalizacji zarządzania energią.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
System GridWise AI, będący efektem prac badawczo-rozwojowych zespołu badawczego Affexy, ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki przedsiębiorstwa energetyczne przewidują ceny energii i zarządzają jej zużyciem. Dzięki wykorzystaniu głębokich sieci neuronowych oraz technik uczenia maszynowego, projekt umożliwi znaczącą poprawę efektywności energetycznej i optymalizację kosztów operacyjnych przedsiębiorstw również w kontekście wykorzystania magazynów energii oraz OZE.

W ramach współpracy, planowane jest przeprowadzenie projektu pilotażowego w infrastrukturze RAFAKO, co umożliwi praktyczną weryfikację skuteczności systemu. Sukces pilotażu otworzy drogę do wdrożenia rozwiązania w skali kraju, a następnie na rynku międzynarodowym, co stanowi cel przedsięwzięcia.

Współpraca z Affexy oraz walidacja systemu GridWise AI to krok milowy w naszych działaniach na rzecz innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyczynią się do znaczącej poprawy efektywności energetycznej oraz zmniejszenia śladu węglowego polskiego przemysłu – podkreśla Robert Kuraszkiewicz, Prezes Zarządu RAFAKO.


Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Rafako, liderem polskiego sektora energetycznego. Wierzymy, że nasza technologia, wspierająca zarządzanie energią, przyniesie rewolucję w sposobie myślenia o optymalizacji i prognozowaniu w branży energetycznej. To wyjątkowa okazja, by pokazać potencjał sztucznej inteligencji w praktycznym zastosowaniu – dodaje Piotr Kawczyński, Prezes Zarządu Affexy.


Źródło: Rafako

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top