Polskie firmy produkcyjne w obliczu wyzwań i kryzysów
SENTETrudna jak nigdy, niestabilna – tak swoją kondycję ocenia 1/3 polskich firm z branży produkcji. Rosnące ceny energii to duży problem dla 75% przedsiębiorstw. Brak surowców to z kolei spore wyzwanie dla 70% firm. Skąd o tym wiadomo? Z badania Kondycja polskich firm produkcyjnych w obliczu turbulencji, przeprowadzonego w sierpniu przez Sente. Jakie wyzwania dotykają przedsiębiorców? Jakie taktyki stosują, aby złagodzić skutki kryzysu? Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badania.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Kondycja polskich firm z branży produkcji

Badanie przeprowadzono wśród 100 przedstawicieli firm z branży produkcyjnej w Polsce. Oprócz trudności i kryzysów poruszono również temat strategii na wciąż pojawiające się wyzwania. Poszukiwanie nowego rynku zbytu to taktyka aż 50% ankietowanych. Z kolei 3/4 badanych planuje zapasy surowca z nadwyżką. 33% przedsiębiorców poszukuje zamienników oraz nowych dostawców.

Przeszkody na drodze do cyfryzacji

74% badanych zadeklarowało, że planuje wdrożenie rozwiązań związanych z cyfrową transformacją. To jeden ze sposobów na utrzymanie dobrego poziomu w firmie w niepewnych czasach. Jednak koszty takiego przedsięwzięcia za zbyt wysokie uznało aż 68% przedsiębiorców, a 30% z nich uznało dostęp do środków inwestycyjnych – np. dotacji – za słaby.

Problemy dotykające przedsiębiorstwa

Raport: Kondycja polskich firm produkcyjnych w obliczu turbulencji podejmuje temat kryzysów oraz wyzwań, które w ostatnich latach dotykały przedsiębiorstwa z polskiej branży produkcji. Badanie w formie ankiety zrealizowało Sente we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Publikacja omawia realną sytuację branży, dostarcza wiedzy w temacie wyzwań, z którymi borykają się organizacje oraz ich sposobów na poradzenie sobie z przeciwnościami.

Podwyżki cen energii oraz gazu, sankcje, inflacja, braki kadrowe – sprawdź, w jaki sposób problemy te wpłynęły na sytuację polskich firm.

Pobierz raport z badania Kondycja polskich firm produkcyjnych w obliczu turbulencji >> 


Portal ERP-VIEW.PL jest partnerem medialnym badania.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top