Comarch ERP XL "Szybki START!" – nowa metodologia wdrożenia Gecos
GECOSWdrożenie klasycznego systemu ERP w firmach handlowo- produkcyjnych bardzo często wiąże się ze żmudną, czasochłonną analizą przedwdrożeniową, serią długich cykli spotkań, a następnie procesem akceptacji planu wdrożenia, konfiguracją systemu i migracją danych. Na końcu jest oczywiście faza uruchomienia, stabilizacji i szkolenia pracowników. Tak zdefiniowany proces może trwać kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet rok.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Angażuje wielu interesariuszy i często koliduje z codziennymi operacjami firmy. W rezultacie pracownicy często zniechęcają się do uczestnictwa w projekcie i wykazują negatywne nastawienie do samego systemu. Jednocześnie istnieje zrozumiała presja ze strony właścicieli i zarządów na natychmiastowy efekt biznesowy wprowadzenia systemu ERP na działalność firmy.

Wdrożenie ERP – czy można szybciej?

Czy faktycznie zawsze tak musi być? Czy można przeprowadzić wdrożenie ERP w inny sposób? Od czego zależy szybkość i efektywność wdrożenia? Czy zależy to od samego systemu, unikalnych wyzwań klienta, czy proaktywności i doświadczenia firmy wdrażającej ? Takie pytania zaczęła sobie stawiać firma GECOS z Łodzi certyfikowany partner Comarch z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży IT.
Bazując na ponad 100 wdrożeniach systemu ERP Comarch XL oraz wieloletniej współpracy i rozmowach z klientami z branży produkcyjno-handlowej opracowano unikatową metodykę wdrożeniową o nazwie Comarch ERP XL Szybki START!

Dzięki precyzyjnej kategoryzacji różnych obszarów systemu, takich jak zakupy, zaopatrzenie, sprzedaż, księgowość i produkcja, stworzyliśmy własny, predefiniowany model wdrożenia oparty na matrycach funkcjonalnych – mówi Tadeusz Jerzak Dyrektor Konsultingu z GECOS - Dzięki takiemu podejściu rozwiązanie można dostosować do potrzeb większości firm od prostych funkcji po zaawansowane procesy w zależności od potrzeb danego klienta – dodaje.
< br> Szybki Start twojego systemu ERP

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL w usłudze "Szybki START!" gwarantuje firmom wydajność i oszczędność czasu. Metodyka ta pozwala na szybkie uruchomienie określonych funkcji bez wydłużania procesu wdrożenia. Należy przy tym zaznaczyć, że Szybki START nie ogranicza dalszego rozwoju systemu ERP. Raz uruchomiony system może być nadal dostosowywany do kolejnych potrzeb i rozszerzany o nowe funkcje. System jest już jednak uruchomiony i przynosi wymierne korzyści biznesowe.

Comarch ERP XL to profesjonalny system ERP, który od wielu lat wykorzystywany jest w ponad 6000 polskich firm, a metodyka 'Szybki START! pozwala na maksymalne wykorzystanie jego możliwości w najkrótszym możliwym czasie.

Opcje szybkiego wdrożenia ERP z firmą GECOS

Usługa Szybkiego Wdrożenia ERP dostępna jest w trzech różnych pakietach - BASIC, STANDARD i PREMIUM. Co ważne, pakiet BASIC może zostać wdrożony w firmie w zaledwie 30 dni od rozpoczęcia projektu!

Po wybraniu każdego z pakietów klienci mogą spodziewać się wymiernych korzyści w postaci znacznie zwiększonej wydajności procesów w obszarze sprzedaży, krótszych czasów realizacji zamówień, mniejszej ilości czasu poświęcanego na obsługę klienta, lepszego zarządzania dostawami oraz dokładniejszych informacji na temat statusu zamówienia i dostępności produktów. Przyczyni się to do zwiększenia lojalności klientów i generowania dodatkowych przychodów.

W obszarze produkcji korzyści obejmują optymalizację całego procesu produkcyjnego, zmniejszenie ilości odpadów, poprawę zarządzania zapasami i materiałami oraz dokładną identyfikację kosztów produkcji.

W obszarze finansów, w pełni zautomatyzowane procesy księgowe, automatyczne księgowanie, automatyczna windykacja i prognozowanie przepływów pieniężnych to tylko niektóre z najważniejszych korzyści dla księgowych i menedżerów finansowych.

Szybki START! zapewnia ustrukturyzowane podejście do wdrożenia ERP, skracając czas potrzebny na wdrożenie systemu i zintegrowanie go z organizacją. Szybsze wdrożenie oznacza szybsze korzyści biznesowe i mniejsze obciążenie zespołu wdrożeniowego i zasobów firmy.

Źródło: www.gecos.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top