POŁĄCZONE KOMPETENCJE W BUDOWANIU SYSTEMÓW RFID

Softex Data
Logisys oraz Softex Data, zawarły umowę partnerską, na mocy której obie firmy będą wspólnie tworzyć rozwiązania RFID dla polskich klientów. Softex Data, integrator inteligentnych rozwiązań logistycznych, posiada w Warszawie własne laboratorium RFID. Jest to kompletny, działający system radiowej identyfikacji produktów, w którym pracują rozwiązania wiodących na świecie dostawców, miedzy innymi: drukarki Printronix, czytniki Samsys, oprogramowanie Teklynx.

Dostarczane przez Logisys rozwiązania oparte są o nowoczesną platformę logiki biznesowej i komunikacji dla zaawansowanych rozwiązań mobilnych w logistyce - Agilero Platform™. Platforma ta umożliwia integrację z systemami zewnętrznymi klasy ERP, WMS oraz SCM. Umożliwia również zarządzanie komunikacją z komputerami przenośnymi oraz wieloma innymi urządzeniami wspomagającymi procesy logistyczne, takimi jak komputery PC, wagi, drukarki kodów kreskowych, fragmenty automatyki przemysłowej i rozwiązania RFID.

Po podpisaniu umowy Dyrektor Generalny firmy Softex Data, dr inż. Wojciech Warski powiedział, że Logisys stanowi świetne uzupełnienie kompetencji i oferty firmy Softex Data

„Już od ponad dwóch lat rozwijamy nasze laboratorium RFID w którym posiadamy działający system identyfikacji radiowej dedykowany do zastosowań w logistyce łańcucha dostaw.

System ten opieramy o technologie dostarczane przez naszego partnera firmę Printronix, z którą współpracujemy od ponad 10 lat. Printronix jest liderem we wdrażaniu technologii RFID i ma na swoim koncie kilkanaście wdrożeń systemu na świecie. Mam tu na myśli przemysłowe drukarki i aplikatory etykiet radiowych, spełniające najnowsze standardy technologii RFID.

Rozwiązania Printronix-a stosuje się w środowiskach przemysłowych i logistycznych, w których stopień niezawodności działających tam urządzeń jest czynnikiem krytycznym i decydującym o ciągłości działania procesów biznesowych i technologicznych. Pozostałe ważne elementy systemu dobraliśmy zgodnie z zasadą: jakość i funkcjonalność na pierwszym miejscu. Dlatego wykorzystujemy czytniki i anteny marki Samsys. Wielo-protokolarne czytniki SAMSys’a zapewniają elastyczność w doborze etykiet radiowych, indywidualnie do specyfiki wymagań klienta.

Całość naszego rozwiązania spina oprogramowanie tzw. middleware, które oparte jest właśnie na platformie Agilero. Należy jeszcze powiedzieć o oprogramowaniu do projektowania i edycji etykiet radiowych firmy Teklynx. Jest to ostatni element systemu, ale ważny ze względu na zarządzanie bazą wzorów etykiet, projektowaniem ich części graficznej (także z kodem kreskowym) oraz ich programowaniem przy wydruku na drukarce etykiet radiowych.”


Źródło: www.softex.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top