PSI z powodzeniem zintegrowało system magazynowania i kontroli w nowo rozbudowanym centrum dystrybucji części zamiennych Grupy Claas.


Rozszerzenie systemu miało miejsce na początku kwietnia 2013 roku. Wraz z tym projektem Grupa Claas, jeden z wiodących międzynarodowych producentów maszyn rolniczych, usprawniła logistykę części zamiennych. W tym celu automatyczny magazyn małych części, znajdujący się w centrum dystrybucyjnym, został znacznie rozbudowany i wyposażony w nowe przenośniki automatyczne. PSI podpisało kontrakt na dostosowanie systemu WMS do indywidualnych potrzeb klienta. Nowe procesy magazynowania i kontroli, mające na celu utrzymanie wydajności zmodernizowanego systemu, zostały zintegrowane z istniejącym systemem zarządzania magazynem w ciągu sześciu miesięcy podczas normalnej pracy centrum dystrybucyjnego.

Łączna liczba 60.000 dodatkowych miejsc magazynowych jest dostępna w czterech nowych alejach powiększonego magazynu małych części. W całym magazynie przechowywanych jest ponad 100.000 artykułów. W ramach projektu, firma PSI zintegrowała nowy system sterowania przepływem towaru (ang. MFC – Material Flow Control) z już istniejącym systemem sterowania. Co więcej unowocześniony system posiada w pełni automatyczny bufor kompletacyjny z 400 miejscami na pojemniki, a także nową pętlę na przenośnikach do obsługi całego magazynu małych części oraz siedem nowych stacji kompletacyjnych typu Pick-To-Light.

Poszerzony zakres funkcjonalności systemu WMS oferuje nowo zaprojektowane dialogi kompletacji, strategie za- i wymagazynowania w celu optymalnej realizacji zleceń jak również zwiększoną wydajność przepływu towaru przez centrum dystrybucji maszyn rolniczych. Po rozszerzeniu systemu WMS każdego dnia może być realizowanych ponad 10.000 pozycji zleceń wysyłkowych. Nowy system WMS zapewnia długotrwałe utrzymanie wysokiego poziomu usług świadczonych przez Claas, nawet w obliczu zwiększonej różnorodności części i rosnącej liczby zamówień.

PSI dostarcza i integruje, w oparciu o własne produkty, kompletne rozwiązania informatyczne dla produkcji (branża metalowa, motoryzacyjna i budowy maszyn), energetyki (sieci elektroenergetyczne oraz rurociągi gazowe i paliwowe), logistyki oraz transportu publicznego. Dla produkcji dyskretnej (jednostkowej oraz seryjnej) PSI oferuje standardowe produkty i indywidualne rozwiązania do planowania oraz realizacji zleceń. Koncern PSI powstał w 1969 roku, zatrudnia obecnie ponad 1.600 osób na całym świecie, a jego obroty wynoszą ok. 150 milionów euro.

Polski oddział koncernu - PSI Produkty i Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu - zatrudnia obecnie około 160 pracowników. Celem PSI Polska jest realizacja projektów na rynku polskim oraz zagranicznym. W Polsce realizowana jest również część prac związanych z rozwojem produktów PSI.

Źródło: PSI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top