Firma RFID Polska należący do grupy PWSK z Gliwica zaprezentowała– RFID Navigator - modułowy system do monitorowania majątku i osób, śledzenia produkcji, nadzorowania stanów magazynowych oraz przepływu towarów. Stworzony z myślą o lokalizowaniu i usuwaniu wąskich gardeł procesów produkcyjnych, pozwala na zbieranie strategicznych danych o materiałach, komponentach, narzędziach i pracownikach.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Navigator rozwiązuje główny problem systemów do monitorowania procesów, czyli skomplikowane i czasochłonne wdrożenie. Opracowane, nowatorskie oprogramowanie pośredniczące pomiędzy sprzętem (czytniki RFID, bramki RFID, czytniki mobilne) uwalnia firmy od konieczności zatrudniania specjalistów i programistów do wdrożenia każdej funkcjonalności z osobna. W ramach RFID Navigator wystarczy wykorzystać gotowe do wdrożenia moduły, które niczym klocki można ze sobą dowolnie łączyć i przekazywać dane pomiędzy urządzeniami zbierającymi informacje a centralną bazą danych przedsiębiorstwa.

Takie rozwiązanie sprawia, że więcej przedsiębiorstw będzie mogło sobie pozwolić na wykorzystanie zaawansowanej technologii radiowej RFID do zautomatyzowania swoich procesów. System daje szansę na obniżenie kosztów pracy, eliminuje uciążliwe pomyłki związane z identyfikacją wyrobów, towarów, przesyłek, czy majątku trwałego przedsiębiorstwa” - Jacek Krywult, CEO RFID Polska


RFID Navigator doskonale sprawdza się jako system:
  • zaopatrzenia produkcji “just-in-time” za pomocą kart Kanban RFID,
  • śledzenia i ewidencji produkcji,
  • traceability, czyli identyfikacji poszczególnych komponentów w procesie produkcji, 
  • nadzoru ewakuacji,
  • zarządzania formami i matrycami,
  • ewidencji narzędzi, środków trwałych i opakowań zwrotnych.


  Na RFID Navigator składają się bramki RFID (gromadzące dane), czytniki mobilne, rejestratory RFID (sterujące czytnikami), oraz oprogramowanie zarządzające. Działanie systemu można podzielić na trzy etapy:
  1. Przyjęcie i oznakowanie wyrobu – na tym etapie przy użyciu czytnika biurkowego lub drukarki etykiet z programatorem tagów RFID UHF należy zakodować znaczniki RFID.
  2. Śledzenie przepływu towaru – w kluczowych punktach bramki lub czytniki RFID wyposażone w aplikację rejestrującą Navigator identyfikują oznakowane wcześniej obiekty.
  3. Analiza danych za pomocą modułu RFID Navigator Manager – śledzenie zdarzeń, odczyt i zarządzanie danymi. Oprogramowanie pozwala łatwo i sprawnie generować raporty pełne konkretnych informacji. Przygotowane dane można importować do systemów ERP, SAP itp. w celu ich analizy i integracji z informacjami z pozostałych działów przedsiębiorstwa.

Pojawienie się na rynku systemu takiego jak RFID Navigator to dobra okazja na zrobienie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia technologii RFID w przedsiębiorstwie. Technologia RFID jest już oficjalnie zalecana do stosowania np. w branży automotive (rekomendacja VDA 5500) czy lotnictwie pasażerskim do oznaczania bagażu. Rozwiązania RFID coraz szybciej zyskują na popularności w Polsce, a automatyzacja, którą ze sobą niosą to dobry sposób na unowocześnienie procesów w polskich przedsiębiorstwach.

Źródło: RFID Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top