The Fresh Connection – Open Competition
Warsztat i międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw

mpm

The Fresh Connection Open Competition to doroczne zawody zarządzania łańcuchem dostaw pomiędzy zespołami z firm z całego świata. Udział w zawodach to jednocześnie nauka, doświadczenie i duże wyzwanie. MPM Productivity Management jest partnerem tego wydarzenia w Polsce.
 
 
Utwórz czteroosobowy zespół, aby poczynić najlepsze strategiczne i taktyczne wybory dla łańcucha wartości chroniące wirtualną firmę The Fresh Connection przed finansową ruiną. Rywalizuj z drużynami z innych firm, aby stać się mistrzem świata – The Global Challenge World Champion.

Wszystkie zespoły uczestniczące w symulacji współzawodniczą na poziomie międzynarodowym. Jest to doskonała okazja do nauki przez doświadczenie i porównanie umiejętności Twoich zespołów z najlepszymi na świecie.

Zespoły grają kilka rund, w których podejmują szereg strategicznych i taktycznych decyzji. Na koniec każdej rundy, zaawansowane oprogramowanie The Fresh Connection oblicza skutki ich decyzji i porządkuje wszystkie zespoły według osiągniętych wyników.

Harmonogram warsztatów i zawodów Global Challange

1. Qualification Rounds

Opcje:

a) Jednodniowe stacjonarne warsztaty kwalifikacyjne (3 rundy) ze wsparciem doświadczonego trenera.

Terminy do wyboru:
 
 • 19 marca 2014 Poznań
 • 20 marca 2014 Warszawa
 • 03 kwietnia 2014 Kraków
UWAGA: Zespoły biorące udział w kwalifikacjach podczas stacjonarnych warsztatów grają trzy rundy w ciągu jednego dnia warsztatowego.

LUB

b) Kwalifikacje online - dla firm, które nie będą mogły uczestniczyć w stacjonarnych warsztatach kwalifikacyjnych.

Terminy poszczególnych rund:
 • Runda I 31 marca – 04 kwietnia 2014
 • Runda II 07 kwietnia – 11 kwietnia 2014
 • Runda III 14 kwietnia – 18 kwietnia

UWAGA: Zespoły biorące udział w kwalifikacjach online grają jedną rundę tygodniowo (w podanych powyżej widełkach czasowych, od godziny 8.00 dnia rozpoczynającego rundę do 17.00 dnia kończącego rundę).


Szczegółowy harmonogram: http://www.mpm24.com/open-competition/harmonogram-warsztatow-i-zawodow-global-challange/

Dlaczego warto?
 • Doświadczysz siły prawdziwej współpracy
 • Poszerzysz swoją wszechstronną wiedzę dotyczącą łańcucha wartości
 • Rozwiniesz umiejętności podejmowania zaawansowanych decyzji
 • Nauczysz się, jak skutecznie zarządzać kompromisami
 • Zdobędziesz wiedzę, jak przełożyć strategię na działania poprzez solidny proces Sales & Operations Planning
 • Zobaczysz, że korzyści ze współpracy są mierzalne!
 • Dowiesz się jak unikać lub zmniejszać ryzyko
 • Zbudujesz efektywny zespół 
 • Osiągniesz krajowe i międzynarodowe uznanie
 • Masz możliwość udziału zmierzenia się z innymi zespołami z Polski, a także ze świata
 • Ty i Twój zespół macie możliwość udziału w światowym finale w Dubaju* – najlepszy zespół z Polski przechodzi do finału 
 • Każdy zespół ma szanse zostać Mistrzem Świata - The Fresh Connection World Champion i wygrać prestiżowy kurs na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie.

Tematem wyzwania 2013 było: Supply Chain Risk Management: Analiza, priorytety i ograniczenia ryzyka. Współpracuj. Edycja 2013 przyciągnęła ponad 300 drużyn z ponad 25 krajów (w tym gościnnie trzy firmy z Polski), w liczbie ponad 1500 uczestników, z kulminacją i finałem globalnym w Stambule, w którym dziesięciu finalistów konkurowało, aby stać się The Fresh Connection World Champion.

Tematem na 2014 rok jest:

Segmentacja strategii łańcucha dostaw i optymalizacja ‘logistic footprint’*.

Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do światowego finału (Global Final), który odbędzie się w Dubaju. Koszty podróży i zakwaterowania zostaną pokryte przez MPM Productivity Management.

Jak dołączyć do Open Competition?

Zespoły chcące dołączyć The Fresh Connection Global Competition będą uczestniczyć w jednodniowych stacjonarnych warsztatach kwalifikacyjnych (Qualification Rounds). Warsztaty będą obejmowały trzy rundy – wszystkie zespoły, które osiągną pozytywny zwrot z inwestycji (ROI powyżej „0%”) w czasie tych warsztatów (w dowolnej z rund) bezpośrednio przechodzą do drugiego etapu - Global Challenge.

Dla firm, które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach kwalifikacyjnych (Qualification Rounds) udostępniona będzie możliwość kwalifikacji online (gra zdalna) w wyznaczonym czasie (informacja w harmonogramie poniżej). Będą to również trzy rundy, podczas których obowiązują te same zasady - wszystkie zespoły, które osiągną pozytywny zwrot z inwestycji (ROI powyżej „0%”) w czasie tych rund (w dowolnej z rund) bezpośrednio przechodzą do drugiego etapu - Global Challenge.

Zespoły, które nie osiągną zwrotu z inwestycji powyżej „0%” podczas warsztatów kwalifikacyjnych (również te zespoły biorące udział w kwalifikacjach online) będą miały możliwość udziału w etapie nazwanym „Second Chance” (druga szansa). Będą to kolejne trzy zdalne rundy (online).

20% najlepszych drużyn z etapu drugiej szansy przechodzi również do etapu Global Challenge.

Pod koniec kwietnia 2014 roku zakwalifikowane zespoły zostaną podzielone na pule kraj/region (w naszym przypadku jest to Polska) w ramach Global Challenge. Przez okres sześciu tygodni zespoły będą brały udział w kolejnych trzech rundach symulacji. Będą konkurować z najlepszymi zespołami zarządzania łańcuchem wartości na świecie (szczegółowy harmonogram poniżej).

Światowy finał: 19 września 2014 - Dubaj

Światowy finał, podczas którego zespoły z całego świata, w tym jeden z Polski ubiegać się będą o tytuł Mistrza Świata The Fresh Connection. Zwycięska drużyna otrzyma bezpłatny tygodniowy Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

Więcej informacji: www.mpm24.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top