Groclin SA skutecznie wdrożył system ERP proALPHA

proALPHA Polska poinformowała o sukcesie wdrożenia systemu ERP w Groclin S.A. proALPHA jest w pełni odpowiedzialna za dostarczenie, instalację i serwisowanie systemu ERP, który pozwoli osiągnąć znaczące korzyści i zwiększyć wydajność firmy.

 
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Jesteśmy międzynarodową firmą obecną na rynkach w Europie, Ameryce i Azji. Dzięki tej globalnej obecności, możemy korzystać z rozwiązań i doświadczeń zdobytych na kilku kontynentach. Korzystamy także ze wsparcia Towarzystwa Fraunhofera, tworzonego przez 66 niemieckich instytutów naukowo-badawczych. Celem proALPHA w Polsce jest znaczące umocnienie się na rynku dostawców informatycznych systemów zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Nasze unikatowe rozwiązania pozwalają na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz jego procesami produkcyjnymi i trwale optymalizują potencjał firmy - powiedział prezes Grupy proALPHA dr. Friedrich Neumeyer. proALPHA działa na polskim rynku od 10, a globalnie od ponad 20 lat. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm, tworzących systemy klasy ERP i łączy w sobie globalny zasięg działania z etosem firmy inżynierskiej. To sprawia, że Grupa proALPHA bardzo dobrze rozumie potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.
Nasze motto brzmi WE EMPOWER HIDDEN CHAMPIONS. Podkreśla ono, że dostarczamy nasze rozwiązania informatyczne firmom, które nie są znane z pierwszych stron gazet, ale od lat działają na międzynarodowych rynkach. Nasi klienci to firmy, które, są liderami w swoich dziedzinach. Odnoszą ogromne sukcesy dzięki swojej innowacyjności i skutecznemu zarządzaniu, w czym wspiera ich proALPHA. Dajemy im to, z czego słynie niemiecka gospodarka: umiejętne zarządzanie oraz wykorzystanie zaplecza badawczo-naukowego. Właśnie te cechy zawierają nasze rozwiązania które oferujemy naszym klientom także w Polsce - dodał Dariusz Śliwowski.
Jednym z klientów proALPHA, który postawić można za wzór, w jaki sposób dzięki innowacyjności osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej jest Grupa Groclin.
Silna światowa pozycja Groclinu to także efekt współpracy z najlepszymi partnerami – globalnymi liderami w swoich dziedzinach, takimi jak proALPHA. Dzięki wdrożeniu systemu proALPHA, Groclin osiągnie zauważalne korzyści: oszczędności w zarządzaniu zasobami, w tym materiałami do produkcji, lepszy przepływ i kontrola danych ze wszystkich obszarów funkcjonowania firmy – produkcji, księgowości, logistyki. Wdrożone rozwiązania ułatwiają i przyspieszają funkcjonowanie przedsiębiorstwa, sprawiają, że część komunikacji może odbywać się bezpośrednio pomiędzy maszynami, pod kontrolą, ale bez konieczności stałej ingerencji człowieka – powiedział Andre Gerstner, Prezes Zarządu Groclin S.A.
Dzięki przyjętej strategii i wdrożeniu systemu proALPHA Groclin jest w elitarnym gronie firm, podejmujących wyzwanie uczestnictwa w rewolucji Przemysłu 4.0. To kolejny etap rozwoju po upowszechnieniu produkcji masowej i wykorzystania komputerów i robotów. W Przemyśle 4.0 roboty, maszyny i urządzenia produkcyjne mogą bezpośrednio komunikować się z innymi systemami firmy. W ten sposób np. dział produkcji może automatycznie poinformować o konieczności dostawy materiałów, księgowość automatycznie rozliczyć transakcję, a logistyka zadbać o optymalne dostarczenie potrzebnych surowców do produkcji. Ponieważ całość operacji odbywa się wewnątrz systemów informatycznych, firma może pracować szybciej i wydajniej, generując przy tym oszczędności rzędu 10-20 procent (zgodnie z wynikami analiz firm doradczych).

Zwiększanie innowacyjności polskich firm jest szczególnie ważne dla zachowania, a nawet zwiększenia tempa rozwoju gospodarczego Polski, w przeciwnym razie grozi nam wpadnięcie w tzw. pułapkę średniego rozwoju. Ten problem staje się zagrożeniem dla krajów, które osiągnęły już pewien poziom rozwoju ekonomicznego i przekroczyły „średni” pułap dochodu, takimi jak Polska. Kraje te stają przed dylematem, czy dalej rozwijać się konkurując przede wszystkim niższymi kosztami produkcji. Inną ścieżką rozwoju, jak wskazują eksperci i przykłady z Niemiec, może być postawienie na rozwój innowacyjnych technologii i dołączenie do grona krajów, oferujących produkty o najwyższej światowej klasie.
W Polsce od dawna wprowadzane są inicjatywy mające unowocześnić gospodarkę: specjale strefy ekonomiczne, parki przemysłowe, dotacje i programy. Wciąż jednak w rankingach innowacyjności nasz kraj znajduje się w tyle i potrzebne są kolejne działania wspierające rozwój. Szczególną rolę w zmniejszaniu dystansu pomiędzy Polską a krajami najbardziej rozwiniętymi, mają do odegrania małe i średnie przedsiębiorstwa. To właśnie w nich tkwi potencjał do modernizacji i innowacyjności naszego kraju. Konieczne jest jednak zapewnienie im mądrego wsparcia, poprawienia i zwiększenia współpracy pomiędzy biznesem a nauką, podobnie jak dzieje się to np. w Niemczech. Przykład współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a Instytutami Fraunhofera, dzięki której rozwinąć mógł się m.in. powszechnie stosowany na świecie standard plików dźwiękowych MP3, powinien pokazywać nam sposób, w jaki możemy wykorzystywać talent i wiedzę polskich naukowców, by ich osiągnięcia mogły być jak najszybciej komercjalizowane i budowały polskie PKB - podkreślił Dariusz Śliwowski, prezes proALPHA Polska.
Źródło: proALPHA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top