Pakiet ERP SAP Business One w BISAN Sp. z o.o

BISAN Sp. z o.o. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku materiałów budowlanych i instalatorskich, która posiada pięć oddziałów na terenie Polski. Podstawowymi odbiorcami oferty BISAN są sieci handlowe oraz dystrybutorzy. Wysoką jakość oferowanych produktów oraz najwyższe standardy obsługi potwierdzają zdobyte nagrody m.in. „Złoty Instalator" oraz certyfikat ISO 9001:2000.


Czas na zmiany

Dynamiczny rozwój firmy, w tym rozbudowa sieci sprzedaży, rosnąca liczba obsługiwanych transakcji oraz konieczność manualnej wymiany danych z modułem księgowym spowodowały decyzję o zmianie dotychczasowego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Ostatecznym impulsem do przeprowadzenia zmiany była konieczność rozpoczęcia komunikacji z sieciami handlowymi w formacie elektronicznej wymiany danych EDI.

Kluczowe Wskaźniki Wykonania (KPIs)

Zmniejszenie nakładu pracy przy obsłudze transakcji z sieciami handlowymi, Dostarczenie szybkiej i wiarygodnej informacji zarządczej, Odwzorowanie w systemie części procedur opisanych w księdze ISO 9001:2000, Raporty dla oddziałów.

Kluczowe elementy rozwiązania

SUPREMIS Sp. z o.o., pierwszy w Polsce certyfikowany partner SAP o statusie GOLD, wdrożył system  ERP SAP Business One wraz z rozszerzeniami dedykowanymi dla firm dystrybucyjnych. Kluczowym elementem systemu jest efektywna obsługa elektronicznej wymiany dokumentów z sieciami handlowymi z wykorzystaniem systemów Electronic Data Interchange ECOD oraz terminalowa obsługa drukarek fiskalnych.

Ponadto wdrożony został moduł do zarządzania procesami finansowymi, moduł analityczny Controlling oraz funkcjonalność do zarządzania relacjami z klientem. Warto zaznaczyć, że firma BISAN była pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, która rozpoczęła pracę na systemie SAP Business One w wersji 2007A.

Zdecydowaliśmy się na wybór systemu SAP Business One ze względu na jego elastyczność, przejrzystość i możliwość idealnego dopasowania do procesów biznesowych, jakie występują w naszej firmie. Nie bez znaczenia był także fakt, że obsługa nowego systemu jest intuicyjna, więc nasi pracownicy nie musieli przechodzić dodatkowych, specjalistycznych szkoleń, powiedział Bartosz Ignaczewski z firmy BISAN. Przeprowadzone przez firmę SUPREMIS Sp. z o.o. wdrożenie, potwierdziło że zarówno wybór produktu SAP jak i partnera wdrożeniowego były strzałem w dziesiątkę.

SAP Business One STI (Short Time of Implementation)

Dzięki zastosowaniu metodologii SAP Business One STI (Short Time of Implementation) opracowanej przez SUPREMIS Sp. z o.o. czas wdrożenia od rozpoczęcia analizy przedwdrożeniowej do startu produktywnego systemu w pięciu lokalizacjach w Polsce wyniósł zaledwie trzy miesiące. Taka metodologia przełożyła się bezpośrednio na obniżenie kosztów projektu i pozwoliła zakończyć wdrożenie sukcesem.

Wprowadzenie na rynek nowej edycji rozwiązania SAP Business One - 2007A i całościowa, jasna strategia dotycząca rozwoju systemów dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw utwierdziły nas w przekonaniu, że kupiliśmy produkt, który będzie wspierany i rozwijany przez wiele lat. W ten sposób nasza inwestycja w informatykę jest bezpieczna i pewna. - Bartosz Ignaczewski, członek zarządu Bisan Sp. z o.o.

Nazwa Firmy: BISAN Sp. z o.o.
Branża: produkcja i sprzedaż materiałów budowlanych oraz instalatorskich
Data Założenia: 1997
Liczba Pracowników: 40
Partner Wdrożeniowy: SUPREMIS Sp. z o.o.
Rozwiązania i usługi:

  • SAP Business One, wersja 2007A
  • 2 Płatnik dla SAP Business One
  • SAP Business One STI w wersji dedykowanej dla firm dystrybucyjnych

Liczba użytkowników systemu :22
Liczba dokumentów sprzedaży: ok. 6000 miesięcznie
Liczba dokumentów zakupu: ok. 400 miesięcznie
Główne cele wdrożenia:

  • Zmniejszenie nakładu pracy przy obsłudze transakcji z sieciami handlowymi,
  • Dostarczenie szybkiej i wiarygodnej informacji zarządczej,
  • Odwzorowanie w systemie części procedur opisanych w księdze ISO 9001:2000

Kluczowe korzyści:

  • Szybsza obsługa transakcji z sieciami handlowymi
  • Krótszy czas i niższe koszty wdrożenia nowych pracowników
  • Szybki dostęp do aktualnych i wiarygodnych danych finansowych

Sprzęt: 2-procesorowy serwer HP ML 350, 4 GB RAM, 5 HDD SCSI
Czas wdrożenia: kwiecień-lipiec 2007

Źródło: www.supremis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top