Firma Elektroskandia chce usprawnić swoją działalność w ramach rozpoczynanego projektu cyfryzacji. Dotychczasowy system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) ma zostać zastąpiony przez nowoczesny, elastyczny i mobilny system biznesowy Infor CloudSuite Distribution Enterprise, który wesprze klienta w dążeniu do osiągnięcia przyszłych celów.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Elektroskandia Norge należy do największych hurtowych dystrybutorów produktów elektrotechnicznych w Norwegii. Przedsiębiorstwo ma 11 oddziałów i zatrudnia 300 pracowników. Jego roczny obrót wynosi 2,4 mld NOK. Elektrycy, elektrownie oraz firmy przemysłowe i offshore decydują się na współpracę ze spółką Elektroskandia Norge AS z uwagi na oferowany przez nią sklep internetowy i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Aby uzyskać jeszcze lepszą kontrolę nad procesami o znaczeniu krytycznym w całym łańcuchu tworzenia wartości i zadbać o pełną przejrzystość procesów, przedsiębiorstwo musiało zastąpić swoją starą platformę zintegrowanym, chmurowym rozwiązaniem ERP w modelu współużytkowanym (multi-tenant).

W procesie przetargowym wystartowało w sumie 15 dostawców oprogramowania ERP, Elektroskandia ostatecznie wybrała jednak ofertę firmy Infor i współpracującej z nią firmy Columbus. Umowa jest warta kilka milionów NOK. W jej ramach Columbus ma wdrożyć rozwiązanie Infor CloudSuite Distribution Enterprise. Zgodnie z planem system zostanie w pełni uruchomiony w całej Norwegii w 2022 r.

Oprogramowanie Infor CloudSuite Distribution Enterprise zostało wybrane m.in. ze względu na niższy całkowity koszt eksploatacji i niższe koszty wdrożeniowe, a także z uwagi na fakt, że zaspokaja potrzeby firmy Elektroskandia.

Dzięki systemowi Infor CloudSuite Distribution Enterprise możemy w dalszym ciągu zapewniać naszym klientom obsługę, z jakiej słyniemy. Jednocześnie będziemy w stanie dodawać nowe usługi, które zwiększą naszą atrakcyjność jako dostawcy i partnera” — powiedział Arne Reidar Holtvedt, dyrektor ds. IT i cyfryzacji w firmie Elektroskandia. „Infor CloudSuite Distribution Enterprise wspiera również nasze cele w zakresie wzrostu na kolejne lata. W nowym rozwiązaniu pracownicy mają w czasie rzeczywistym pełny wgląd w przepływ produktów — również na urządzeniach mobilnych.


W przypadku dystrybutora produktów elektrotechnicznych ważne są złożone struktury rabatowe i cenowe. To, w połączeniu z łatwością obsługi przynosi znaczne korzyści zarówno pracownikom, jak i klientom. Dlatego potrzebowaliśmy systemu, który od samego początku będzie spełniał nasze wymagania. Infor CloudSuite Distribution Enterprise to rozwiązanie chmurowe oferowane w modelu współużytkowanym, a zarazem system nieprzerwanie aktualizowany i wzbogacany o nowe usługi oraz narzędzia dostosowane do naszych przyszłych potrzeb i nowych oczekiwań naszych klientów.


Dzięki dogłębnym testom systemu Infor CloudSuite Distribution Enterprise firma Elektroskandia już po niedługim czasie nie miała wątpliwości, że rozwiązanie to zaspokaja jej aktualne i przyszłe potrzeby jako dystrybutora w branży elektrotechnicznej — powiedział Per Christian Øen, dyrektor działu Infor M3 w norweskim oddziale firmy Columbus.


Erlend Skaar-Olsen, dyrektor norweskiego oddziału firmy Infor, dodał:

Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Elektroskandia. Nasz system będzie wspierał jej procesy wewnętrzne i zewnętrzne w całym łańcuchu tworzenia wartości. Pomoże jej też kontynuować zwiększanie wydajności przedsiębiorstwa przez dostawy w modelu just-in-time dla klientów z wielu różnych branż.


Źródło: iPCC sp. z o. o.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top