Założona w 2002 r. firma E4 Computer Engineering SpA specjalizuje się w tworzeniu dostosowanej do potrzeb klienta, wysoce wydajnej infrastruktury informatycznej dla środowisk naukowo-badawczych oraz rozwiązań centrów danych dla przedsiębiorstw.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Do klientów spółki należy część najbardziej prestiżowych europejskich ośrodków badawczych, w tym CERN w Genewie. Ostatnio zaś otrzymała ona nagrodę od włoskiego Istituto Nazionale di Fisica Nucleare (Narodowego Instytutu Fizyki Jądrowej) za dostarczenie najwyższej jakości rozwiązań sprzętowych. Jednym z najnowszych opracowanych przez E4 rozwiązań do centrów danych dla przedsiębiorstw jest E4 VSTONE Structured Virtualization Solution. E4 VSTONE to sprawdzona w laboratoriach VSPEX oferta zintegrowanej infrastruktury chmury prywatnej wyposażona w niezawodne i elastyczne, obsługujące wirtualizację zasilacze UPS Eaton 9PX oraz rackowe jednostki dystrybucji zasilania (określane też jako szafowe jednostki dystrybucji zasilania – enclosure power distribution units, ePDU).

Wyzwania

Dla przedsiębiorstw na całym świecie prostota, elastyczność i skalowalność stanowią najwyższy priorytet przy zarządzaniu centrami danych. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w tej dziedzinie, E4 zaprojektowało niedawno swoje rozwiązanie do strukturyzowanej wirtualizacji E4 VSTONE. Dzięki integracji w jednym systemie funkcji serwera, przechowywania danych i sieci, E4 VSTONE zapewnia centrom danych proste, elastyczne i skalowalne rozwiązanie.

Ponieważ ochrona zasilania i zarządzanie nim są tak samo ważne dla maszyn wirtualnych jak dla serwerów fizycznych, firma E4 musiała wyposażyć E4 VSTONE w technologię UPS mogącą zagwarantować ciągłość zasilania i zapewnić bezpieczeństwo danych oraz w jednostki ePDU mogące w sposób niezawodny rozprowadzać zasilanie i monitorować zużycie energii. Spółka potrzebowała także rozwiązania mogącego zapewnić prostą integrację z Vsphere firmy VMware i środowiskiem wirtualizacji HyperV firmy Microsoft wspieranym przez E4 VSTONE w celu zmniejszenia kosztów oraz czasu uruchomienia i integracji.

Innym kluczowym wyzwaniem dla E4 było wyposażenie E4 VSTONE w infrastrukturę zasilającą zapewniającą skalowalność oraz efektywność energetyczną.

Rozwiązanie

W celu sprostania tym wyzwaniom E4 postanowiła skorzystać z obsługujących wirtualizację zasilaczy UPS Eaton 9PX i jednostek ePDU firmy Eaton.
 
Dzięki najnowocześniejszemu oprogramowaniu Intelligent Power sprzęt firmy Eaton jest zgodny ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi i oprogramowaniem do wirtualizacji i może zostać łatwo zintegrowany z wirtualizowanymi środowiskami IT, w tym vSphere firmy VMware i Hyper-V firmy Microsoft, wykorzystywanymi przez E4 VSTONE” – wyjaśnia Daniele Daneluz, opiekun klienta dystrybucji rozwiązań IT w firmie Eaton.
Oprogramowanie firmy Eaton odpowiada wymogom VMware Ready; Eaton należy ponadto do sieci partnerów firmy Microsoft, współpracując z nią ściśle w celu zapewnienia integracji swojego oprogramowania z platformą Hyper-V. Oprogramowanie do zarządzania zasilaniem firmy Eaton jest również sprawdzone w laboratoriach VSPEX. E4 Computer Engineering wybrało rozwiązania firmy Eaton ze względu na możliwość ich integracji ze wszystkimi funkcjami zarządzania zasilaniem, dzięki czemu użytkownicy mogą w sposób wygodny i skuteczny monitorować całość swoich instalacji IT, w tym zasilacze UPS i jednostki ePDU, z jednej lokalizacji i tego samego panelu zarządzania.

Główną zaletą zastosowanego zasilacza UPS Eaton 9PX była jego zdolność do zapewnienia ciągłości działania i usług dzięki oprogramowaniu Intelligent Power, które można skonfigurować do automatycznego wyzwalania migracji „na gorąco” maszyn wirtualnych do obiektów zapasowych, co zapewnia bezpieczeństwo danych i pozwala uniknąć przestojów.

Poza tym firma E4 zdecydowała się na 9PX w celu zapewnienia użytkownikom E4 VSTONE skalowalnej oferty pod względem zarówno zasilania, jak i niezawodności. Dzięki technologii Eaton Powerware Hot Sync® rozdzielającej obciążenie możliwe jest wykorzystanie pracy równoległej w celu uzyskania nadmiarowości i zwiększenia możliwości instalacji w przyszłości, w zależności od rozwoju infrastruktury. Technologię Hot Sync wykorzystuje się ponadto w celu instalacji równoległych modułów zasilacza UPS. Technologia Hot Sync gwarantuje również maksymalną dostępność i niezawodność dzięki eliminowaniu uszkodzonego modułu w równoległej instalacji zasilacza UPS, w której dwa lub więcej modułów dzieli między siebie to samo obciążenie. Dostępny jest również bypass serwisowy zapewniający łatwą wymianę zasilacza UPS bez konieczności wyłączania instalacji o kluczowym znaczeniu.

Innym powodem zwrócenia się do Eaton było dostarczenie użytkownikom infrastruktury informatycznej mogącej zapewnić ciągłość zasilania przy równoczesnym osiąganiu efektywności energetycznej. 9PX zapewnia efektywność energetyczną na poziomie 95% w trybie podwójnej konwersji online i na poziomie 98% w trybie wysokiej efektywności, a jego współczynnik mocy wynosi 0,9, co pozwala uzyskać poziom zasilania o 28% wyższy niż w przypadku innych zasilaczy UPS tej samej kategorii przy zużyciu energii niższym o 40%.

Dzięki opatentowanemu przez Eaton systemowi montażu jednostki ePDU Eaton są zaprojektowane specjalnie dla środowisk centrów przetwarzania danych w celu zapewnienia maksymalnej dostępności i dopasowania do każdej standardowej szafy IT 42U. Umożliwiono użytkownikom monitorowanie i śledzenie zużycia, w tym dokładnych wartości napięcia, natężenia, mocy i pracy, dzięki czemu jednostki ePDU Eaton mogą również przyczynić się do kontroli kosztów operacyjnych, zapewniając użytkownikom kompleksowy obraz dystrybucji zasilania z szaf.

Na decyzję E4 o wyposażeniu E4 VSTONE w infrastrukturę zasilania spółki wpłynęła również wysoka jakość obsługi klienta i serwisu. „Eaton w pełni wspiera nasz projekt E4 VSTONE, jak również fazę uruchomienia, dając nam możliwość konfiguracji i dostosowania rozwiązania do naszych potrzeb” – mówi Loris Lignola z Enterprise B.U., lider zespołu E4 Computer Engineering.

Wyniki

Dzięki zapewnieniu łatwego do zintegrowania, skalowalnego i elastycznego rozwiązania z zakresu zasilania spółka Eaton pomogła E4 znacząco skrócić czas integracji, a zatem również koszty projektowania i montażu E4 VSTONE. Pozwoliło to E4 na dostarczenie klientom sprawdzonego w laboratoriach, gotowego do użycia rozwiązania – zintegrowanej infrastruktury, która pomoże im obniżyć koszty w fazie uruchomienia, skrócić czas montażu i zużycie energii.
Dzięki rozwiązaniom Eaton do zarządzania energią udało się nam zaprojektować całkowicie zintegrowane, skalowalne i odporne na błędy rozwiązanie do chmur prywatnych, zapewniające również ciągłość zasilania – E4 VSTONE. Da ono naszym klientom doskonałą możliwość obniżenia kosztów uruchomienia i integracji przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa przechowywania danych i oszczędności energii – mówi Lucio Lipreri, architekt technologii E4 Computer Engineering.
Po sukcesie projektu E4 VSTONE spółka planuje dalszą współpracę z Eaton. E4 będzie polegać na rozwiązaniach infrastruktury zasilania Eaton podczas przyszłych projektów obejmujących infrastrukturę informatyczną i centra danych oraz wszędzie, gdzie potrzebna będzie efektywna, łatwa do zintegrowania, skalowalna struktura do zarządzania energią.

Źródło: EATON

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top