SAP przedstawia nowy produkt low-code SAP Build
SAPPodczas konferencji SAP TechEd, firma SAP zaprezentowała nowy produkt, który przyspieszy transformację biznesową poprzez wykorzystanie wiedzy i kompetencji użytkowników biznesowych. SAP Build to najnowsza oferta w portfolio rozwiązań low-code SAP, która umożliwia decydentom biznesowym szybsze działanie i osiąganie wymiernych efektów. Firma ogłosiła również nawiązanie partnerstwa z Courserą, które wspomoże osiągnięcie zadeklarowanego celu firmy – podniesienie kwalifikacji dwóch milionów programistów na całym świecie do 2025 roku.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
AP Build to produkt low-code, który oddaje technologię SAP w ręce użytkowników biznesowych, zapewniając im bezpośredni dostęp do całościowych procesów, danych i kontekstu, czyli tego, co niezbędne do podejmowania właściwych decyzji i szybkiego wprowadzania innowacji. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom SAP na wszystkich poziomach zaawansowania technicznego tworzenie i rozszerzanie aplikacji biznesowych, automatyzację procesów oraz projektowanie witryn za pomocą prostej, intuicyjnej metody "przeciągnij i upuść". Umożliwia decydentom biznesowym szybsze działanie i osiąganie wymiernych efektów.

SAP Build w wyjątkowy sposób łączy najpotężniejsze na świecie aplikacje biznesowe z platformą, która została zaprojektowana tak, aby umożliwić tworzenie nowych rozwiązań bezpośrednio przez użytkowników biznesowych, niezależnie od ich wiedzy technicznej. Dynamiczne i zmienne środowisko biznesowe wymaga od firm niemal natychmiastowej reakcji. Rozwój portfolio rozwiązań low-code zapewnia naszym klientom sprawne budowanie aplikacji, które poprawią odporność biznesu na wstrząsy, obniżą koszty i przyspieszą procesy wdrażania innowacji. Platforma low-code SAP Build umożliwia ekspertom połączenie ich wiedzy dziedzinowej i intuicyjnych narzędzi technologicznych w celu szybkiego budowania oraz rozwoju rozwiązań cyfrowych na nieosiągalną dotąd skalę – mówi Marcin Demkiw, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży w SAP Polska.


SAP Build łączy w sobie najlepsze cechy oferty SAP w zakresie low-code w jednolitym i intuicyjnym środowisku programistycznym. Zapewnia użytkownikom biznesowym pełną widoczność dynamicznych procesów, a także wgląd w dane w czasie rzeczywistym i łatwe w użyciu narzędzia. Dzięki SAP Build użytkownicy mogą łatwo integrować systemy, inteligentnie monitorować, analizować i automatyzować procesy oraz budować aplikacje - a wszystko to bez przenoszenia danych do systemu zewnętrznego. Rozwiązanie zawiera również ponad 500 gotowych szablonów branżowych i biznesowych, które przyspieszają rozwój aplikacji.

Biorąc pod uwagę, że popyt na rozwiązania cyfrowe jest większy niż możliwości wydajnościowe programistów do ich dostarczenia, IDC przewiduje, że eksperci sektorowi będą coraz bardziej angażować się w inicjatywy tworzenia rozwiązań cyfrowych w celu rozwiązania palących problemów biznesowych. Prognozujemy, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat ponad 100 milionów profesjonalistów biznesowych zaangażuje się w produkcję rozwiązań cyfrowych – zauważa Arnal Dayaratna, Research Vice President, Software Development, IDC.


SAP Build wykorzystuje już w swojej aktywności biznesowej spółka Qulatrics. Jak zaznacza Spencer Cook, XM Advocates Lead w Qualtrics, dzięki SAP Build firma z łatwością zbudowała lepsze doświadczenia dla swoich klientów, jednocześnie radykalnie obniżając koszty rozwoju, bo aż o 90%.

Nasi eksperci biznesowi byli w stanie szybko zbudować aplikację, aby rozwinąć program referencyjny dla klientów, który znacząco podniósł ich satysfakcję – dodał Cook.

SAP w trzy lata przeszkoli dwa miliony programistów

Ponieważ każda firma staje się firmą technologiczną, SAP zdaje sobie sprawę z rosnącego znaczenia umiejętności i wiedzy, które mogą zapewnić tylko profesjonalni programiści. Dlatego też SAP zobowiązuje się do podniesienia kwalifikacji dwóch milionów programistów na całym świecie do 2025 r. poprzez potrojenie oferty bezpłatnych szkoleń dostępnych na platformie SAP Learning, współpracę ze światowej klasy platformą edukacyjną Coursera w celu rozszerzenia ścieżek sukcesu w firmie SAP oraz umożliwienie dostępu do wiedzy dla nowych grup odbiorców.

SAP uruchamia na Coursera certyfikat Professional Certificate na poziomie podstawowym. Ten certyfikat jest przeznaczony dla wszystkich chętnych. Aby wziąć udział w kursie nie jest wymagane doświadczenie programistyczne ani ukończenie studiów. Kurs Professional Certificate współtworzony przez SAP i Coursera przygotuje uczestników do rozpoczęcia kariery w IT.

Elementem globalnej strategii SAP podnoszenia kompetencji programistycznych na rynku polskim jest współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. AGH uruchamiła nowy kierunek studiów podyplomowych pod patronatem SAP – Systemy ERP. Adresowane są do absolwentów studiów wyższych, którzy chcą zdobyć umiejętności z zakresu oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top