Inteligentna i proaktywna obsługa klienta dzięki integracji Oracle Service Cloud i Oracle IoT Cloud

oracle 120Firma Oracle wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie, za pomocą którego firmy mogą szybko i skutecznie wykorzystywać informacje płynące z Internetu Rzeczy (IoT) do zapewniania klientom inteligentnej i połączonej obsługi. Nowe rozwiązanie, oparte na integracji pomiędzy usługami Oracle Service Cloud i Oracle IoT Cloud, pomaga firmom udoskonalić obsługę klienta, zwiększyć sprawność operacyjną i obniżyć koszty dzięki wykorzystaniu danych IoT do przewidywania potrzeb klienta oraz rozwiązywania ich problemów, jeszcze zanim się one pojawią.


{loadpostion Wiadomosci_Dzial}
 
Błyskawiczny rozwój Internetu Rzeczy to dla firm szansa na szybsze wprowadzanie nowych, innowacyjnych usług oraz obniżenie ryzyka dzięki łączeniu i analizie danych IoT oraz wykorzystywaniu wniosków z tych analiz w procesach i aplikacjach biznesowych. Aby pomóc firmom zrealizować szansę na zapewnienie klientom obsługi nowej generacji, Oracle wprowadził integrację pomiędzy Oracle Service Cloud a Oracle IoT Cloud. Akcelerator IoT to integracja o otwartym dostępie do kodu źródłowego, która obejmuje również dokumentację wdrożenia w celu zapewnienia łatwego konfigurowania, rozszerzania i wdrożenia.
Internet Rzeczy rewolucjonizuje sposób, w jaki klienci kontaktują się z markami, a przy okazji generuje ogromne ilości danych, które przedsiębiorstwa mogą wykorzystać do przekształcenia obsługi klienta” — powiedział Meeten Bhavsar, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Service Cloud. „Udostępniając integrację pomiędzy Oracle Service Cloud i Oracle IoT Cloud, pomagamy firmom skrócić czas osiągania korzyści, a jednocześnie uprościć projekty w dziedzinie IoT. Dla marek oznacza to również, że mogą łatwo wykorzystywać te dane i na ich podstawie podejmować działania w różnych kanałach kontaktu z klientami, aby zapewnić im wyjątkową obsługę.
Usługa Oracle Service Cloud pomaga markom bezproblemowo zintegrować dane pochodzące z urządzeń podłączonych do Internetu Rzeczy z dotychczasową wielokanałową obsługą klienta. Na przykład Denon + Marantz, czołowy producent sprzętu audio klasy premium, wykorzystuje informacje o klientach pochodzące z ponad 200 tys. urządzeń podłączonych do Internetu, aby zapewniać klientom spersonalizowaną i spójną obsługę na całym świecie.

Usługa Oracle IoT Cloud umożliwia klientom bezpieczne podłączanie się do dowolnego urządzenia generującego dane oraz wykonywanie analiz w czasie rzeczywistym i analiz predykcyjnych na podstawie danych z tego urządzenia, a także rozszerzanie procesów biznesowych wykorzystujących aplikacje korporacyjne. Użytkownicy tej usługi mogą szybko opracowywać aplikacje IoT do konserwacji prewencyjnej i śledzenia zasobów za pomocą wbudowanych integracji z platformą PaaS, aplikacjami chmurowymi Oracle oraz aplikacjami innych producentów.

Więcej informacji można znaleźć w komunikacie dotyczącym najnowszej wersji Oracle Service Cloud z listopada 2016 r., w tym akceleratora IoT, a także na blogu Modern Service Experience poświęconym nowoczesnej obsłudze klienta.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top