Infor otwiera Center of Excellence we Wrocławiu

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych branżowo i przeznaczonych do działania w chmurze, ogłosił dziś, że otworzy Center of Excellence (CoE) we Wrocławiu. Zadaniem ośrodka będzie wsparcie firmy w procesie przechodzenia do technologii cloud oraz rozszerzenie zakresu usług dla klientów. W nowym Centrum do końca 2018 roku pracować będzie 500 osób, w działach: rozwoju oprogramowania, usług wdrożeniowych, wsparcia technologii cloud i działań operacyjnych oraz obsługi klientów.

 REKLAMA 
 ENOVA - JAK USPRAWNIĆ POLSKI BUSINESS? 
 
Dotychczas firma Infor posiadała w Polsce biuro w Krakowie i współpracowała z lokalnymi partnerami wspierającymi ponad 700 klientów na rynku polskim - to m.in. Grupa Apator S.A., Grupa Kęty S.A., Huta Stalowa Wola S.A., „LUBIANA” S.A., RAFAKO S.A., Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. Na świecie firma Infor ma 73 tysięcy klientów.

Infor wybrał Wrocław na siedzibę najnowszego europejskiego CoE, ponieważ jest to miasto z dynamicznie rozwijającym się sektorem technologicznym, pełne utalentowanych ludzi, władających wieloma językami i interdyscyplinarnymi umiejętnościami, a także ze względu na światowej klasy uczelnię techniczną. Wrocławskim CoE pokieruje Artur Sawicki, skuteczny menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze technologicznym. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła.

Infor, którego klientami są m. in.: Boeing, Ferrari, GlaxoSmithKline, Lockheed Martin i SAS (Scandinavian Air Service), ma 62 biura w całej Europie. Wrocław będzie trzecim CoE w Europie - dołączy do istniejących już w Barcelonie i w Pradze.

Z radością przyjąłem decyzję o inwestycji firmy Infor, która - jak sądzę - wyrosła z przekonania o wielkim potencjale wrocławskich absolwentów, jak i samego miasta. Inwestor zamierzający tworzyć we Wrocławiu oprogramowanie dla wiodących światowych marek, doskonale wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania do miasta innowacyjnych firm technologicznych. To właśnie dzięki takim inwestorom umacniamy pozycję Wrocławia jako wysoko wyspecjalizowanego ośrodka branży IT" - komentuje decyzję inwestora Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.
W 2014 roku firma Infor wprowadziła Infor CloudSuite, pierwszy zestaw aplikacji kluczowych dla działania przedsiębiorstw z różnych branż, dostępny w technologii cloud korzystającej z Amazon Web Services (AWS). Zainteresowanie Infor CloudSuite rośnie na całym świecie – w ubiegłym roku sprzedaż wzrosła o przeszło 300 procent. Jest to wynik dążenia przedsiębiorstw do modernizacji infrastruktury informatycznej pod kątem maksymalnego wykorzystania zalet przetwarzania w chmurze. Wrocławskie CoE będzie wspomagać Infor i europejskich klientów firmy w tej transformacji gromadząc „pod jednym dachem” zespoły działające interdyscyplinarnie, w przekroju wszystkich aplikacji w portfolio Infor. Branżowe pakiety oprogramowania Infor CloudSuite zapewniają kluczowe dla poszczególnych branż funkcjonalności, tworzone w oparciu o wiedzę naukową laboratoriów Infor Dynamic Science Labs. Ponadto cechują się przełomowym interfejsem użytkownika, nastawionym na łatwość użytkowania, opracowanym przez wewnętrzną agencję kreatywną i think tank Hook & Loop z Nowego Jorku.
Pięć lat temu czterej członkowie kierownictwa Oracle, w tym jej były prezes Charles Phillips, dołączyli do firmy Infor, aby zrewolucjonizować branżę oprogramowania dla przedsiębiorstw. Atrakcyjnie zaprojektowane aplikacje, łączące naukowe podstawy i pełnię możliwości technologii cloud, zaspokajają najbardziej krytyczne wymagania funkcjonalne wybranych branż" - mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence Infor we Wrocławiu. - "Od początku tej rewolucji Infor zainwestował w badania i rozwój ponad 1,7 miliarda USD i zwiększył zatrudnienie z 8 000 do ponad 14 000 osób. Ogromnie cieszymy się z otwarcia we Wrocławiu nowego Center of Excellence, które zapewni wielu uzdolnionym technicznie pracownikom dostęp do przełomowych technologii, które ułatwiają naszym europejskim klientom przejście do nowoczesnej infrastruktury IT.
Artur Sawicki przeszedł do Infor z firmy UNIT4, wnosząc ponad piętnastoletnie doświadczenie z obszarów zarządzania, sprzedaży, działalności operacyjnej i technologii. Wcześniej Artur Sawicki pracował w tworzącej oprogramowanie ERP firmie QAD, gdzie odpowiadał za działalność na rynku polskim i tworzenie centrów usług wspólnych, wspierających działy biznesowe firmy w Europie i USA. Oprócz praktyki w zarządzaniu światowej klasy centrami operacyjnymi, Artur Sawicki wnosi do Infor rozległe doświadczenie z obszaru technologii cloud, usług IT i budowania zespołów.
Pracownicy Infor to osoby przedsiębiorcze, stale pogłębiające swoją wiedzę branżową, zafascynowane przekształcaniem przedsiębiorstw w oparciu o technologię, umiejące myśleć niekonwencjonalnie – mówi Charles Phillips, Prezes Zarządu Infor. – Z zadowoleniem ogłaszamy otwarcie Center of Excellence we Wrocławiu: mieście pełnym utalentowanych technicznie ludzi, którzy będą mogli rozwijać się w firmie o kulturze łączącej mentalność start-up i stabilność globalnego lidera.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top