Coface w Polsce rozpoczyna współpracę z Asseco Business Solutions

assecobslogoFirma Coface w Polsce podpisała umowę partnerską z Asseco Business Solutions, wiodącym dostawcą systemów do zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki temu użytkownicy modułu sprzedażowo-magazynowego z grupy Asseco WAPRO ERP otrzymają możliwość (z poziomu aplikacji ERP) dokonywania sprawnej analizy sytuacji finansowej swoich partnerów biznesowych, wykorzystując w tym celu informacje dostarczone przez wywiadownię Coface.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Na podstawie zawartej umowy Coface zapewni klientom Asseco Business Solutions, pracujących z oprogramowaniem Asseco WAPRO ERP, dostęp do informacji na temat ocen ryzyka współpracujących firm oraz możliwość składania zamówień na szczegółowe raporty opracowywane przez analityków Coface.
Dzięki współpracy z Asseco Business Solutions użytkownicy platformy Asseco WAPRO ERP zyskują możliwość szybkiego i bezpłatnego dostępu do informacji dotyczącej swoich kontrahentów. Posiadanie tego typu danych jest szczególnie istotne w trakcie weryfikacji ryzyka współpracy ze wskazaną firmą. Przekazywane przez Coface informacje mogą zawierać nie tylko ocenę wybranego kontrahenta oraz dostępne dane finansowe na jego temat, ale również wskazanie czy występują negatywne doświadczenia płatnicze z jego udziałem. W przypadku, kiedy użytkownik potrzebuje więcej szczegółów na temat firm polskich lub zagranicznych, ma możliwość zamówienia w Coface odpłatnie pełnego raportu dotyczącego wskazanej organizacji – mówi Szymon Wiliński, Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Serwisów w Coface.
Warty podkreślenia jest również fakt, że proces przekazywania naszym użytkownikom przez Coface informacji na temat kontrahentów został zaimplementowany do modułu sprzedaż i magazyn WF-Mag Asseco WAPRO ERP, co wpływa bezpośrednio na szybkość pozyskiwania informacji w trakcie realizacji typowych, codziennych zdarzeń gospodarczych. Z całą pewnością taka funkcjonalność będzie stanowić znaczącą wartość dodaną dla firm korzystających z naszego oprogramowania - dodaje Rafał Mróz, Dyrektor ds. Asseco WAPRO ERP w Asseco Business Solutions S.A.
Z rozwiązań do zarządzania małą i średnią firmą Asseco WAPRO ERP korzysta już kilkadziesiąt tysięcy klientów w całej Polsce. Oprogramowanie wspiera pracę działów sprzedaży, księgowości, kadr oraz pracowników mobilnych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dostawca aplikacji, czyli Asseco Business Solutions, to jedna z największych polskich spółek informatycznych, notowana na GPW w Warszawie. Firma wchodzi też w skład międzynarodowej Grupy Asseco, czołowego dostawcy oprogramowania własnego na rynku europejskim.

Źródło: Asseco Business Solutions

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top