Po pierwsze innowacja

W dniach 26 i 27 października w Jachrance k. Warszawy odbyła się jubileuszowa XV Konferencja Użytkowników Środowiska Progress. W tym samym czasie i miejscu odbyły się również konferencje organizowane przez partnerów Progress Software, czyli Spotkanie Użytkowników Systemu Prolib firmy Max Elektronik oraz Spotkanie Użytkowników Systemu HMS Solution firmy KALA SOFT.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

Uczestnicy dowiedzieli się, jak innowacyjne technologie mogą wspierać rozwój każdej instytucji, niezależnie od profilu jej działania i sposobu finansowania. Ponad 200 użytkowników technologii Progress spotkało się w takiej formie po raz pierwszy.

Firma Progress Software przedstawiła najskuteczniejsze sposoby na efektywne integrowanie aplikacji biznesowych, zaprezentowała nowości, które pojawiły się w ofercie firmy w związku z licznymi przejęciami i rozwojem wszystkich linii produktów, a także pokazała jak tworzyć własne WebSerwisy w technologii Progress. Uczestnicy mieli też okazję zapoznać się z najświeższymi informacjami o środowisku OpenEdge Architect 10.1 oraz OpenEdge 10.1 x. Poznali również dobre praktyki w tworzeniu architektury nowoczesnych aplikacji oraz usłyszeli jak monitorować i stroić bazy danych.

Uczestnicy prezentacji przygotowanych przez firmę Max Elektronik dowiedzieli się jak nowoczesna biblioteka może wykorzystywać technologie informatycznej w celu usprawnienia działania i pełniejszej orientacji na klienta. Pokazano zastosowanie technologii RFID wraz z systemem bibliotecznym PROLIB, które dzięki optymalizacji obsługi czytelnika biblioteki przyspieszają rejestrację wypożyczeń i zwrotów dokumentów (najczęściej samoobsługową) i jednocześnie zabezpieczają zbiory biblioteczne przed kradzieżą. Natomiast firma KALA SOFT przedstawiła dedykowany dla szkół wyższych, zintegrowany system wspomagający zarządzanie - HMS Solution oraz możliwości, jakie tworzy on w zakresie obsługi dziekanatu, pionu administracji, studentów, planów zajęć, a nawet rekrutacji przez Internet.  Rozwiązanie automatyzuje wiele procesów składających się na funkcjonowanie uczelni, dzięki czemu podnosi efektywność pracy i jakość obsługi studenta oraz umożliwia spore oszczędności.

W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników, do których należeli dyrektorzy i kierownicy działów IT, osoby podejmujące decyzje o zakupie nowych rozwiązań informatycznych, rektorzy, kanclerze i kwestorzy wyższych szkół, bibliotekarze systemowi,  a także programiści z dużych firm oraz z jednostek budżetowych. Pomimo znacznego zróżnicowania audytorium, każdy z uczestników dowiedział się, w jaki sposób innowacja w obszarze nowych technologii wspomaga rozwój oraz budowanie silnej pozycji rynkowej organizacji.

Źródło: www.progress.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top