Microsoft i Novell współpracują

Microsoft i Novell ogłosiły w dniu dzisiejszym początek szerokiej współpracy biznesowej i technologicznej. Jej celem jest stworzenie dogodnych warunków dla wspólnego działania produktów Microsoft i Novell. Umowa, która obowiązywać będzie co najmniej do 2012 roku, obejmuje także wzajemne udostępnienie odpowiednich praw własności intelektualnej na oprogramowanie dla klientów obu firm.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

Dzięki temu porozumieniu klienci używający obydwu rozwiązań uzyskają niespotykaną dotąd możliwość wyboru rozwiązań w ramach współdziałających ze sobą systemów Windows i Linux.

Dzięki umowie Novell stanie się liderem w dziedzinie interoperacyjności platformy Linux wśród dostawców oprogramowania Open Source. W rezultacie umowy Microsoft oficjalnie będzie rekomendował SUSE Linux Enterprise dla klientów, którzy zechcą używać rozwiązań mieszanych, opartych zarówno na Linux, jak i na Windows. Klienci Microsoft będą mogli czerpać korzyści z interoperacyjności Windows i Linuxa również dzięki pakietom wsparcia technicznego dla SUSE Linux Enterprise Server, które będą mogli otrzymać poprzez Microsoft.

Firmy stworzą także połączony ośrodek rozwoju, w którym techniczni eksperci firm Microsoft i Novell będą projektować i testować nowe rozwiązania we współpracy z klientami i społecznościami.
Ta część umowy dotyczy trzech obszarów:
  • Wirtualizacja. Wirtualizacja jest jednym z najważniejszych trendów w przemyśle informatycznym oraz sposobem na konsolidację i łatwe zarządzanie szybko rosnącymi zasobami serwerowymi oraz aplikacjami korzystającymi z rosnących zasobów serwerowych. Microsoft i Novell będą tworzyć uzupełniającą ofertę produktów dla rynku Linux i Windows.
  •  Web Serwisy. Usługi służące do zarządzania serwerami, zarówno fizycznymi, jak
    i wirtualnymi. Microsoft i Novell będą pracować nad ułatwieniem klientom zarządzania usługami w mieszanym środowisku Windows i SUSE Linux Enterprise. Rozwiązania te ułatwią klientom połączenie Microsoft Active Directory z Novell eDirectory.
  • Zgodność formatów dokumentów. Microsoft i Novell skoncentrują się na poprawie wymienialności i interoperacyjności między aplikacjami biurowymi. Dwie firmy będą razem pracować nad współdzieleniem dokumentów tworzonych w OpenOffice i Microsoft Office
    oraz udostępnieniem narzędzi ułatwiających tłumaczenie i interoperacyjność pomiędzy standardem Open XML i formatem OpenDocument.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top