Betacom pracuje nad akwizycją producenta systemów  ERP i CRM

Spółka pracuje nad akwizycją firmy specjalizującej się w systemach CRM i ERP, chce ją zakończyć do końca roku obrotowego. Mirosła Załęski - Prezes Zarządu -  potwierdził wcześniejsze deklaracje, że Betacom jest zainteresowany akwizycją firmy produkującej oprogramowanie. Może ona zostać sfinalizowana do końca marca przyszłego roku.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

"Jesteśmy na etapie due dilligence spółki produkującej oprogramowanie CRM i ERP. Akwizycję chcielibyśmy sfinalizować do końca marca przyszłego roku. Firma ta jest rentowna i ma pozycję na rynku" - powiedział prezes.

"Chcielibyśmy w niej uzyskać 50 proc. plus 1 akcja. Na akwizycję jesteśmy w stanie przeznaczyć kilka mln zł" - dodał.

We wrześniu bieżącego roku Betacom założył spółkę BI Insight, w której objął 49 proc. kapitału akcyjnego. Firma ta będzie się zajmowała świadczeniem usług Business Intelligence dla dużych korporacji.

Załęski poinformował, że BI Insight w listopadzie rozpocznie działalność operacyjną, a pierwszy zysk może pokazać w 2008 roku.

"Pierwszy rok działalności tej spółki będzie poświęcony zdobyciu referencji. W listopadzie rozpoczynamy spotkania z klientami. Spółka ta powinna stać się rentowna w ciągu dwóch lat, czyli od 2008 roku" - powiedział.

Prezes Betacomu poinformował, że w najbliższych latach BI Insight będzie wymagał dalszych inwestycji i na razie nie jest planowany transfer zysków spółki do Betacomu, niemniej nie jest to wykluczone w przypadku pozyskania przez firmę znaczących kontraktów.

Źródło: www.onet.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top