Pierwsza polska edycja Oracle Code już za nami

oracle 120W odbywającej się po raz pierwszy w Polsce konferencji Oracle Code wzięło udział ponad 550 uczestników. Organizatorzy przygotowali aż 27 sesji tematycznych, podczas których każdy znalazł coś dla siebie. Blockchain, chatboty, Internet Rzeczy (IoT) – to tylko niektóre z najnowszych technologii, które były tematem referatów, dyskusji i kuluarowych rozmów podczas Oracle Code 2018 w Warszawie. Nie zabrakło nawet prawdziwego robota.


Jako pierwszy głos zabrał gość specjalny Adam Bien, jeden z najbardziej uznanych w Europie programistów Java, konsultant i autor kilku książek. Zgromadzonym gościom i uczestnikom przedstawił najnowsze techniki programowania w języku Java, wygłaszając referat pt. Od Java EE 8, przez projekty Jakarta EE i Microprofile, do Javy bezserwerowej. Na Oracle Code głos zabrał także James Allerton-Austin, odpowiedzialny za kreowanie strategii dla Oracle Cloud Platform w regionie EMEA. Podczas spotkania z liczną grupą programistów oraz deweloperów aplikacji opowiadał o budowaniu interfejsów opartych na technologii chatbotów dla transakcji blockchain.
Już niebawem komunikacja biznesowa może odbywać się przy użyciu chatbotów, a nie stron internetowych czy aplikacji mobilnych. Programiści będą więc w znacznie większym stopniu tworzyć chatboty, które dzięki rozwijającym się procesom samouczenia maszynowego będą w stanie uczyć się zachowań użytkownika i w efekcie udzielać znacznie bardziej spersonalizowanych odpowiedzi, m.in.w kontekscie transakcji blockchainowych. Pamiętajmy, że to również jest rozwiazanie, które może niebawem na dobre zagościć w branżach takich jak logistyka (zarzadzanie lancuchem dostaw), czy tez ubezpieczenia, a nawet branzach do tej pory sceptycznie nastawionych do tej technologii – komentuje wystąpienie Jerzy Suchodolski z Oracle.
W kontekście rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszył się Cloud Chatbot Robot, z wdziękiem towarzyszący wszystkim edycjom Oracle Code. Wspierany Oracle’ową technologią robot chętnie brał udział w rozmowach z licznie zagadującymi go uczestnikami konferencji. Uwagę gości w kuluarach konferencji zwracało także stoisko prezentujące system kontroli procesu warzenia piwa, oparty na technologii cloud computingu i IoT.

W programie konferencji nie zabrakło także licznych warsztatów i sesji tematycznych, pogrupowanych w 6 bloków. Tę część konferencji otworzył Timothy Hall, aktywny bloger i developer z Oracle, który prezentował praktyki związane z projektowaniem aplikacji wykorzystujących funkcje analityczne. W trakcie pozostałych warsztatów na Oracle Code nie zabrakło tematów związanych kontenerami, mikrousługami, projektowaniem API, DevOps, mikroserwisami, a także technikami programowania w bazach danych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty, podczas których uczestnicy, pod czujnym okiem Dorina Paraschiva, architekta aplikacji Java, projektowali aplikację do gry karcianej Blackjack.

Organizowana przez Oracle konferencja była darmowa dla uczestników. Warszawska edycja była jednym z czterech europejskich przystanków Oracle Code w Europie w 2018. Podobne spotkania odbędą się także w Londynie, Berlinie i Paryżu, a także w 10 amerykańskich i azjatyckich miastach. W Polsce konferencja dla deweloperów odbyła się po raz pierwszy. W zeszłorocznej edycji odwiedzono 21 miast. W konferencjach wzięło udział (także online) ponad 600 tys. deweloperów i programistów oraz 200 prelegentów z 31 krajów z całego świata.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top