Szanse i wyzwania cyfrowej transformacji przemysłu, sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy i rozwiązania chmurowe podczas Infor Next Polska

Wbrew prognozom futurystycznych filmów z lat 80, „bunt maszyn” nie będzie oznaczał upadku rodzaju ludzkiego, a raczej większe wsparcie dla biznesu w postaci aplikacji, które pomogą zapewnić efektywność wynikająca z większej inteligencji, mniejszego marginesu błędu i rosnącej kontroli nad danymi. Między innymi te tematy poruszyli w tym roku prelegenci Infor Next Polska.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
10 października w Warszawie Infor zorganizował kolejną edycję konferencji Infor Next Polska. Liderzy i przedstawiciele Infor przedstawili uczestnikom spotkania kierunki rozwoju strategii Infor i kluczowe usprawnienia dotyczące rozwiązań dla przemysłu. W konferencji wzięło udział liczne grono partnerów i klientów Infor, pogłębiając wiedzę na temat zalet Infor Cloud, o których mówili przedstawiciele wrocławskiego Centrum Biznesowego Infor – Konrad Opala, Director CloudSuite Manufacturing oraz Artus Sawicki, dyrektor wrocławskiego CoE.

Ponadto prelegenci zaprezentowali, jak ważne z punktu widzenia przedsiębiorstw produkcyjnych i ich procesów jest efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw i aktywami, umiejętne wykorzystanie Internetu Rzeczy oraz osiąganie terminowości w budżetowaniu, planowaniu i konsolidowaniu wyników z pomocą takich aplikacji, jak d/epm i Birst. Poszczególne ścieżki produktowe dotyczyły kolejno Infor M3, Infor LN oraz Infor CloudSuite Industrial.

Przedstawiciele Infor omówili m.in. włączenie do portfolio Infor rozwiązań Birst – platformy Business Intelligence, łączącej całe przedsiębiorstwo w spójnym rozwiązaniu analitycznym. Ponadto Infor uruchomił innowacyjne rozwiązanie Coleman – kombinację artificial intelligence i machine learning, która w wyniku kompleksowej analizy danych pomaga klientom podejmować szybsze i trafniejsze decyzje biznesowe.

Według Phila Lewisa, VP Global Solution Consulting, Infor, który po raz drugi wystąpił podczas Infor Next w Warszawie,
Włączenie AI do rozwiązań Infor nie było jedyną ważną innowacją, którą w ostatnim czasie wprowadziliśmy, aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Rozwinięcie Infor CloudSuite o kluczowe funkcjonalności GT Nexus pozwala na uzyskanie większej przejrzystości, zapewnienie szerszej współpracy, wzmożonej efektywności i szybszego reagowania na zmiany. Ta zwinność jest dodatkowo wzmocniona dzięki zintegrowaniu Infor CRM z LinkedIn Sales Navigator.
Infor przedstawił także uczestnikom spotkania Infor Concierge – samoobsługowy portal użytkownika zapewniający szybki dostęp do całej gamy praktycznych informacji pobieranych z różnych systemów ERP.

Podczas konferencji poruszono także bardzo istotne zagadnienia związane z wyzwaniami transformacji cyfrowej, biorąc pod uwagę lokalną perspektywę.
Przyrost zatrudnienia w polskim przemyśle jest na najwyższym poziomie spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Odgrywamy zatem istotną rolę w zmieniającym się pod wpływem cyfryzacji środowisku gospodarczym. Niemniej jednak nadal nasza wydajność nie jest na optymalnym poziomie – plasujemy się na ostatnich pozycjach. Innowacyjne a zarazem sprawdzone narzędzia, otwarte na nowe modele biznesowe i zmieniające się otoczenie, mogą i powinny służyć osobom zarządzającym do podnoszenia efektywności i budowania atrakcyjnego środowiska pracy. Jest to istotny element, szczególnie biorąc pod uwagę nową falę młodych pracowników, którzy stanowią pokolenie cyfrowe– podkreśla Mariusz Siwek, Channel Director CEE North w Infor.
Źródło: www.pl.infor.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top