Simple zinformatyzuje Przewoźników Drogowych w Polsce

Simple SA i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce podpisały umowę na wdrożenie indywidualnego rozwiązania…

Jak rozwijać firmę produkcyjną dzięki ERP?

Firmy z sektora produkcyjnego potrzebują zintegrowanych rozwiązań IT (ERP}, aby umożliwić przepływ informacji między działami organizacji i…

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu…

Sage | Enterprise Management – korzyści biznesowe i oszczędności w firmach produkcyjnych

Wdrożenie nowoczesnego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem ma pozytywny wpływ na całą organizację. Jak obliczyła firma badawcza…

Najważniejsze trendy w ECM na 2019

W 2020 roku na świecie będzie 45 zetabajtów danych, jak podają eksperci Cloud Technologies, dlatego wydatki firm na ich przetwarzanie drastycznie…

Rozwiązanie IFS Customer Engagement wybrane przez Baxi Heating

Baxi Heating Ltd decyduje się na wielokanałowe centrum obsługi klienta firmy IFS, które stanowi opartą na chmurze platformę dla telefonii i…

Previous Next Play Pause
loading...
IT SOLUTIONS
APS
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

ERP

loading...
ERP

BUSINESS INTELLIGENCE

loading...
BUSINESS INTELLIGENCE

ECM

loading...
ECM

CRM

loading...
CRM

CLOUD COMPUTING

loading...
CLOUD COMPUTING

BEZPIECZEŃSTWO IT

loading...
BEZPIECZEŃSTWO IT
loading...
RYNEK IT
loading...
MES
WMS
SFA/FFA
HR
MOBILE
loading...
HARDWARE
Obecnie rozwiązania mobilne w biznesie są jego nieodłączną częścią. Usprawniają komunikację oraz pozytywnie wpływają na produktywność pracy. Charakteryzuje je szerokie spektrum zastosowań, między innymi w branżach medycznych, przemysłowych i produkcyjnych, przedsiębiorstwach, administracji, czy usługach komunalnych. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na profesjonalne dopasowanie możliwości rozwiązań, aby zmaksymalizować ich efektywność. Odpowiednio wdrożona aplikacja jest w stanie znacznie zwiększyć produktywność firmy i tym samym zwiększyć zwrot z inwestycji, czyli wskaźnik ROI. W ten sposób przemyślane wykorzystanie rozwiązań mobilnych bardzo szybko prowadzi do spłaty poniesionych na ich wdrożenie kosztów i zwiększenie realnych zysków.
 REKLAMA 
 SNT 
 
Wygodne wdrażanie rozwiązań mobilnych

Myśląc o wykorzystaniu rozwiązań mobilnych w biznesie, na początku powinniśmy zastanowić się nad możliwościami ich wdrożenia. Co ciekawe, korzystając z istniejących na rynku narzędzi, wdrażanie wcale nie wymaga zaangażowania wielu zasobów działu IT.

Apple Deployment Programs to narzędzia, które znacząco usprawniają pracę administratorów IT. Pomagają w konfiguracji oraz wdrożeniu nowych aplikacji w przedsiębiorstwie. W skład programu wchodzi VPP (Volume Purchase Program) oraz DEP (Device Enrollment Program). Pierwszy z wymienionych znacznie ułatwia procesy dystrybucji aplikacji wykorzystywanych w biznesie na urządzenia firmowe. Co więcej, dzięki tej części usprawniono procesy wyszukiwania i zakupu aplikacji. Za sprawą drugiego programu możliwa jest automatyczna konfiguracja urządzenia oraz wsparcie w rejestracji.

Tego typu rozwiązania są bardzo istotne w nowoczesnym biznesie. Są gwarancją tego, że na każdym urządzeniu pracownika znajdzie się to samo oprogramowanie, skonfigurowane pod wymagania przedsiębiorstwa i to od razu po uruchomieniu nowego urządzenia. Ponadto rozwiązania te, stosują ulepszone wersje asystentów instalacji, co sprawia, że wdrożenie w system jest prostsze i mniej czasochłonne dla działów IT. Apple Deployment Programs zapewniają bezpieczeństwo poprzez filtrację wszystkich treści na wszystkich urządzeniach. To bardzo wygodne narzędzia, co dowodzi zastosowanie bezdotykowej konfiguracji, która znacznie wpływa na wydajność pracy. Wsparcie oraz wdrożenie tych narzędzi oferują integratorzy rozwiązań ICT, jak na przykład INNERGO Systems, integrator, który jako jedyny w Polsce posiada status Apple Authorised Enterprise Reseller.

Wygodna praca zespołowa na odległość

Dobra komunikacja w firmie to kluczowy element jej funkcjonowania, który wpływa na efektywność realizowanych zadań. Nowoczesne firmy inwestują w najwyższej jakości systemy umożliwiające wygodne porozumiewanie się między pracownikami na odległość. Jedną z najczęściej stosowanych i najlepszych technologii dla biznesu są dedykowane aplikacje mobilne. Przykładem jednego z rozwiązań jest Cisco Spark - komunikator firmowy na miarę aktualnych potrzeb biznesowych. Uzupełnieniem aplikacji jest Cisco Spark Board - dotykowa biała tablica, dzięki której możliwe jest prowadzenie wideokonferencji, a nawet dodawanie adnotacji do udostępnianych materiałów. Z poszczególnymi zespołami w firmie tablica łączy się za pomocą aplikacji Cisco Spark. Ma wbudowane inteligentne systemy, do których można zaliczyć wykrywanie urządzeń znajdujących się w pobliżu, sugestie aktywności takich jak zadzwoń, funkcja tablicy, czy zdalna prezentacja. Dzięki zastosowanym technologiom firma zwiększa swoją reputację na rynku, wydajność pracy i komunikację wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo i optymalna kontrola aplikacji

Podczas każdego przedsięwzięcia mogą wystąpić działania niepożądane.
Pracując w chmurze firma narażona jest na wyciek danych, dokumentów lub nawet ich utratę - tłumaczy Wojciech Gargul z Innergo Systems. - Konieczne jest zapobieganie im w porę, ponieważ może to nie tylko negatywnie wpłynąć na wizerunek przedsiębiorstwa, ale również spowodować nieodwracalne straty finansowe, dlatego warto stosować systemy kontrolujące wszelkie działania. Wdrażanie tych technologii wymaga wiedzy i umiejętności, ważne jest odpowiednie skonfigurowanie i efektywne zarządzanie aplikacjami. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli przetestować możliwości rozwiązań mobilnych w sytuacjach biznesowych - dodaje ekspert z firmy Innergo Systems - organizatora Certified Innergo Technology Workshop.
Na rynku istnieje wiele rozwiązań znacznie poprawiających bezpieczeństwo przechowywania danych. Jednym z nich jest aplikacja Cisco Umbrella. To platforma działająca w chmurze, która nie wymaga instalowania i aktualizacji oprogramowania. Jest w pełni kontrolowana i zarządzana z poziomu przeglądarki internetowej. Kontroluje zagrożenia dzięki systemowi nazw domenowych i wymuszaniu warstwy, dzięki czemu możliwe jest wykrycie złośliwego oprogramowania, zanim dotrze do urządzeń końcowych lub sieci. Aplikacja dokładnie sprawdza adresy URL i pliki, a nawet uniemożliwia połączenie z serwerami atakującego.

Proste i intuicyjne przekształcanie aplikacji

Najwięksi deweloperzy zintegrowanych systemów do zarządzania przedsiębiorstwem poszukują sposobów dostarczenia klientom wybranych przez nich funkcji aplikacji. Jednym z rozwiązań jest tworzenie mikroaplikacji, czyli specjalnie dedykowanych części głównego narzędzia z wybraną przez firmę funkcją. Są one mało skomplikowane i proste do tworzenia. Nie używa się do nich języków programowania, ani API.

Przykładem aplikacji służącej do przekształcania głównych aplikacji jest Capriza. Pozwala ona na uproszczenie działań, takich jak zamawianie produktów, potwierdzanie przesyłek i płatności, informowanie o wyprzedażach oraz promocjach czy, w przypadku pracowników, składanie wniosków o urlopy oraz organizacja pracy. Przedsiębiorstwa często opierają się o podobne schematy, dlatego Capriza dostarcza gotowe rozwiązania, przetestowane i sprawdzone przez tysiące osób.

Nowoczesne firmy poszukują usprawnień w komunikacji, pragną zwiększyć produktywność i wydajność pracy. Najbardziej uwidacznia się to w relacjach B2C, ale na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji dedykowanych relacjom B2B. Dzięki temu firma działa sprawniej, szybko reaguje na wszystkie napotkane działania niepożądane, czego konsekwencją jest zwiększenie pozycji przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top