loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Opakowania zwrotne i transportery giną? Nie wracają od klienta lub wracają uszkodzone? Pracownicy marnują czas na poszukiwania zagubionego sprzętu? A co, jeśli istnieje proste rozwiązanie tego problemu?


 REKLAMA 
 SNT 
 
Ciągły niedobór pojemników transportowych spowodowany jest między innymi przetrzymywaniem ich przez odbiorców oraz firmy spedycyjne. Prowadzi to do opóźnień w produkcji, realizacji terminów wysyłki do odbiorców, grozi utratą wizerunku, a nawet może doprowadzić do rezygnacji klienta z usługi.

Firmy powszechnie stosują wadliwy system kontroli, albo go w ogóle nie posiadają. Oparty jest najczęściej o ręczne zliczanie wszystkich elementów, spisywanie na papierze lub w Excelu, czasem o skanowanie kodów kreskowych czytnikiem mobilnym. Brak automatyzacji tych procesów prowadzi do zaniedbań w ewidencji, a w konsekwencji do strat. A na to nie można sobie pozwolić.

W jaki sposób ograniczyć czynniki ryzyka? Jak skutecznie, przy relatywnie niskim nakładzie pracy, zarządzać cennym wyposażeniem?

Rozwiązaniem jest technologia RFID i funkcjonalne programy magazynowe.

RFID – Co to takiego?

RFID czyli Radio-frequency identification (identyfikacja radiowa), opiera się na komunikacji na linii nadajnik-odbiornik, która odbywa się na odległość do kilku metrów.

Tag (chip, identyfikator) zamocowany na danym przedmiocie, np. opakowaniu zwrotnym, stojaku okiennym lub kontenerze, wychwytywany jest przez czytnik umieszczony w kolektorze danych bądź w bramce RFID i zapisywany w systemie.
Najważniejsze jest to, że cały proces odbywa się zdalnie. Nie ma konieczności każdorazowego skanowania lub ręcznego spisywania wszystkich elementów, wystarczy podejść bliżej... – mówi Jacek Krywult, prezes firmy PWSK.
Czytniki wykrywają nawet kilkaset obiektów w swoim otoczeniu (!) i natychmiast przekazują dane do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub LAN.

Dobrze skonstruowana baza danych programu magazynowego i sprzężony z nią system RFID pokażą nam, czy niczego nie brakuje, a nawet, kto jest w posiadaniu brakujących elementów.

W skrócie: RFID, to stała kontrola magazynu, pojazdów, ewidencja narzędzi i pracowników, szybka inwentaryzacja oraz bieżąca aktualizacja danych w systemie.

Jak instalować tagi RFID na opakowaniach zwrotnych?

Identyfikatory RFID można instalować na zewnętrznych lub wewnętrznych powierzchniach pojemników i transporterów. Montaż odbywa się za pomocą nitów, opasek zaciskowych lub taśmy montażowej.

W zależności od materiału, z jakiego wykonane są transportery, można stosować różne modele chipów RFID. Istnieją tagi na metal, tagi wykorzystywane w pojemnikach zwrotnych z tworzyw sztucznych, a nawet materiałów tekstylnych.

Zalety wykorzystania systemów RFID?
  • Automatyczna, zdalna rejestracja obecności tagów w zasięgu działania czujników i aktualizacja wszystkich danych w systemie
  • Możliwość rejestracji nawet kilkuset obiektów na raz. Inwentaryzacja opakowań trwa 10x szybciej! 
  • Kompatybilność z większością programów magazynowych dostępnych na naszym rynku, m.in. z Programem Narzędziownia.
  • Odporność tagów na warunki wewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne
Dzięki systemom RFID możliwe jest kontrolowanie nie tylko stanu magazynowego, ale także lokalizacji i terminów zwrotów wypożyczonych/przekazanych opakowań zwrotnych. W przypadku niedotrzymania umów, dokładnie wiemy, który z kontrahentów odpowiada za straty.

Koniec strat pojemników dzięki RFID

Systemy RFID są obecnie jedną z najdoskonalszych metod zarządzania gospodarką magazynową i cechują się wysoką niezawodnością. W połączeniu z dobrze opracowaną bazą danych, pozwalają kontrolować każdy aspekt związany z wykorzystaniem opakowań zwrotnych i wszystkich innych, oznaczonych zasobów firmy.

Źródło: PWSK, www.pwsk.pl
Autor: Jacek Krywult - Autor wielu specjalistycznych publikacji w magazynach branżowych, dotyczących systemów RFID, logistyki, magazynowania oraz gospodarki narzędziowej w przedsiębiorstwach. Jest właścicielem firmy PWSK – projektującej i wdrażającej specjalistyczne systemy identyfikacji oparte na RFID oraz kodach kreskowych dla przemysłu. Jego autorski program Narzędziownia jest najpopularniejszym systemem do ewidencji narzędzi, sprzętu, materiałów i towarów na polskim rynku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Jak zmierzyć efektywność wdrożenia systemu ERP?

To pytanie, na które powinien sobie odpowiedzieć każdy przedsiębiorca, który myśli nad zakupem nowego systemu ERP. Problem polega na tym, że…

Integracja systemu Rekord.ERP z systemami CAD/PDM

Współczesny przemysł od dawna zmaga się z wyzwaniami, jakie niosą ze sobą produkcja jednostkowa i małoseryjna. Czasy produkcji masowej…

Sztuczna inteligencja w firmie? – jak wykorzystać  jej możliwości do zarządzania zasobami informacyjnymi

Sztuczna inteligencja nie jest gotowym rozwiązaniem, które zadziała samoistnie. Jest raczej jak młody pracownik z ogromnym potencjałem, któremu…

Jak rozwijać firmę produkcyjną dzięki ERP?

Firmy z sektora produkcyjnego potrzebują zintegrowanych rozwiązań IT (ERP}, aby umożliwić przepływ informacji między działami organizacji i…

Jakość relacji, personalizacja, zaufanie i szacunek dla czasu klienta – to fundamenty efektywnego marketingu

Najważniejsze wyzwania dla marketingu firm to utrzymywanie spersonalizowanych relacji z klientami, w czasie rzeczywistym i niezależnie od kanału,

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu…

Previous Next Play Pause

RAPORT CRM 2019 - KLIKNIJ POBIERZ ZESTAWIENIE SYSTEMÓW CRM

KATALOGIT FIRMY IT

Back to top