Firmy z branży budowlanej stawiają na system Macrologic ERP

MACROLOGICCzy system informatyczny może się „zestarzeć”? Owszem. Przekonała się o tym firma Budomal, jeden z największych deweloperów w województwie łódzkim. Spółka przez wiele lat korzystała z systemu, który dobrze sprawdzał się w jej działalności. Problemy zaczęły się w momencie, gdy dostawca oprogramowania wycofał się ze wsparcia jego rozwoju. W efekcie pojawiły się komplikacje wynikające ze „starzenia się” użytkowanego przez firmę programu, który zaczął „zapychać się” danymi. System coraz częściej zawieszał się, pojawiały się również błędy w jego działaniu. Rozwiązanie kłopotów spółki nastąpiło w wyniku wdrożenia systemu Macrologic ERP
 
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Jakiego systemu informatycznego potrzebował Budomal?

Firma potrzebowała rozwiązania informatycznego, które pozwoliłoby połączyć w jednym systemie różne dokumenty i działania, ewidencjonowane do tej pory w dużym stopniu z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych. Istotne było usprawnienie obsługi zarządzania dokumentacją projektową, jak również uzyskanie większych możliwości bieżącej kontroli efektów projektów na różnych etapach oraz analiz rentowności realizowanych projektów.
Ważne dla nas było, aby nowy program łączył w sobie zarządzanie projektami, obsługę dokumentów, a także rozliczanie — żeby wszystkie te działania mogły być wykonywane w jednym systemie, w oparciu o wspólną bazę danych i bez konieczności przelogowywania się pomiędzy aplikacjami — mówi Dominik Leśniak z firmy Budomal.
Poszukiwania dostawcy zintegrowanego rozwiązania informatycznego

Spółka prowadziła rozmowy z różnymi dostawcami, ale oferowane rozwiązania były przeznaczone najczęściej do obsługi wybranych fragmentów działalności Budomalu, co nie spełniało oczekiwań firmy w zakresie posiadania scentralizowanych danych. Dlaczego Budomal wybrał system Macrologic ERP?

Jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze rozwiązania informatycznego spółki Macrologic był fakt, iż dostawca ma w swojej ofercie rozwiązanie dostosowane do potrzeb zarówno działalności budowalnej, jak i deweloperskiej, które stanowią podstawę biznesu Budomalu.
Tylko Macrologic zaproponował nam pełne, zintegrowane rozwiązanie, które dawało możliwość przekrojowego analizowania w jednym systemie danych pochodzących z różnych obszarów naszego działania — podkreśla Dominik Leśniak.
Mamy świadomość, że specyficzne uwarunkowania związane z działalnością w branży budowlanej determinują zapotrzebowanie na określone funkcjonalności informatyczne — mówi Damian Domeracki, szef projektu w Macrologic SA. — Uwzględniając te kwestie zaproponowaliśmy firmie Budomal szereg ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest repozytorium umów. To moduł przeznaczony do ewidencji umów i aneksów, który został połączony z obiegiem dokumentów, co pozwala na prowadzenie elektronicznych teczek budowy.
Macrologic ERP w firmie Budomal

Po przeprowadzeniu analizy prace w Budomalu rozpoczęto od wdrożenia bazowej wersji rozwiązania Macrologic ERP dla branży budowlanej. W systemie zainstalowano modyfikacje opracowane na bazie doświadczeń uzyskanych w trakcie współpracy z innymi firmami budowlanymi, a następnie dostosowano je do wymagań firmy Budomal.

W ramach projektu Macrologic wdrożył w firmie Budomal następujące rozwiązania:
  • Macrologic ERP dla firm budowlanych (zarządzanie projektami),
  • Macrologic ERP dla firm deweloperskich oraz zintegrowane aplikacje Macrologic ERP w obszarach: finanse, logistyka, personel, obieg informacji i dokumentów, ewidencja umów, analizy (Qlik Sense dla projektów).

Macrologic zaimplementował również moduł przeznaczony do ewidencji umów i aneksów w powiązaniu z obiegiem dokumentów, co pozwala na szybki wgląd do wszystkich dokumentów podpiętych pod dany projekt.

Istotnym elementem projektu była także implementacja narzędzia analitycznego Qlik, dostosowanego do specyfiki działalności budowlanej i deweloperskiej.

Pierwsze efekty wdrożenia

W wyniku wdrożenia systemu Macrologic ERP firma Budomal połączyła wszystkie źródła danych, co pozwala jej przechowywać i przetwarzać dane w jednym, kompletnym narzędziu informatycznym. Budomal zwiększył też możliwości analizowania projektów w kontekście ponoszonych kosztów (zużytych zasobów, kosztów podwykonawców czy kosztów dodatkowych wynikających np. z opóźnień) oraz uzyskiwanych przychodów. W efekcie firma usprawniła zarządzanie rentownością portfela swoich klientów. Z kolei dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów (faktur, reklamacji, umów) oraz repozytorium umów i aneksów Budomal w znacznym stopniu poprawił przepływ informacji z klientami i wewnątrz organizacji.

Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top